Koronawirus: Wracają godziny dla seniorów

Fot.Pixabay

Od dzisiaj (15 października) wracają godziny dla seniorów w sklepach. Zakupy między godzinami 10.00 a 12.00  będą mogły robić już osoby po 60-tce.  Co jednak ważne, wyznaczone godziny będą obowiązywały tylko od poniedziałku do piątku. W soboty kupować o tej porze będzie mógł już każdy.

Godziny dla seniorów wróciły w sklepach spożywczych, urzędach pocztowych, drogeriach i aptekach. Farmaceuci w wyznaczonych godzinach będą mogli obsłużyć także klientów w stanach zagrożenia życia.

Przepisami objęci zostali tym razem obywatele już od 60. roku życia, a nie - jak to było na wiosnę przy pierwszej fali koronawirusa - dopiero po 65.

Tu nie ma wyznaczonych godzin

Z przywileju robienia zakupów w określonych godzinach seniorzy nie będą mogli korzystać w marketach budowlanych, sklepach odzieżowych, meblarskich, ze sprzętem AGD-RTV czy na stacjach paliw. Tu  godziny dla seniorów nie obowiązują.

Apel o handel w niedzielę

W związku z ponownym wprowadzeniem godzin dla seniorów przedstawiciele Polskiej Rady Centrów Handlowych apelują o przywrócenie niedziel handlowych. Ich zdaniem umożliwiłoby to rozłożenie ruchu klientów odwiedzających galerie z dotychczasowych sześciu na siedem dni, poprawiając bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów w warunkach konieczności zachowania dystansu społecznego.

Komentarze (25)

Koronawirus w natarciu, Wobec tego wzywam do wypowiedzenia się wszystkowiedzącego "bolszewika czekistę" aby ocenił postępowanie lekarzy,którzy w okresie krytycznym dla społeczeństwa uchylają się od leczenia chorych[ np.uciekają na zwolninia],

Dzisiaj narodowo faszystowskie pis.bolszewickie s k u r w e s y n y wypłaszczą tak że spadną wam wolaki kierpce. Je*** pis.

Narodowo faszystowskie pis.bolszewickie skur we**** wzywają do arbeitu zmarłych lekarzy. Niczym stalinowcy w gułagu. Je*** pis.

to jest dyskryminacja ze względu na wiek, działanie sprzeczne z konstytucją i zdrowym rozsądkiem

Narodowi socjaliści pisbolszewicy mordują Polaków.
"Marcin Jędrychowski: W Małopolsce możemy mówić już o "drugiej Lombardii"
Dyrektor został zapytany przez dziennikarza, czy w takim razie można już mówić o "drugiej Lombardii". - Patrząc na przykład województwa małopolskiego, to myślę, że tak. Problemy w tym regionie zaczęły się już w lipcu i sierpniu, kiedy cała Polska była na wakacjach, a my mieliśmy tutaj naprawdę niewesołą sytuację. W ciągu doby stwierdzono u nas 1100 przypadków zakażeń, a konsekwencją tego jest to, że eskalacja zachorowań zaczęła się u nas wcześniej - dodał.

- Śmiertelność będzie wzrastała. To będzie naturalną konsekwencją ograniczonych zasobów, jakimi dysponujemy. Nie ma się co oszukiwać, że jeśli chodzi o wąskie gardło, jakimi są intensywne terapie, w którymś momencie będą podejmowane racjonalne decyzje, że ratujemy 30-, 40- czy 50-latka, a niestety osoba, która jest w wieku podeszłym i jest obciążona dodatkowymi chorobami (…), to takie intensywne leczenie nie będzie wdrażane - przyznał Jędrychowski. Dalej dyrektor dodał, że "takie decyzje w województwie małopolskim już są podejmowane" przez zespoły medyczne."

"Zakupy między godzinami 10.00 a 12.00 będą mogły robić już osoby po 60-tce." - kto to pisał?! A do tej pory nie mogły robić?

Tsoda

@Bis1Tsoda

1/2 Dzieje się. Cholernie duża dynamika. A jeśli te ostatnie kilkudniowe zmiany w trendzie to najzwyczajniej wpływ tygodniowego raportowania to w przyszłym tyg. skaczemy na średnie 80 zgonów i 6 tys. hospitalizacji.

"Chcą nas zohydzić społeczeństwu." Narodowi socjaliści PiS.bolszewicy i prorządowe media rozkręcają nagonkę na lekarzy. Idą drogą Adolfa Hitlera i jego narodowych socjalistów zapoczątkowaną w 1928 roku wobec Żydów.

15 pazdziernika - ogólnopolski dzień wypłaszczenia według s k u r w e s y n ó w krzyworyja dwukrotnie certyfikowanego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i paraprezydenta du.py.
Zmarły na covida 91 osoby.

A kre tyn pis.dzielec Karczewski jako antidotum nakazuje jeść 2 jabłka dziennie a'la 6 złoty kilogram.Je*** pis zbrodniczą szajkę. Tymczasem w Warszawie kolejka do mazania ma 1.5 kilometra. Narodowo socjalistyczny pis.bolszewicki raj małego kulawego hitlera z Żoliborza.

Doprawdy imponujący wysyłek Ministerstwa Zdrowia, zapewne jutro w wyniku nieprzespanej nocy po walce z Covid-19, zostaną zmienione kolory, ilości, procenty i powierzchnie dozwolone dla suwerena! I to tylko tyle, co potrafi ta ekipa rządząca, ale ten "wysyłek" już został nagrodzony (zapewne nie po raz ostatni!) sowitymi premiami! Jak długo jeszcze???

Do ostatniego durnego Wolaka. Zamknąć szkoły i kościoły.

Ale za to rządzący potrafią się wykazać wyjątkową i szczególna precyzją działania w sprawach dotyczących ludzi publicznie krytykujących tę nieudolną władzę! Przykładem niech będzie aresztowanie (w kajdankach!) w spektakularnym terminie mecenasa Giertycha, czy też "grilowanie" sędzi Morawiec i wielu innych. Metody zastraszania "metodą mrożenia" opozycji, niewiele odbiegające od znanych czasów stalinowskich - dajcie mi człowieka, a znajdziemy na niego paragraf...

Technologii powyżej 8K nie obsługujemy. Zarząd TVP
Je*** pis.

Innowacyjność według dwukrotnie certyfikowanego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkiego. Wolska pobiła technologię 8K.W przyszłym tygodniu nadejdzie technologia 10k.Cały świat zazdrości narodowo socjalistycznej Wolsce i jej robotniczo-chłopskiej inteligencji 500plusów.Europo ręce precz od naszego wysiłku."Spieprzaj dziadu" rzekłbym zimny Lech.

Oficjalnie: MAMY DRUGIE WŁOCHY.

Gdzie podział się paraprezydent duda? Czy gania poszukując oposa?

Rządowi propagandyści już głoszą sukces wizyty A.Dudy na Ukrainie i wspólnej,historycznej deklaracji. Miarą tego sukcesu jest fakt,że w przeddzień wizyty strona polska spełniła żądanie Ukrainy i odrestaurowała grób-pomnik żołnierzy UPA na górze Monastyr k.Przemyśla

- Bardziej wiarygodne od liczby zakażeń są liczby zgonów (...) Pacjenci umierają mniej więcej 2 tygodnie po wystąpieniu pierwszych objawów. Więc około 100 zgonów dziennie pokazuje, że około 2 tygodnie temu w Polsce mieliśmy około 10 tysięcy zakażeń - mówi w rozmowie z TVN 24 dr Konstanty Szułdrzyński, anestezjolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. - Nie mamy właściwie żadnych rezerw, jesteśmy za koronawirusem o trzy kroki do tyłu - dodał

Jacek Gorka

@JacekGorka

Dramatyczne telefony z prośbą o miejsce na oddziale intensywnej terapii, dylematy etyczne kogo kwalifikować do wentylacji mechanicznej. To nie Lombardia w marcu. Kraków. Dzisiaj.

"Była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że przyznała urzędnikom swojego ministerstwa nagrody. To forma podziękowania za przygotowanie tarcz antykryzysowych - wyjaśniła." - 6 baniek. SZEŚĆ MILIONÓW!

Przy zakażeniach sięgających 20 tysięcy dziennie, narodowi faszyści pisbolszewicy z grupy małego kulawego hitlera z Żoliborza zaczną strzelać do ludzi na ulicy!
Ci zbrodniarze zrobią wszystko by przykryć krwawą epidemię która ich zaskoczyła.

Jak zapobiec szalejącej epidemii w państwie małego kulawego hitlera kałczyńskuego?
Notatka z posiedzenia:

- zatrzymać Giertycha
- zatrzymać Ryszarda K.
- polecić jabłka

Stalinowski dyktator Beria-Kałczyński rozpędza się. Tymczasem Niemcy wspierają Czechów przejmując ich chorych pod swoje respiratory.
Kto wam wolscy narodowo socjalistyczni wyborcy pis.bolszewii pomoże? Może ciepły człowiek Łukaszeka.

Moja mama ponad tydzień temu poczuła się gorzej, miała ok. 38C. Po ok. 3 dniach nie mogąc zbić temperatury lekami wybrała się do lekarza. Zrobiono jej test i wyszedł negatywny, dopiero za drugim razem wyszedł pozytywny, diagnoza: koronawirus.

Lekarz przepisał jej Cynk, selen, witaminę C, D3 i w razie gorączki Ibuprom, to wszystko. W tej chwili moja mama czuje się już dobrze, planowo w poniedziałek ma wyjść z kwarantanny. Kobieta ma 64 lata, mega dba o siebie, ciągle chodzi w masce i mimo to korona.

W mojej opinii to była zwykła grypa, jednak po kwarantannie poproszę mamę by zrobiła sobie gruntowne badania w tym badania krwi na przeciwciała.

Zapewne kilka do kilkunastu milionów Polaków ma COVID-19 z tym, że większość przechodzi go bezobjawowo lub skąpo objawowo. Dalsza izolacja ludzi i niszczenie gospodarki jest bez sensu. Państwo powinno zadbać o grupę ryzyka czyli ludzi schorowanych i starszych a reszta powinna funkcjonować normalnie...

Po co?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.