Lwóweckie Jasełka Uliczne

Lwóweckie Jasełka Uliczne

Gorąco zapraszamy na tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 21 grudnia. Ideą tego pięknego wydarzenia jest wprowadzenie prawdziwie świątecznego ducha w czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

Nastrojowe spotkanie na lwóweckim rynku cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem mieszkańców miasteczka i gości tłumnie zjeżdżających tu z bliższej i dalszej okolicy. Nic w tym dziwnego, bo wydarzenie dostarcza wspaniałych przeżyć, jakich nigdy za wiele. Warto więc tego dnia przerwać szał przedświątecznych zakupów i porządków, by spędzić choć parę chwil pod wielką choinką, ustawioną w sercu Lwówka Śląskiego i nacieszyć się ciepłem świąt oraz wspólnym czasem w gronie bliskich.

 

Kulminacyjnym punktem Jasełek jest uroczyste wniesienie do miasta i przekazanie uczestnikom spotkania Betlejemskiego Światła Pokoju. Na uczestników wydarzenia czeka jednak dużo większy zestaw atrakcji, dostępnych, zanim jeszcze w sobotni wieczór ulice miasteczka rozbłysną mnóstwem symbolicznych płomieni.

 

Impreza rozpocznie się już przed południem. Od godz. 10.00 na lwóweckim rynku trwać będzie kiermasz świąteczny. Na blisko 30 kramach rozstawionych przy ratuszu zaopatrzyć będzie można się w świąteczne specjały kulinarne, prezenty i ozdoby bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczestników jarmarku z Polski i Niemiec. O godz. 13.00 ożyje jasełkowa scena, na której kolędy i pastorałki prezentować będą zespoły artystyczne z miast partnerskich - Wilthen, Velky’ego Senova i Lwówka Śląskiego.

 

Na godz. 15.00 zaplanowano jeden z najbardziej spektakularnych punktów programu, czyli uroczystą paradę Mikołajów, otwierającą doroczny Międzynarodowy Zjazd Mikołajów.

Udział w tegorocznej imprezie potwierdziło już ponad 320 Mikołajów z kilku krajów, w tym ponad pół setki gości z Niemiec, 35 Mikołajów z Czech i blisko 30-osobowa orkiestra mikołajowa! Tłum Świetnych Mikołajów już wcześniej pojawi się na ulicach miasteczka z workami słodkich prezentów, które hojni zjazdowicze rozdawać będą dzieciom.

 

O 15.30 rozpocznie się drugi blok scenicznych prezentacji zespołów z miast partnerskich. Świąteczna muzyka rozbrzmiewać będzie aż do godz. 17.00, kiedy to do miasta uroczyście wkroczy orszak betlejemski ze Światłem Pokoju rozpalonym w miejscu narodzenia Chrystusa. Później przyjdzie czas na świąteczny opłatek i życzenia składane przez gospodarzy i gości lwóweckich uroczystości. Na tę szczególną część wydarzenia organizatorzy przygotowali trzy tysiące świec, które rozdawane będą wszystkim chętnym w trakcie przekazywania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Lwówecki ksiądz dziekan przygotował natomiast walizkę opłatków dla wszystkich, którzy zechcą złożyć sobie świąteczne życzenia.

Ok 17.30 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Olszyna. Na koniec uroczystej części wydarzenia gospodarze miasta zaproszą wszystkich na poczęstunek przy wielkiej choince. Na chętnych czekać będzie kilkaset kilogramów pierogów z kapustą i grzybami i kilkaset litrów gorącego barszczu. Będzie nastrojowo i pysznie!

 

Lwóweckim Jasełkom Ulicznym od lat patronują „Nowiny Jeleniogórskie”. Także w tym roku nasza redakcja przygotowała, świąteczny prezent dla uczestników tego wyjątkowego spotkania. Nieopodal szopki zdobiącej rynek bez trudu znaleźć będzie można nasze stoisko, na którym wszystkim chętnym rozdawać będziemy sianko na świąteczne stoły!

Komentarze (2)

No, to po sianko warto pójść. Opyla się.

a gdzie fajerwerki ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.