Martwy sezon, czyli podróż w czasie

Fot. A. Dobosz

To podróż do miejsc, które niegdyś tętniły życiem - podróż sentymentalna - powrót do czasów dzieciństwa, z którymi związane są zachowane gdzieś w pamięci obrazy i zdarzenia. Od 28 lutego, w jeleniogórskiej Galerii Skene, w Teatrze im C.K. Norwida, oglądać będzie można wystawę fotografii Andrzeja Dobosza „Martwy sezon”.

- Po kilkunastu latach odświeżam w pamięci miejsca, w których spędzałem każde wakacje, chwytam je w obiektyw i patrzę na nieuchronność zmian, jakie przynosi czas - mówi Andrzej Dobosz, grafik i fotograf.

 

Wystawa „Martwy sezon” to cykl zdjęć, nad którymi artysta pracuje od kilku lat, rejestrując zdarzenia pozostające nieco na marginesie, jednakże będące symbolicznym komentarzem, ujawniającym istotę rozgrywających się zdarzeń.

 

Andrzej Dobosz mieszka pod Poznaniem. Od kilku lat zajmuje się fotografią i reportażem. Jest współzałożycielem poznańskiej grupy fotograficznej Streetm. W polu jego zainteresowań znajduje się reportaż i fotografia społeczna. Artysta był wielokrotnie nagradzany w konkursie Wielkopolska Press Photo, Moja Wielkopolska czy BZWBK Press Photo. Fotografa interesują wydarzenia przyciągające określone grupy społeczne. Jest uczestnikiem warsztatów reporterskich Agencji Napo Images i Yours Gallery.

 

Zorganizowany przez Jeleniogórską Strefę Fotografii i Teatr im. C.K. Norwida wernisaż wystawy „Martwy sezon” odbędzie się 28.02.2014 r., o godzinie 18.00, w Galerii Skene. Po jego zakończeniu, goście wystawy zaproszeni zostaną na spotkanie z Autorem i dyskusję na temat self-publishingu, zjawisku polegającym na wydawaniu przez autorów niezależnych swoich dzieł, drukowanych bez udziału wydawnictwa.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.