Miedź awansowała. Wyniki IV ligi

Rezerwy Miedzi Legnica na siedem kolejek przed końcem sezonu są już pewne awansu do III ligi. Wciąż ważą się losy Włókniarza Mirsk, który wprawdzie przegrał, ale ma szanse uniknąć degradacji.

Zespół z Legnicy, który w tym sezonie jest poza zasięgiem rywali (nie przegrał dotąd żadnego meczu!) wiedział, że w przypadku zwycięstwa z BKS-em Bolesławiec zapewni sobie awans. Z tego też powodu podopieczni trenera Piotra Jacka ruszyli do ataków od pierwszego gwizdka sędziego i już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Do końca meczu dołożyli jeszcze dwie bramki.
Radość, którą przeżyli w sobotę piłkarze rezerw Miedzi, czeka wkrótce zapewne także drużynę z Polkowic, która zajmuje drugie miejsce, ale ma aż 15 punktów przewagi nad BKS-em Bolesławiec. Szampany w Polkowicach wystrzelą zapewne za dwa tygodnie. W minioną niedzielę polkowiczanie odprawili pogodzoną ze spadkiem zgorzelecką Nysę.
Kowarska Olimpia gra o pietruszkę, gdyż nie grozi jej ani spadek, anie też nie ma szans na awans. Trudno więc zgadnąć, w jakiej formie danego dnia będą zawodnicy Adriana Szczurka. W niedzielę byli akurat w dobrej i łatwo ograli na wyjeździe AKS Strzegom.
Z drużyn z byłego jeleniogórskiego, które mają o co grać, pozostał jedynie Włókniarz Mirsk. Podopieczni Jarosława Wichowskiego w sobotę przegrali mecz z Granicą Bogatynia, choć przy odrobinie szczęścia, mogli wywieźć choćby punkt. Mirszczanie w pierwszej połowie stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale ich bolączką w tym sezonie jest skuteczność. W drugiej Granica osiągnęła już sporą przewagę, którą udowodniła dwoma golami. Włókniarz ma tylko punkt przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej i wszystko jest jeszcze możliwe.