Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego na czele gangu złodziei aut

Fot. KWP Poznań

Policjanci z Wielkopolski rozbili gang złodziei samochodów. Grupa na swoim koncie może mieć nawet 100 aut, w tym kilkanaście luksusowych kamperów. Na czele szajki stało dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

Mundurowi przeprowadzili akcję na terenie kilku województw. Zatrzymali 11 osób podejrzanych o kradzież samochodów. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które założyły grupę przestępczą i nią kierowali. To mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Podejrzani ukradli co najmniej 100 samochodów, w tym kilkanaście drogich kamperów. Niektóre z nich oszacowano na kwotę 250 tys. zł. Kampery były legalizowane i trafiały na rynek Polski.

Kradli w Niemczech i Austrii

Samochody kradziono głównie na terenie Niemiec, Austrii i Czech.

W 2017 r. policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zdobyli informacje o złodziejach kradnących samochody poza granicami naszego kraju. Wśród nich byli multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach sądowych oraz policyjnych.  - Ze względu na rozmiar sprawy i międzynarodowy charakter w śledztwo włączyli się policjanci z KMP Poznań oraz Prokuratura Krajowa w Poznaniu – wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP Poznań.

Policjanci, którzy rozpracowywali grupę ustalili, że jej członkowie wywodzą się z kilku województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Szefowie z powiatu zgorzeleckiego

Grupą kierowali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Pozostali członkowie zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do pasażerów. - Współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe w celu legalizacji pojazdów na terenie Polski – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Zorganizowana akcja policji

130 funkcjonariuszy w jednym czasie wkroczyło do wytypowanych mieszkań i obiektów.

Zatrzymano 12 członków grupy. Zabezpieczono 28 samochodów (w tym kampery o wartości 60 tys. euro), motocykl, skuter wodny, gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Zarzuty kierowowania grupą przestępczą

Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratur Krajowej w Poznaniu przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 par. 1 i 3 kk.

Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk.

Ponadto zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów oraz niektórzy zatrzymani usłyszeli również zarzuty paserstwa. - Czyny te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec 10 osób wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 10 podejrzanych. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki w postaci poręczeń majątkowych w wysokości 10 tys. złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Komentarze (9)

Elektorat PO. Taki styl życia. Mają to w genach i zwyczajnie inaczej nie potrafią...

a elektorat pis nie musi kraść bo im się po prostu należy

elektorat pis to zule i patologia, ktora nawet na zlodziei sie nie nadaje

Elektorat PIS jeżeli dostaje to bierze, jeżeli nie dostaje, nie bierze. Elektorat PO jeżeli dostaje to bierze i gryzie rękę która daje a jeżeli nie dostaje to kradnie. Takie patologiczne geny....

A ten cały Janusz N. z osiedla Łomnickiego też siedzi, czy poszedł na współpracę i ma koronę?

Partia przewodnia kradnie w żywe oczy,a elektorat wytrzeszcza gały i dalej nie dowierza,że ich oszukano.

Co tu można napisać ... Kupię tanio kamper ?

Tusk, PO tak samo jak Rafalala Rafau, przed wyborami robili by na kolanach loda każdemu potencjonalnemu wyborcy a natychmiast po wyborach dymali swój elektorat bez namydlania. A lemingi znowu na nich głosują:)) Hahahahahaha!!! Co to za gatunek???

Transport samochodów do PASAŻERÓW?
To ewenement na skalę światową...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.