Można już spacerować do Wodospadu Kamieńczyka

FOT. FB KPN

Platformy widokowe przy Wodospadzie Kamieńczyka są od dzisiaj (8 stycznia) otwarte.  "Naprawiliśmy uszkodzone podesty oraz siatki zabezpieczające"- informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. To dobra wiadomość dla turystów, bowiem w czasie ferii zimowych chętnych do odwiedzenia wąwozu z wodospadem jest bardzo wielu.

Wąwóz Kamieńczyka zwiedza się w kaskach, wydawanych przez obsługę przy punkcie pobierania opłat. Jednocześnie wodospad może zwiedzać maksymalnie 35 osób. Kaski na bieżąco są dezynfekowane.
Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 metrów do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Ma około 100 metrów długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 metrów wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów. - Te imponujące granitowe pionowe ściany stanowiły m.in. tło dla historii bohaterów hitu kinowego „Opowieści z Narnii” - opisuje KPN.
Wąwóz z wodospadem położony jest na trasie ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę.
Wstęp do wąwozu jest płatny. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Opłata jest niezależna od biletu za wstęp do KPN.
Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego można nabyć w punktach kasowych KPN oraz tzw. punktach mobilnych, lub za pośrednictwem strony internetowej https://kpn.eparki.pl. Opłata nie jest pobierana m.in. od dzieci w wieku do lat 7, mieszkańców gmin: Kowary, Karpacz, Podgórzyn, Jelenia Góra, Piechowice, Szklarska Poręba, członków rodzin wielodzietnych posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny (KDR) i ratowników górskich. Opłata ulgowa przysługuje uczniom i studentom, emerytom i rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz żołnierzom służby czynnej. Bilet wstępu do KPN kosztuje 8 zł, ulgowy 4 zł.

Komentarze (1)

Wodospad Kamieńczyk czy Kamieńczyka?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.