Nad Jeziorem Pilchowickim powstaną singletracki

fot. Robert Urbaniak

Pomysł, którego realizacja zapowiadana jest od ponad dziesięciu lat wreszcie doczeka się realizacji. Nad brzegami Jeziora Pilchowickiego powstaną jednokierunkowe ścieżki rowerowe singletracki. Porozumienie w tej sprawie podpisały samorządy i Nadleśnictwo Lwówek.

Tereny przy zaporze to wymarzone wręcz miejsce dla turystyki rowerowej. Długo jednak nie udawało się przygotować tam infrastruktury z uwagi na ilość podmiotów zarządzających terenami. Teraz jednak powiaty lwówecki i jeleniogórski, gminy Lubomierz, Jeżów Sudecki, Wleń i Stara Kamienica oraz Nadleśnictwo Lwówek Śląski i Stowarzyszenia Pławna podpisali list intencyjny w sprawie budowy singletracków w obrębie Jeziora Pilchowickiego.
W ramach inwestycji powstaną 34 kilometry dróg rowerowych, a przedsięwzięcie będzie kosztować ok. 4 mln zł. Sygnatariusze chcieliby, aby zostało zrealizowane w ciągu roku. W roku następnym zbudowany ma zostać 20 km. łącznik z Jeleniej Góry.
 

Komentarze (17)

Super. Tylko nie bierzcie tych co robili Olbrzymy, i Mają niech się trzyma jak najdalej z dala.

Ależ co opowiadasz. Olbrzymy są rewelacja. A, że nie dla wszystkich to co? Skocznie narciarskie też nie i jest OK.

W tym momencie dotarliśmy do perspektywy. Jestem za stary na takie wertepy i na ht trzepie mną ciut za mocno. Część tras powinna być dla hartów, część dla sportowców po czterdziestce i kobiet, dzieci. Z mojego punktu widzenia Olbrzymy nie są rewelacyjne. Wiem, że w znacznym stopniu samo wykonanie było mocno kontrowersyjne, sami wykonawcy się śmiali, że tak łatwo nigdy pieniądza nie zarobili, ale i wytyczenie tras też jest kulawe. Mimo wszystko znam dobrze te lasy, z czasów kiedy nie było rowerów MTB i wciąż wolę po nich biegać niż jeździć po singlach.

http

Niech te Single tracki zrobi fundacja Bomba, inaczej psu na budę takie trasy, na których nie mogą nawet skorzystać rodzina z dziećmi. W Świeradowie Zdroju na Zajęczniku te single tracki wyglądają jeszcze jako tako, tam jest sama przyjemność z jazdy. W Karkonoszach, są wszystkie trudne trasy, NIE dla rodzin z dziećmi, jazda po nich to totalna udręka, pomimo ze dużo jeżdżę na rowerze.

Masz na myśli POMBE (nie BOMBE)? Oni o ile mi wiadomo nie są wykonawcami, jedynie zlecają innym firmom robotę. To czy "kasują działe"
to już raczej kwestia konkretnej umowy.

Autokorekta. Mi Maja poprawiło na Mają. Fakt. Przy takiej kasie robią podwykonawcy. Chłopaki przy olbrzymach mieli takie tempo, że robili kilometr dziennie.

W punkt. Paru zapaleńców i dużo wiatru. Jak na rowery to nad morze.

Premier Bośni i Hercegowiny ARESZTOWANY. Sprowadził przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów BEZ ATESTU.

Czekamy na aresztowanie czerwonej mordy Szumowiny,
patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i szefa narodowych socjalistów małego kulawego hitlerka z bunkra kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

single track jak sama nazwa mówi to ścieżka o szerokości dla jednego roweru, a nie dla rodzinnego peletonu rowerowego.A to jaki jest stopień trudności warunkuje ukształtowanie terenu.

"Sygnatariusze chcieliby, aby zostało zrealizowane w ciągu" - redaktorze, jesteś w ciągu? Proszę, odstaw i nie pij. Z pewnością znajdzie się takich budowlańców, ale pracującym głową wypada bardziej dbać o czytelność tworzonych tekstów.

I bedzie zasrane zaszczane znajac polaczkow.

"Ryszard Terlecki publicznie nazwał syna Jarosława Gowina "świrem". Gdybyśmy żyli w chociaż odrobinę normalnej rzeczywistości, pan Terlecki właśnie żegnałby się już ze stanowiskiem wicemarszałka Sejmu"

Państwo z dykty.

Tekst : Ziemowit Gowin

Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie
Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie
Idea to słuszna, sprawa szlachetna
W czasach, gdy Polska jest totalnie szpetna

Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna
Obywatele rząd - sprawa nierówna
Wirus za oknem, w domu na ulicy
A politycy coraz bardziej dzicy

Ustawami zabijają nasze życie
Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie!
Wykurzycie?
Tych pajaców na górze
Czas już nadszedł na społeczną burzę

Rządzi nami Zjednoczona Prawica
Mnie już od tego strzela k***ica
Jak tak dalej pójdzie
Totalna kaplica
Wymisiu*ę stąd szybciej niż Kubica

Szybciej niż Kubica

Nie możesz nawet na kawie wychillować
Bo zaraz będą psy cię pałować
Lepiej się już schować
Nie wychylać głowy
Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy

COVID-19 całkiem niebezpiecznie
Nie wmówisz mi jednak, że tak będzie wiecznie
Ogarnij się zatem, nie słuchaj ich bajerów
Pogońmy razem pisowskich frajerów

TVPiS? Jak w Korei propaganda
Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda
Stroszą pióra udając piękne pawie
A w Polsce od dawna mamy bezprawie

Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy
Nie oznacza to wcale, że się ugniemy
Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę
Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę
Polityczną mogiłę!

- Teraz czekamy kiedy Kinga Duda nagra swój rap o tym jak ją mierzi ten Długopis Prezydent i jego mocodawcy z PiS. Nie wiem czy Suski i Sasin mają dzieci w wieku do rapowania, ale warto byłoby posłuchać ich nagrań. Może też przekażą kilka słów prawdy skoro starzy nie mogą?

Jeżeli już, to wokół jeziora.Nad jeziorem może powstac most.

Prawdziwe sigle są w Świeradowie - Nowym Mescie i to te po czeskiej stronie. Podzielone na łatwo czytelne trasy, z zapleczem rekreacyjno - jedzeniowo technicznym. Tam rzeczywiście da sie pojechać z dziećmi i tak dobrać trasę że nawet ( przetestowałem) z pięcioletnim wnukiem - my dziadkowie mocno po 60-tce i nie było problemu. To wokół jeziora powinno być zrobione podobnie i wystarczy w zasadzie podpatrzeć jak to zrobiono na tych czeskich odcinkach i skopiować. A poza tym powodzenia i do dzieła.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.