Nie będzie procesji na cmentarzach

Nie będzie procesji na cmentarzach

1 listopada nie będzie procesji na cmentarzach. Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wydał w tej sprawie zarządzenie, które wchodzi dzisiaj (18 października) w życie.

Biskup w zarządzeniu przekazał duchownym diecezjalnym i zakonnym posługującym na terenie Diecezji Legnickiej wskazania i zobowiązał do wiernego ich przestrzegania. Nowe zasady związane są z pandemią koronawirusa.

Biskup nakazuje rezygnację z mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji i zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych tj. od 1 do 8 listopada.

Biskup legnicki udzielił również dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych dla wszystkich wiernych diecezji i osób przebywających na jej terenie wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Muszą być również brane pod uwagę także wprowadzone obostrzenia państwowe.

W naszym regonie w czerwonej strefie znajduje się powiat kamiennogórski. W pozostałych powiatach obowiązuja zasady ze strefy żółtej.

Komentarze (9)

Szkoda wielka szkoda.

No na pewno, do du.py całe te śmieszne święto.

[quote=Nie lubię PiSu.]No na pewno, do du.py całe te śmieszne święto.[/quote]

Poprawnie mówi się TO święto,a nie " te ". Niby jaki miałby to być rodzaj?

Ale on nie mówi, tylko pisze. Szach-mat.

Zarządzenie ? Szkoda że nie ukaz.
Czy rząd da rekompensatę za utracone wypominki?

[quote=soclib]Zarządzenie ? Szkoda że nie ukaz.
Czy rząd da rekompensatę za utracone wypominki?[/quote]

Przecież wypominki składa sie w kościele,a nie na cmentarzu...

Ehhh i znowu brzydkie komentarze szanujmy się nawzajem choć odrobinę

Natychmiast zorganizować wybory. Sytuacja się poprawi. Krzywa się wypłaszczy. Mam na myśli wybory urn na ludzkie prochy...

Kiedyś słyszałem taki dowcip jak codzienne przychodził facet do kiosku i prosił o Wyborczą, spoglądał na pierwszą stronę i oddawał gazetę. Wkurzony kioskarz w końcu pyta czego pan szuka w tej gazecie. Gościu mówi nekrologów, ale nekrologi mówi kioskarz są na ostatnich stronach. Gościu odpowiada, ale ten będzie na pierwszej stronie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.