Nowa dyrektor jeleniogórskiego Powiatowego Urzędu Pracy

Nowa dyrektor jeleniogórskiego Powiatowego Urzędu Pracy

Jeleniogórskie starostwo poinformowało dziś (29 maja) o rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Urzędem pokieruje Anna Zug, która dotąd (od 2016 r.) była szefową Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.

Wybór nowego dyrektora PUP w Jeleniej Górze był konieczny, bo dotychczasowa szefowa Urszula Filipczuk przechodzi na emeryturę. Do konkursu stanęło dwóch kandydatów. Zwyciężczyni spełniła wszystkie wymogi formalne i uzyskała lepszą ocenę komisji konkursowej. Wyboru dokonano w porozumieniu z miastem. Nowa dyrektor obowiązki obejmie od września.
Jej doświadczenie w zakresie problemów rynku pracy to nie tylko ostatnie cztery dyrektorskie lata w Bolesławcu. Wcześniej przez ponad 20 lat zajmowała się zajmowałam się poradnictwem zawodowym, kierowałam też wydziałem wdrażającym projekty unijne dotyczące rynku pracy i kształcenia ustawicznego.
Nowa dyrektor jeleniogórskiego PUP, to kolejna osoba z Bolesławca, zajmująca eksponowane stanowisko w strukturach jeleniogórskiego starostwa. Wcześniej konkurs na sekretarza powiatu wygrała była dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Ewa Lijewska- Małachowska. Choć obie panie wygrały w konkursach pojawiają się opinie o bolesławieckim desancie w powiecie jeleniogórskim.
- Mam na to inne spojrzenie – replikuje na złośliwości starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. – Do konkursu mógł przystąpić każdy obywatel, bez względu gdzie mieszka i co wcześniej robił. A jako starosta powiatu jeleniogórskiego mogę być tylko dumny i zaszczycony, że najlepsi fachowcy, menadżerowie szukają pracy właśnie w naszym powiecie. Ten trend potwierdza też niedawno zatrudniona szefowa zarządzania kryzysowego, która z kolei przyszła do nas ze starostwa kamiennogórskiego. To nie jest przypadek: dobrzy fachowcy szukają zatrudnienia w starostwie jeleniogórskim, bo można się tu wykazać.
 

Komentarze (31)

...ale konkurs wygraly osoby z boleslawca.
Przypadek ?

I tu ujawnia sie wyzszośc Bolesławca nad Jelenia Górą.Podatki cena wody,scieków,bezpłatna komunikacja,nowczesny osrodek kultury,ogólnie tanie miasto które się rozwija .Jelenia Góra wręcz przeciwnie i nie wystarczy zmina w wodniku a trzeba kopleksownego przewietrzenia UM jG .Panie prezydencie to mieszkańcy Pana wybrali nie urzednicy nie partia.niech Pan pokarze że JG moze byc tanim miastem a wszycy bedą wygrani a JG bedzie zasługiwała na mino stolicy Karkonoszy.Jak by jeszcze udało sie dogadać z Wałbrzychem w sprawie utworzenia wojewodzwa SUDECKIEGO to nawet senator Mróz i posłanka Machałek była by za. Panie Prezydencie to jest Pana 5 minut.PO zaraz zapomni a mieszkańcy bedą i wnuka opowiadać o prezydencie Łuzniaku jako o tym co doprowadził do zakopania toporka wojennego i rozkwitu Jeleniej Góry

przystąpić może każdy ale wygrać nie może każdy,

Człowiek z ogromnym doświadczeniem i sercem . Serdeczne gratulacje

Szkoda tylko, że Pan Starosta zapomniał o p. Dorocie Rauch - zastępcy dyrektor Pup w Jeleniej Górze. To ona zajmowała się wszystkim w tym Urzędzie jeszcze za panowania dotychczasowej Pani Dyrektor Urszuli Filipczuk, która tylko po prostu była. Mimo, że pewne sprawy pracownicze nie były takie jak tego oczekiwaliśmy to ja szanuje jej pracę i za to dziękuje. Jak to mówią Panie Starosto żadna władza nie trwa wiecznie.

Nie ma i nie będzie kadr w pisie w jeleniej.

PUP w Jeleniej Górze... kasa zainwestowana w telewizory które wyświetlały często kilka ofert na krzyż, tablica korkowa nie wystarczała? Na budynku wielka tablica LED za niemałe pieniądze, nie jeden przedsiębiorca by chciał takiej reklamy, a tu... wisi bo wisi, nie wiadomo w jakim celu zakupiona jak i tak nie działa... itd...

Serio nie było dobrych kandydatów z JG?

Pani Dorota od wielu lat wypełniała nie tylko swoje obowiązki, ale również często wyręczała byłą już panią dyrektor. Jej kandydatura była bardzo przemyślana. Odpowiedni człowiek znajdowałby się na odpowiednim miejscu. Uważam to za wielką stratę, że nie została ona wybrana nowym dyrektorem.
Jestem przy Pani całym sercem Pani Doroto!

Wyboru dokonano w porozumieniu z miastem? Ależ Państwo grają słówkami. Szkoda, że wcześniejszy trud i poświęcenie z jakim Pani Dorota Rauch pracowała, nie zostały docenione. Jest bardzo kompetentną osobą i doskonale nadawałaby się na to stanowisko.

Ten wybór to jakieś nieporozumienie! Dlaczego została wybrana osoba z poza Jeleniej Góry, a nie Pani Dorota, która najlepiej zna urząd? Ktoś bardzo nieodpowiedzialny zdecydował się na to! Później będzie marudzenie, że w urzędzie bajzel, bo dyrektor nie ogarnia...

panie Starosto - bardzo brzydko!!! Choć nie sądzę, żeby interesował Pana głos z ludu...
Pani Dyrektor Dorota Rauch do świetny dyrektor, kompetentna i szanowana osoba, mocno zintegrowana z urzędem, a nie żaden "spadochron" rok przed emeryturą!!!

Osobiscie uwazam za niesmieszny żart wybór pani Zug na dyrektora PUP w Jeleniej Górze. Zasługi pani Rauch- kompetentnej, odpowiedzialnej, otwartej na pracownika i petenta osoby zostały nagle zapomniane? a może dlatego, że nie jest w żaden sposób umoczona w układy i układziki, to nadal ma pracować za cały urząd, po to by śmietankę mogła spijać góra.
nie kwestionuje kompetencji pani Zug, ale ani to odmładzanie kadry, ani to sprawiedliwy wybór.
WSTYD

Jestem w szoku. Dlaczego na nowego dyrektora nie powołano P. Doroty? Chyba każdy, kto choć trochę zna realia tego urzędu może poświadczyć o jej fachowości i zaangażowaniu.

Nie akceptuje żadnego innego Dyrektora niż Panią Dorotę Rauch. To co nam zgotowało ministerstwo z Tarczą Antykryzysową to tylko wiemy to my pracownicy. Ale daliśmy radę i nadal dajemy aby zrealizować wszystkie wnioski by pomóc przedsiębiorcą. Pani Dorota stanęła na wysokości zadania, poprowadziła Nas w tym trudnym czasie, codziennie wychodziła ostatnia z urzędu. A Pan co? Panie Starosto? w czym Pan nam pomógł? Zrobił Pan sobie reklamę w mediach, chwaląc się jak to Powiat Jeleniogórski realizuje Tarczę Antykryzysową.. naszą pracą. W czasie początków epidemii, nie wspomógł Pan Nas żadnym płynem, żadną maseczką ale informacja w mediach poszła jak to full - serwis dostaliśmy. Nie akceptuje takiego kolesiostwa, nie akceptuje braku szacunku i na koniec nie akceptuje Pana decyzji.

W Starostwie rządzi Pani Sekretarz razem z Panem Starostą to jej decyzja, tylko nie pomyślała o tym,że pracują tam ludzie i to za najniższą krajową, a teraz jeszcze to... wybór swojego kandydata, poniżając tym samym Panią Rauch!

Towarzystwo w Starostwie jest poniżej poziomu krytyki!

Nowa Pani Dyrektor z Bolesławca- świeża krew- 59 lat!!!! Ha a Bolesławiec się cieszy, Jelenia Góra płacze!

Nasza lokalna prasa już chyba nie wystarcza,żeby pokazać jaka panuje niesprawiedliwość w Urzędach w JG a teraz widzimy to na przykładzie PUP JG, odbywa się piękny teatr, najwyższy czas zaprosić do naszego pięknego miasta media o większym zakresie i możliwościach. Dobrze by było,żeby o tym bałaganie dowiedział się sam "Prezes"!

Wszyscy narzekali zawsze na Urzędy Pracy,że niepotrzebny, że nic nie robią, że za darmo kawę piją. Ja jako pracodawca, często odwiedzający urząd mam inne zdanie, myślę, że niejeden bezrobotny ten który nie docenia pracy tych pań, nie chciałby pracować za najniższa krajową. Podczas gdy moje znajome pracujące w innych urzędach w JG mają powyższej 3 tys. na rękę.A chyba wszyscy wiemy jakie są dysproporcję pomiędzy tymi na dole a tymi na górze w naszym kochanym mieście.

Pani Sekretarz z Bolesławca, nowa Pani Dyrektor z Bolesławca- przypadek? Nie sądzę ! Ręka rękę myje!

Panie Starosto, apel do Pana, może dość już promowania własnego wizerunku a trzeba zająć się podejmowaniem dobrych decyzji!!! BO te ostatnie i ta z nową Panią Dyrektor PUP to nie jest dobra decyzja.
Ale sprawiedliwość kiedyś nastąpi- kadencja nie trwa wiecznie. pozdrawiam

ja jako pracownik PUP - małe, skromne pytanie do Pana Starosty- jak żyć za tą minimalną krajową, jak żyć....JAK ŻYĆ......PANIE... STAROSTO...jak.....a teraz, nóż w serce...Pani Dyrektor Doroto czekamy na Panią, nie damy się, jesteśmy z Panią!!!!

Koszenie trawy, plastikowe, stare krzesła i stoliki przed Urzędem nic nie pomogą Panie Starosto, tym dzieci nie nakarmimy. Może czas pomyśleć o malowaniu ale ścian, wymianie paneli, zakupie nowych sprzętów w Urzędzie, bo te, które są teraz to pamiętają jeszcze "dobre czasy" rządów byłego Starosty Jacka Włodygi!

Pani Dorota Rauch, obecna pani Z-ca Dyrektora, pełniąca obowiązki samodzielnie od dłuższego czasu, tytan pracy, to powinna być to automatyczna decyzja Starosty, ale trzeba na stołek posadzić swojego kandydata i udawać,że nikt o niczym nic nie wie, a Bolesławiec to tylko zbieg okoliczności. Pani Doroto, cierpliwości i pogody ducha życzę, współpraca z Panią to czysta przyjemność- zadowolony petent.Szkoda tylko,że pracy będzie miała tyle samo albo i więcej a całą zasługę za to będzie zbierał ktoś inny!

Pani Dorota Rauch, obecna pani Z-ca Dyrektora, pełniąca obowiązki samodzielnie od dłuższego czasu, tytan pracy, to powinna być to automatyczna decyzja Starosty, ale trzeba na stołek posadzić swojego kandydata i udawać,że nikt o niczym nic nie wie, a Bolesławiec to tylko zbieg okoliczności. Pani Doroto, cierpliwości i pogody ducha życzę, współpraca z Panią to czysta przyjemność- zadowolony petent.Szkoda tylko,że pracy będzie miała tyle samo albo i więcej a całą zasługę za to będzie zbierał ktoś inny!

Chyba rzadko się zdarza taka jednomyślność i zaufanie kierowane do osoby, której pracę można było obserwować przez długi czas i dodajmy – bardzo trudny czas. Dla mnie również wybór P. Doroty był czymś, co powinno być oczywiste. To co się stało jest po prostu trudne do uwierzenia.

Pan Starosta wyparł się że to przypadek że ta Pani Zug z Bolesławca tak jak obecna Pani Sekretarz starostwa w JG, a czy Pani Sekretarz wyprze się znajomości z Panią Zug? To warto sprawdzić, region zbyt mały, żeby nikt się nieznał.. Układy... Układziki... Polityka...

Kto nie słucha głosu ludu, posłuchu mieć nie będzie, w tym przypadku nikt nie wziol pod uwagę dobra pracowników PUP jelenia Góra, Pani Doroto wielki szacunek, nie dać się, głowa do góry, jest Pani zwycięzca w tej walce, wygrały układy ale Pani wychodzi z tego z szacunkiem i z poparciem!

Niestety widać "poziom", brak wyników ogłoszonego konkursu na dyrektora PUP na stronie bip Starostwa - Starosta ogłosił tą super nowinę w tv Dami, montując w tle uśmiechniętą Panią Rauch, brak spotkań z pracownikami Urzędu i wysłuchania ich zdania i opinii. Karma wraca!

Kto zna Panią Rauch i pracowników to wie że praca jest wykonana sumiennie, ciekawe czy ta ciężka praca przy tarczy, praca po godzinach kosztem zdrowia i życia prywatnego tych ludzi, czy na koniec roku zostanie doceniona przez władze starostwa, czy cala zasługa zostanie przypisana nowej Pani Dyrektor?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.