Nowe parkingi w centrum miasta

Nowe parkingi w centrum miasta

Wkrótce w Jeleniej Górze przybędzie darmowy parking. Plac przy Kamiennych Schodkch, na którym jest łącznie 67 miejsc parkingowych jest gotowy. Zakończono także remont schodów oraz przebudowę ulicy ks. Dominika Kostiala.

Ponieważ inwestycja była dofinansowana z unijnych funduszy, parking będzie na razie bezpłatny. To ucieszy kierowców, bowiem w okolicy większość miejsc postojowych znajduje się w strefie płatnego parkowania.

Jak informuje samorząd, dla samochodów będzie 57 na samym parkingu a 10 wzdłuż ul. Kamienne Schodki (od wjazdu z ul. Kilińskiego).

Parking przeszedł już odbiór techniczny. Lada dzień zakończy się remont ulic ks. Dominika Kostiala oraz Kamienne Schodki, wraz z przebudową schodów wiodących do ulicy 1 Maja.

Plac dla samochodów powstaje także na podwórku między ulicami Bankową w Piłsudskiego, naprzeciwko szkoły TEB. W tym miejscu na dziko od dawna parkowały auta, pokonując wyboje i dziury. Na razie plac został uporządkowany i ogrodzony. Jeśli powstanie tu parking, będzie prawdopodobnie płatny, bo teren oznaczony jest jako prywatny.

parking (1).jpg
parking (2).jpg
parking (3).jpg
schodniki.jpg
parking fot um jelenia gora.JPG

Komentarze (14)

Na bylym Rynku Kilinskiego mogliby zrobic darmowy parking na pare autobusow i z 50miejsc na osobowe! Do tego jakies lawki stoliki i to byloby cos!!!

ufff całe szczescie,że ze środków inijnych to chwilę bedzie za friko. Ale parkometry już zamówione :P

Parkometry się nieco zakurzą, ponieważ parking powstał m.in. za pieniądze unijne i pięć lat będzie bezpłatny.

Samochodoza która panuje w JG jest gorsza niż Covid19

Nie zapominaj, że Jelenia Góra jest miastem powiatowym. Tu celem załatwienia różnych spraw przyjeżdżają mieszkańcy całego powiatu, ale także mieszkańcy Jeleniej Góry.

po drugiej stronie ulicy jest też duże miejsce na parking (była tam kiedyś huta fampy)

To była odlewnia, dzisiaj to jest teren prywatny.

Nie huta , tylko odlewnia.

Między Bankową a Piłsudskiego jeśli to teren prywatny, to za czyje pieniądze zrobiono parking ?

Odpowiedź na usunięty komentarz.
Widzę że Jeleniogórska Mafia Mieszkaniowa CZUWA!!!

http

nieruchomosci.jeleniagora.pl/nieruchomosci/ul-jozefa-pilsudskiego-dzialka-nr-904

Jasne - a może w tamtych miejscach posadzić trochę zieleni, a nie betonowac kolejne skrawki ziemi. W tym mieście powierzchnia betonu powiększa się w zastraszającym tempie. Prywatny samochód jest prywatną sprawą właściciela. Jeśli chce jechac z Zabobrza do centrum samochodem, to powinien tyle zapłacić za parking, żeby mu się odechciało. Jest miejską komunikacja! W niektórych miejscach nie da się przejść chodnikiem, bo są zastawione samochodami. Są takie miasta na świecie, gdzie nie wjeżdża się samochodami do centrum. Ale to jest w Europie, a nie w tym zaścianku.

...no co ty? wiesniaki nie po to pokupywaly niemiecki zlom zeby na piechote isc. na parking to juz ich nie stac.

Panie Szanowny, trawnik i zieleń każdy ma na podwórku. Ludzie mieszkający w miastach i blokach czyli klasa robotniczo-chłopska nie potrzebuje trawy. Jest niedaleko Promenda Bobru, można iść na błonie - dla ludzi spragnionych ZIELENI w Centrum Miasta.
Na naszych błoniach można rozścielić kocyk i liczyć np. samochody czerwone, albo czarne, albo granatowe zwłaszcza w ruchu tranzytowym, transganicznym. Pozdrawiam Zbigniew

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.