Nowy punkt szczepień w Kowarach

Fot.ika

Otwarto go dziś, 11 maja, w pomieszczeniach Edukacyjnego Klubu Seniora, przy ul. Szkolnej 1. Mogą się tam szczepić nie tylko kowarzanie, ale także mieszkańcy sąsiednich gmin – Karpacza, Mysłakowic, Janowic Wlk. czy nawet Kamiennej Góry. Planuje się w nim wykonywanie nawet 200 szczepień dziennie.

- Będzie to kolejna placówka na terenie Kowar umożliwiająca szczepienia na szeroką skalę – mówi inicjatorka zorganizowania punktu, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. – Samorząd Kowar udostępnił lokal oraz, we współpracy z Powiatowym Centrum Zdrowia, wyposażenie. Kwotę 5000,00 zł na prowadzenie placówki uzyskaliśmy z puli rządowej, za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego. Otrzymaliśmy już 270 dawek, które chcemy jak najszybciej podać chętnym do zaszczepienia się. Kolejne dawki wkrótce nadejdą.

- Gorąco namawiamy, zwłaszcza seniorów, do szczepień – przekonywał Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Kowar. – Z obecnych danych wynika, że na 1800 kowarzan w starszym wieku zaszczepionych jest jedynie 800 osób. Zachęcamy, by rejestrować się – poprzez nr 989 na infolinii lub za pośrednictwem swej poradni czy lekarza rodzinnego.

Podczas otwarcia punktu obecni byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych: senator RP Krzysztof Mróz, wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytna oraz wicestarosta powiatu karkonoskiego Jarosław Kotliński. Wszyscy, zabierając głos, podkreślali wagę oraz konieczność szczepień: - Do czerwca władze RP planują zaszczepić wszystkich chętnych, tak aby po wakacjach nie nastąpiła czwarta fala zachorowań – mówił senator Mróz, a wicewojewoda uświadamiał, że wskutek pandemii COVID-19 ludzkość stanęła w obliczu kryzysu, jakiego nie nie było od 100 lat.

Tragizm sytuacji na szczeblu lokalnym uświadomiła Elżbieta Zakrzewska informując, że w kwietniu zmarło aż 27 kowarzan. W tym czasie w mieście nikt się nie urodził

Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach

Komentarze (2)

Olsztyn. Sąd zawiesił decyzję Izby Dyscyplinarnej ws. Pawła Juszczyszyna
"Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 10 maja 2021 r. udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna, wstrzymując tym samym skuteczność oraz wykonalność uchwały o zawieszeniu sędziego Juszczyszyna w czynnościach służbowych oraz obniżeniu jego wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie sądu w Olsztynie.

Jak informuje sąd, postanowienie ws. sędziego Pawła Juszczyszyna nie jest prawomocna, jednak może być wykonalne

Co ma piernik do wiatraka? Chyba tylko mąkę.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.