Olimpia przegrała ze Starym Śleszowem. Wyniki IV ligi

Nie udało się pożegnanie z własną publicznością piłkarzom Olimpii Kowary, którzy przegrali u siebie z LZS-em Stary Śleszów 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0.

Już w 7. minucie Dregan trafił do siatki gości i otworzył wynik. Później gra się wyrównała, ale jeszcze przed przerwą kowarzanie zdobyli drugiego gola. Strzelcem był Sebastian Szujewski. W tym czasie podopieczni Adriana Szczurka grali w dziesiątkę, bo w 42. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Zatylny.
Goście po przerwie przycisnęli i nie tylko odrobili straty, ale i zdobyli gola na miarę zwycięstwa. Klasyczny hat-trick skompletował Rudolf.
Działacze Olimpii myślami są już przy nowym sezonie. Drużynę poprowadzi nowy trener Aleksiej Tiereszczenko. Pochodzi z Ukrainy, ale od wielu lat związany jest z Polską. W przeszłości grał w naszej pierwszej lidze (wówczas był to najwyższy poziom, odpowiadający dzisiejszej ekstraklasie) w drużynach Stali Mielec, Olimpii Poznań i Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Jako trener pracował m.in. w trzecioligowej Polonii Leszno, ostatnio w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie był asystentem trenera Mariusza Rumaka.
Tiereszczenko oglądał mecz Olimpii. Z drużyną ma się spotkać w najbliższy wtorek, na ostatnim treningu. Przygotowania do nowego sezonu chce rozpocząć 14 lipca.
Menedżer Olimpii Tomasz Dudziak z kolei zapowiada rewolucję kadrową. Chce ściągnąć do Kowar kilku zawodników z przeszłością przynajmniej trzecioligową. Tego akurat Tiereszczenko nie potwierdza. – Muszę najpierw poznać drużynę, zrobimy testy zawodnikom. Wtedy powiem, co dalej – powiedział nam.

Olimpia Kowary – LKS Stary Śleszów 2:3 (2:0)
bramki: Dregan, Szujewski – Rudolf x3
czerwone kartki: Zatylny (42 - za dwie żółte) oraz Sz. Janiuk (90 - za dwie żółte)
Żółte kartki: Szujewski
Sędziowali: Sebastian Kwaśny jako główny oraz Mariusz Kaczmarek i Marcin Frączek (Legnica)
Widzów: 250
Olimpia : Szpytma - Smoczyk, Kraiński, Nowiński (75 J. Gilewski), Denis (70 Piskórz), Han, Chajewski (60 Taran), Zatylny, Szujewski (64 Szaraniec), Krupa (80 Kloczkowski), Dregan.
LKS: Sz. Janiuk - Stępień, Robak (46 Tatko), Dudziak, Wójcicki, Banach, I. Janiuk, Dewerenda, Rudolf, Zając, Sokół (90 Salamaga).

– Przede wszystkim, bardzo dziękuję zawodnikom BKS-u Bolesławiec, że mecz z Żarowem potraktowali poważnie – powiedział grający trener Włókniarza Mirsk Jarosław Wichowski. – Chłopakom należy się szacunek za postawę, bo dla nich był to mecz o nic. W przypadku wygranej czy przegranej i tak zajęliby piąte miejsce. Tym większe brawa, że zachowali się sportowo.
Włókniarz wyprzedził wspomnianych Zjednoczonych Żarów w tabeli dzięki BKS-owi i dzięki temu, że sam wygrał z Chojnowianką. To akurat nie było trudne, największym plusem gości jest to, że dotrwali do końca rozgrywek. Do Mirska przyjechali w dwunastu i to na pół godziny przed meczem.
Już w 9. minucie wynik otworzył Jarosław Wichowski. Później hat-tricka skompletował młodzieżowiec Paweł Niemienionek. To jego pierwszy hat-trick w życiu.
Po przerwie padały kolejne gole. Honorowe trafienie na pożegnanie z IV ligą zaliczyła, niemal równo z końcem meczu, Chojnowianka.

Podsumowując, do III ligi awansowały już wcześniej Miedź II Legnica i KS Polkowice. Z IV ligą żegnają się na pewno: Chojnowianka Chojnów, Nysa Zgorzelec, Widawa Bierutów i Zjednoczeni Żarów. Los Włókniarza Mirsk jest niepewny, zespół musi liczyć na to, że któraż z drużyn z wyższych lig np. nie zgłosi się do rozgrywek.

Pozostałe wyniki 30. kolejki:
AKS Strzegom – Nysa Zgorzelec 2:1 (1:0), Jaworski (k)
Granica Bogatynia – Miedź II Legnica 0:3 (0:0)
Włókniarz Mirsk – Chojnowianka Chojnów 7:1 (4:0), Wichowski x2, P. Niemienionek x3, Khodzamkulov, Grygiel
Zjednoczeni Żarów – BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:3 (1:2), Długosz, Wojciechowski, Kraśnicki
Orkan Szczedrzykowice – Sokół Wielka Lipa 2:3
KS Polkowice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 7:0
Widawa Bierutów – GKS Kobierzyce 0:1