Owocowo i filmowo w Galerii Za Miedzą

W sobotę pokaz filmów nagrodzonych podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM zbliżenia 2014

Ruszył trzynasty sezon działalności Galerii Za Miedzą w Lubomierzu. Tegoroczny program klimatycznej świątyni sztuki, stworzonej w zrujnowanych wnętrzach dawnego kościoła ewangelickiego, otworzył przed tygodniem wernisaż wystawy witraży „Sacrum w Owocach” oraz koncert kameralny „Klasyka na wiosnę”. Teraz czas na festiwalowy wieczór filmowy w sakralnej scenerii.  

Intrygujące witraże zebrane na wystawie „Sacrum w Owocach” są dziełem kilkunastu autorów zgłębiających tajniki twórczości w autorskiej pracowni, Edyty Kulli działającej od 14 lat pod szyldem Akademii Szklanej Inspiracji w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Prezentowane prace są wynikiem realizacji dwóch projektów artystycznych: „Moje Sacrum” oraz „Warzywnie, owocowo, w przekroju na nowo”. Dlaczego warto je zobaczyć?

- Między słowami, przy dźwiękach szlifierki, ze zgrzytem noża, łamanego szkła i w krwawicy kształtuje się rzeczywistość przepełniona emocjami i przede wszystkim miłością do szkła. Efekty takiej pracy są niezwykłe - przekonują twórcy Akademii.

„Sacrum w Owocach” oglądać można w lubomierskiej Galerii do końca czerwca.

Już w najbliższą sobotę, 24 maja, w Galerii Za Miedzą, nietuzinkowy wieczór filmowy. O godz. 20.13 rozpocznie się pokaz filmów nagrodzonych w konkursie głównym 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM zbliżenia 2014. W programie pięć filmów:
„Królik i jeleń” reż. Péter Vácz (Węgry), „Wiatr” reż. Robert Löbel (Niemcy), „Franek” reż. Bartek Tryzna (Polska), „Joanna” reż. Aneta Kopacz (Polska), „Mazurek” reż. Julia Kolberger (Polska) i „Smutne potwory” reż. Justyna Tafel (Polska).
 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.