Podczas szczepień w Zgorzelcu nie było nieprawidłowości

Podczas szczepień w Zgorzelcu nie było nieprawidłowości

Narodowy Fundusz Zdrowia po kontroli w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu nie stwierdził nieprawidłowości podczas prowadzonej w tej placówce szczepień grupy „zero.

Zaszczepienie na przełomie roku w zgorzeleckim szpitalu osób, które nie były bezpośrednimi pracownikami służby zdrowia (m.in. burmistrz miasta, były wójt, jeden z największych tamtejszych przedsiębiorców) sprowokowało potężna awanturę. Władze powiatu (starostwo jest organem założycielskim szpitala) od razu przesądziły, że doszło do zaszczepienia osób nieuprawnionych i zwolniły za to szefową szpitala Zofię Barczyk. Potem – wskutek bezprecedensowej akcji pracowników lecznicy, którzy złożyli wypowiedzenia - przywrócono ją na stanowisko.
Teraz znamy już wyniki kontroli, jaka przeprowadził w szpitalu NFZ. Fundusz zweryfikował, czy zachowano prawidłową kolejność szczepień przeciwko COVID-19. Kontrole nie wykazały uchybień. W Zgorzelcu – tak jak od początku tłumaczyła to dyrektor Barczyk - zaszczepieni zostali członkowie rodzin pracowników szpitala. Program szczepień dopuszczał w okresie noworocznym (do 6 stycznia) szczepienie rodzin personelu medycznego i ciężko chorych pacjentów.
 

Komentarze (13)

Narodowy, a jakże by inaczej, program, narodowych szczepień, dziwne, że nie narodową szczepionka, a pewnej, oczywistom oczywistościom, jak mawia brylant, opcji, ledwo ruszył, a już zamienił się w narodową szopkę przeplatana narodową kompromitacją.:)
W tym tempie, sporo Polaków, doczeka się swojej kolejki ....pod koniec tego wieku.:) Byłoby to może i śmieszne, gdyby nie fakt, że Polacy padają, jak muchy!!!!!

Za czasów PO wogóle nie kupowano szczepionek [Kopaczowa] więc pewnie trwałoby to jeszcze dłużej.Może pandemia sama wygaśnie -szkoda kasy!

Jakże się szczekacze PiS-owcy "najarali", by "dowalić" - a tu siurpryza - nie było nieprawidłowości!
A propos szczepień, śniło mi się, że wracając z zakupów, przechodząc nieopodal przychodni - wstąpiłem, zostałem przebadany i zaszczepiony, po 30 minutach wyszedłem do domu! Szkoda, że to tylko sen, a nie jawa - tak się zastanawiam, czy nie można by było uruchomić produkcji tej szczepionki w naszych Narodowych zakładach farmaceutycznych i sczepić wszystkich chętnych "z marszu"?

Powinieneś napisać wszedłem.

Powinieneś napisać wszedłem.

a senatora Mroza z jeleniej góry zaszczepili poza kolejnością. Przez dyrektora i naczelną pielęgniarkę.
O tym mówił mi były pracownik szpitala.

Pisząc że nie zostało złamane zasady podczas szczepienia nie ma, to znaczy że ktoś nie jest kompetentny do kontroli albo co gorsze jest skorumpowany, szczepienia nie było tylko 2 osoby z elity zgoerzeleckiej ale i najbliższa rodzina. Ta pokazówka w obronie pani dyrektor to pokazówka i proszę spójrzec kto za panią dyrektor poszedł (ordynatorzy) powód jest jeden można robić dalej co się chce (własny folwark) a jak przyjdzie ktoś nowy to się układziki skancza a zaczną się inne

Ty czytałeś swoje wypociny po napisaniu? A może po prostu naciskałeś dowolne klawisze, a na końcu ENTER?

BARDZO NIEDOBRE WNIOSKI POKONTROLNE, będzie druga runda

Nie będzie drugiej rundy. Będzie reasumpcja pierwszej. Do skutku, aż wyniki będą zgodne z zarzutami. A fakty nie mają tu żadnego znaczenia. Przecież trwa Dobra Zmiana. Teraz to już zapewne Narodowa.

Dyrekcja szpitala zapytana przez portal Zgorzelc.info oznajmiła, że rzeczywiście doszło tam do szczepień spoza grupy 0, ale było to uzasadnione. Chodziło o efektywne wykorzystanie szczepionki.

Dyrektor szpitala odwołał zarząd powiatu zgorzeleckiego który reprezentowany jest przez koalicję PO starosta - SLD wicestarosta po tym jak wyszło że w terminie grupy zero został zaszczepiony burmistrz z PO w powiecie pisiory nie mają nic do gadania po prostu swój swojego skok na stołek i posadzenie kogoś z famili powiatu.

Jak mówił mój dziadek. W Polsce było dziadostwo i będzie dziadostwo. Im bliżej wschodu to większe dziadostwo. Im bliżej zachodu to znowu większe białe złodziejstwo. Bo tacy mieszkają tu ludzie. I to nie są Polacy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.