Polkowice pokonały Olimpię i są o krok od awansu. Wyniki IV ligi

– Sytuacja jest już chyba jasna, trzeba to tylko przypieczętować i mam nadzieję, że tak będzie – powiedział po meczu z Olimpią trener KS Polkowice Jarosław Pedryc. Tylko wyjątkowy kataklizm mógłby pozbawić jego drużynę awansu. Niżej podajemy wyniki sobotnich spotkań IV ligi.

Polkowice w meczu z Olimpią przeważały i stworzyły więcej sytuacji strzeleckich. Kowarzanie zaczęli dobrze i nawet kilka razy zagrozili bramce Ptaka. Kluczowe były wydarzenia z 35. i 37. minuty. Najpierw Drzazga pokonał Gilewskiego, a chwilę później gola na 2:0 strzelił Szymik. Gospodarze protestowali, że zawodnik z Polkowic wepchnął piłkę do siatki ręką, ale sędzia tego nie widział.
W drugiej połowie goście dołożyli trzeciego gola, który padł w kuriozalnych okolicznościach. Denis przeciął głową podanie w poprzek boiska, ale tak niefortunnie, że piłka spadła w okolicach pola karnego Olimpii. Obrońcy nie zrozumieli się z Gilewskim, który wyszedł za późno i minął się z piłką. Przejął ją Szuszkiewicz, który miał przed sobą tylko Smoczyka. Ładnie go przelobował. Obrońca Olimpii zagrał ręką, ale i tak piłka wpadła do siatki. Sędzia uznał gola a Smoczyka ukarał żółtą kartką.
I choć ten gol obciąża Gilewskiego, to trzeba dobrze ocenić występ bramkarza gospodarzy. Popisał się piękną interwencją przy strzale Szuszkiewicza z rzutu wolnego. Był też górą w sytuacjach sam na sam z Kaliciakiem i Bancewiczem, fantastyczną paradą odbił piłkę po strzale głową Drzazgi.
Do końca wynik się nie zmienił, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry obrońcom Polkowic urwał się Szujewski, ale jego strzał obronił Ptak.
KS Polkowice ma już 18 punktów przewagi nad trzecim BKS-em Bolesławiec i na 6 kolejek jest już praktycznie pewny awansu. Matematycznie awans ten polkowiczanie uzyskają zapewne za tydzień, wystarczy, że nie przegrają na wyjeździe z Orkanem Szczedrzykowice bądź BKS nie wygra z Orłem w Ząbkowicach.
– Kontrolowaliśmy ten mecz przez cały czas. Do 20 minuty Olimpia próbowała stwarzać sytuacje, stworzyła dwie groźne, strzały kończyły się na naszym bramkarzu – podsumował trener Jarosław Pedryc. – Jestem zadowolony z gry mojej drużyny, graliśmy dużo piłką, przemieszczaliśmy się, robiliśmy przewagę liczebną.
– Wynik jest wysoki. Myślę, że to trochę za wysoki po grze, jaką dzisiaj pokazaliśmy – powiedział trener Olimpii Adrian Szczurek. – Straciliśmy dwie bramki w odstępie trzech minut, w drugiej połowie się odkryliśmy i goście wyprowadzali kontry.
Jego zdaniem, przy drugim golu zawodnik gości zagrał ręką. – Widziałem rękę, zresztą wszyscy moi zawodnicy też, tylko sędzia nie widział - przyznał.
To nie był udany weekend drużyn z regionu jeleniogórskiego. BKS przegrał wysoko u siebie z Sokołem Wielka Lipa. Najlepszego dnia nie miał bramkarz gospodarzy Patryk Janiczak. Już w 4. minucie faulował rywala, darując gościom rzut karny. Zarobił za to żółtą kartkę, a Sokół wyszedł na prowadzenie. Na początku drugiej połowy Janiczak dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska. A że BKS nie miał w tym meczu bramkarza rezerwowego, między słupkami stanął pomocnik Marek Dudka. Nietrudno się domyślić, że nie zrobił furory na tej specyficznej pozycji. Mimo tego, gospodarze w drugiej połowie dzielnie gonili Sokół. Koniec końców – i tak wysoko przegrali.
O pechu może mówić Włókniarz Mirsk. Prowadził w pierwszej połowie po golu Jacka Jasińskiego. W 82. minucie sędzia podyktował karnego dla Śleszowa. Gospodarze protestowali uznając, że faulu nie było, ale arbiter był nieugięty i goście doprowadzili do wyrównania.

Olimpia Kowary – KS Polkowice 0:3 (0:2)
widzów: 100
bramki: Drzazga 35', Szymik 37', Szuszkiewicz 55'
żółte kartki: Smoczyk, Zatylny – Bancewicz
sędziowali: Kacper Hołojda jako główny oraz Kacper Kochanowski i Łukasz Janusiewicz (OZPN Wałbrzych)
Olimpia: Mateusz Gilewski – Smoczyk, Kraiński, Denis, Han, Kotarba (83' Jakub Gilewski), Chajewski (70' Piskórz), Zatylny, Szujewski, Krupa (55' Udod), Dregan.
Polkowice: Ptak – Karpiński, Kasiński, Szymik, Magdziak, Drzazga (70' Zawadzki), Bancewicz (90' Fryzowicz), Dziadowicz (46' Famulski), Szuszkiewicz, Kaliciak (80' Jurak), Wacławczyk.

Wyniki 24. kolejki:
Nysa Zgorzelec – Orkan Szczedrzykowice 1:4 (1:1), bramka: Kościuk, cz.k. Kościuk (za 2 żółte)
Włókniarz Mirsk – LZS Stary Śleszów 1:1 (1:0), Jasiński
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Sokół Wielka Lipa 2:5 (0:2)
Zjednoczeni Żarów – Miedź II Legnica 0:3
Chojnowianka Chojnów – Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:7