Rafał Kusto złotym medalistą Mistrzostw Polski

FOT. UKS Orka Lubań

Rafał Kusto, zawodnik UKS Orka Lubań pierwszy złoty medal  Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniuw zdobył w wyścigu na 200m stylem klasycznym. Ustanowił także rekord Polski. Dzisiaj (20 grudnia) wygrał rywalizację na 50m stylem klasycznym. Na 100m zdobył srebrny medal. Brawo!

- Na Zimowych Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbywają się w Olsztynie, Rafał Kusto wraz z trenerem Adamem Musiałem pojechali z dużymi nadziejami - czytamy na FB klubu UKS Orka Lubań.

" Zawodnik potwierdził swoją dyspozycję starcie na 100m stylem klasycznym. Z Janem Kałusowskim z MKS Trójka Łódź szedł „łeb w łeb”. Ostatecznie przegrał o zaledwie 3. setne sekundy.

W kolejnym wyścigu na 200m stylem klasycznym nie oddał prowadzenia. Zdobył złoty medal. Wynik osiągnął z czasem 2:06.19, co jest najlepszym rezultatem w kraju. - To co pokazał ten chłopak, to było coś niesamowitego - mówił wzruszony i szczęśliwy trener Adam Musiał. – To była petarda – komentował po wyścigu.

Po raz drugi Rafał Kusto sięgnął po złoto w dzisiejszym wyścigu na dystansie 50m stylem klasycznym.

rafal_kusto_olsztyn.jpg
rafał kusto.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.