Rośnie „wyspa” w Kowarach, rosną Kowary

Rośnie „wyspa” w Kowarach, rosną Kowary

Już w lipcu może ruszyć tzw. wyspa w Kowarach. Piękny choć przez lata zaniedbywany ośrodek, ma nowego gospodarza. Powstaje wyjątkowe miejsce do rekreacji, spacerów i konsumpcji, bo właściciel będzie stawiał na palach restaurację. W mieście nad Jedlicą powstają też inne atrakcje turystyczne. Dobrze się sprzedają mieszkania w budowanych dwóch apartamentowcach. Kowary rozkręcają się... 

„Wyspę” wydzierżawił prywatny inwestor, właścicielka dużego gospodarstwa rolnego, na 30 lat. Dotąd zainwestowano tam ponad 1 mln zł. Skala prac na terenie przy kowarskim parku robi wrażenie. Podesty, kładki, „deptaki na wodzie”, pale pod restaurację, odnowione altany, dom na drzewie, punkty widokowe, przygotowywane miejsce na szeroką plażę, ciężki sprzęt pogłębiający akwen – to wszystko można teraz obserwować. Na kowarską plażę już przywieziono 1000 ton piasku, a docelowo trafi tu dwa i pół raza więcej – warstwa piasku będzie miała grubość 0,5 m. Na wodzie zakotwiczy statek, a do dyspozycji gości będą rowery wodne i kajaki. - Mamy nadzieję, że „wyspa” ruszy po 15 lipca – mówi Elżbieta Zakrzewska, burmistrz Kowar. Czasu nie jest dużo, bo akwen zasilany z trzech strumieni będzie się napełniał aż dwa tygodnie. Docelowo z „wyspy” pożytek będą też mieli wędkarze.


- ”Wyspa” jest elementem większej strategii dla dolnej części Kowar. Powstał tam już park rodzinny, wkrótce będziemy mieli muzeum figur woskowych. Powstają dwa małe browary, w obiektach po byłej gazowni i w byłym budynku kina „Orzeł”, gdzie będzie oferowane lokalne piwo. Wyremontowany i zmodernizowany zostanie dworzec PKP, gdzie będzie m.in. sala wystawiennicza i CIT. Powstaną tutaj nowe ścieżki rowerowe, atrakcją jest też wyjątkowy skwer Laurentiusa Angelusa z okazałymi drewnianymi ławami. A mamy przecież jeszcze Muzeum Sentymentów, Park Miniatur – opowiada. Koło „wyspy” przechodzić będzie tworzona właśnie trasa, łącząca Wojków z Krzaczyną. Władze Kowar są przekonane, że karkonoskie miasteczko stanie się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w regionie i uda się tu ściągać coraz więcej gości, turystów. Już teraz widać rosnące zainteresowanie, choćby po zapytaniach co do możliwości zakupu lokali w powstających w Kowarach w dwóch apartamentowcach (kilkadziesiąt mieszkań). O zakup apartamentów w Kowarach dopytują także właściciele obiektów hotelowych w Karpaczu. - My startujemy w innej konkurencji niż Karpacz czy Szklarska Poręba. Tu ma być cicho i spokojnie, nieco taniej, ale też atrakcyjnie. Chcemy, aby Kowary stały się popularną bazą wypadową w Karkonosze – mówi burmistrz Zakrzewska.  

DSC_9145.jpg
DSC_9147.jpg
DSC_9150.jpg
DSC_9152.jpg
DSC_9153.jpg
DSC_9155.jpg
DSC_9157.jpg
DSC_9158.jpg
DSC_9162.jpg
DSC_9163.jpg
DSC_9165.jpg
DSC_9167.jpg
DSC_9168.jpg
DSC_9169.jpg
DSC_9171.jpg
DSC_9175.jpg
Zrzut ekranu 2020-05-31 o 12.58.06.png
Zrzut ekranu 2020-05-31 o 13.04.46.png
Zrzut ekranu 2020-05-31 o 13.08.16.png

Komentarze (23)

Dzięki decyzjom ministra Szumowskiego i naszego rządu mamy jedną z najlepszych sytuacji epidemiologicznych przynajmniej w Europie, jeżeli nie na świecie....

O co chodzi??? Daje minus i nie wchodzi :\

a mi wchodzi :)

Yhmmm... Trzeci dzień z rzędu prawie 600 nowych stwierdzonych zakażeń, co daje 1-2 miejsce w Europie i 4 na świecie.
A gdy był czas na testy, testy, testy, pudrowano tylko dramatycznie rosnący nosek.

Dwa apartamentowce? Przecież tam tylko dziura w ziemi. Browary? Też na papierze. Wyspa na zdjęciach fajna, ale może jednak dziennikarz sprawdzi KIM jest INWESTOR. Bo to ciekawy gościu podobno. Wyjątkowy skwer? Bezguście totalne - przejeżdżałem i widziałem, ale władzy się podoba:)

Artykuł sponsorowany chyba przez UM Kowary ;)

No pewno że sponsorowany!! Ale dobrze że ten piękny dawny basen kąpielowy wróci do życia. Dobrze że na Kowary znalazł się pomysł, bo jeszcze chwilka i zostały by jedynie "Park Miniatur" - który przez lata traktowany jak kukułcze jajo przetrwał i kwitnie i ruiny wokół Biedronki. Trzymam kciuki za rozwój i powodzenie.

Żeby Kowary rosły jak moja du pa to by było coś ;) W Jeleniej też nabrali kredytów na Rynek Kilińskiego i Galerie na Pijarskiej.. Coś tam zrobili żeby bank przesłał drugą transze kredytu i zmyli się z forsą ;) oby u nas było inaczej!! A tak wogóle to najpiękniejsze są elewacje od strony rzeki (szkoły) mega oko przyciągają!

No nie wiem, Galeria Pustostan bardzo ładnie się prezentuje, a na Kilińskiego kwitnie życie towarzyskie.

Jak dojechać to tych naszych kwitnących Kowar jak obwodnica wygląda jak ser szwajcarski?

A co w Jeleniej- Czerwonej Dolinie. H-J D-PA i kamieni kupa.

Dojechać najlepiej przez Gruszkow,po drodze na grzybki można wpaść, i zawrócić bo tu cuchnie dilerką i narkomanią

Proszę wznowić fabrykę dywanów.Szkoda takie były piękne. Kowary nie są znane jak Karpacz czy Szklarska bo tam nie ma wyciągów a szkoda.Macie tak przepiękne góry

To już jest otwarte i działa, czy tylko robi dobre wrażenie? Bo póki co to sensacją jest sex-filmik który krąży po mieście z udziałem właściciela i jego pracownicy z Kowar. Reklama nie z tej branży a koleżanka Agnieszka chyba pomyliła zawód. Choć pomysł jest fajny to nie widzę przyszłości dla tego miejsca, ale fajnie że coś się dzieje i jakieś atrakcje będą zapewnione dla wszystkich.

Żurawska powinna grać w filmach porno, skoro robi kariere dupą na wyspie, r*** się z szefem na czyiś oczach. j*** trzeba takie kotki jak ona kutasem po ryju!

Co za wstyd! Żeby takie rzeczy działy się w miejscu pracy na oczach innych pracowników. Za grosz wstydu i skromności nie ma ta dziewczyna, zwykła ladacznica! Na wakacje chodziła tam roznegliżowana i szczuła panów którzy tam pracowali, a tu takie rzeczy z szefem który podobno jest żonaty, sama nie ma swojego to bierze czyjegoś, a może myśli ze złapała pana Boga za nogi. Ja będę to miejsce omijać szerokim łukiem z moimi dziećmi i mężem.

j***c k***e j***c. Wróciła na stare śmieci dawać d*** bo gdzie indziej jej nie chcą

Do czego to dochodzi w tym życiu,świat spada na psy.Kowary miasto cyganów,kurew i złodziei.Ludzie się oszukują i zdradzają,tak było jest i będzie,nikt nie ma na to wpływy,jesteśmy i żyjemy jak zwierzęta w dziczy.Trzeba mieć oczy do około głowy a ufać tylko sobie

Chowaniak kawał skotkisyna, ****a i prostaka do tego zwykły złodziej i oszust. Szkoda tylko jego skromnej żony, że na takiego łajdaka w domu.

Chyba chciałeś napisać kawał skotkisyna?

Wiesz co chciałem napisać ale nie wchodzi, dlatego wychodzą inne słowa jak te a nie poprawne, bo wulgaryzmy nie przechodzą. W każdym bądź razie każdy wie o co chodzi :-)

Jest tak jak piszesz, każdy wie o co chodzi. Ale jakim głupcem trzeba być żeby mieć romans w pracy, dać się przyłapać i pozwolić to nagrać pracownicy. Współczuje tylko jego żonie, bo ja bym już dawno pogoniła go do kochanki, niech mu daje d*** w domu, sprząta, gotuje i pierze śmierdzące gatki po innych kochankach

Tylko podobno dziewczyna która to nagrała też miała z nim romans i tam pracowała, więc chciała się zemścić i jej się to udało bo była sprytniejsza od nich, a teraz ma niezbite dowody na ich zdradę i może to wykorzystać przeciwko nim. Morał z tego jest taki że nie wchodzi się w takie niezdrowe relacje i romanse będąc w związku małżeńskim, iż każdy z nich na tym ucierpi, od kochanki po żonę, dzieci i rodzine.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.