„Rozmowy z katem” w Domu Hauptmanna

„Rozmowy z katem” w Domu Hauptmanna

W Muzeum Miejskim "Dom Gerharta Hauptmanna" w Jeleniej Górze zrealizowano spektakl "255 dni" na podstawie znanej książki Kazimierza Moczarskiego "Rozmowy z katem". Jego premierę on-line zaplanowano na 8 - 9 sierpnia, podczas dwudniowych "Dni Otwartych Drzwi" muzeum. 9. sierpnia gościem specjalnym wydarzenia będzie Elżbieta Moczarska, córka Zofii i Kazimierza Moczarskich, która opowie o swoich rodzicach i będzie podpisywać książkę "Życie tak nas głupio rozłącza...". To listy więzienne jej rodziców. 

Spektakl "255 dni" zrealizowany został w tym roku we wnętrzach dzisiejszego muzeum. Za scenografię, więzienną celę, w której oficer AK Moczarski i generał SS Stroop, likwidator getta w Warszawie, spędzili po wojnie wspólnie 255 dni, posłużyła dawna winiarnia Hauptmanna (obecnie przygotowywana do remontu).

W programie tegorocznych „Dni Otwartych Drzwi” w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Jagniątkowie zaplanowano cztery spotkania autorskie, tyle samo pokazów teatralnych on-line, zrealizowanych w pomieszczeniach muzeum i parku, rozmowy z wykonawcami oraz nietypowe zwiedzanie domu. W tym czasie w muzeum obejrzeć można także dwie wystawy – trwającą już polsko-włoską prezentację "Pilnujcie mi tych szlaków" (o turystycznych wędrówkach Jana Pawła II) oraz właśnie przygotowywaną, polsko-niemiecką "Pociąg specjalny z Gerhartem Hauptmannem", będącą autorskim pomysłem pracowników muzeum.

Szczegółowy program publikujemy weekendowych wydarzeń w Domu Gerharta Hauptmanna oraz odnośnik do zapowiedzi spektaklu publikujemy poniżej.

Dzień otwartych drzwi DGH 2020.jpg
See video

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.