Sala sportowa przy "8" będzie gotowa za rok

Sala sportowa  przy "8" będzie gotowa za rok

Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze to jedna z ostatnich placówek w mieście, gdzie nie ma sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. To się zmieni za rok. W maju ruszyła budowa okazałego obiektu, na budowę którego samorząd wyłoży ponad 9 mln zł.
 

Na 9,3 mln zł zostały wycenione roboty budowlane związane z budową hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Około 10 proc. tej kwoty dołoży Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ze względu na integracyjny charakter placówki, gdzie w zajęciach uczestniczą także dzieci niepełnosprawne. Zajęcia z wychowania fizycznego to był duży problem w zabobrzańskiej szkole. Malutka sala, która funkcjonowała w szkole nie pozwoliła prowadzić sensownych zajęć, zwłaszcza z udziałem osób niepełnosprawnych. Po inwestycjach z ostatnich lat w zaplecze sportowe przy SP nr 13 i SP nr 10, budowa porządnej sali gimnastycznej przy SP nr 8 była kolejnym palącym problemem.

Koniec inwestycji zaplanowano na listopad 2021. Budowę realizuje firma budowlana z Siekierczyna. Na zdjęciu wizualizacja budowanej hali sportowej.  

Komentarze (2)

W Podgórzynie też by się przydało, bo wójt zapomniał o tym obiekcie w swojej flagowej inwestycji.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.