Spotkanie miłośników gór

Spotkanie miłośników gór

W najbliższy weekend (16-18 maja) w Schronisku Na Hali Szrenickiej odbędzie się III Spotkanie Miłośników Gór i Turystyki.

Piątek (16 maja) będzie „Dniem Aleksandra Lwowa”. Lwow był uczestnikiem wypraw w Himalaje i Karakorum, między innymi na K2 (2 razy, w tym raz w zimie), Yalung Kang (zimą), Broad Peak (zimą), Mount Everest (4 razy). Wspinał się także w Hindukuszu, Pamirze, Andach i Tienszanie. Jest autorem pierwszego polskiego i jak dotąd najszybszego w historii (7 godzin, samotnie) wejścia na Pumori. W 1991 roku zorganizował i kierował międzynarodową wyprawą Polish Jack Wolfskin Everest Expedition. Zdobywca czterech ośmiotysięczników: Lhotse (8516 m n.p.m.), Manaslu (8156 m), Cho Oyu (8201 m), Gaszerbrum II (8035 m). Prelekcja z Aleksandrem Lwowem odbędzie się w godz. 18. - 20. Po zakończeniu odbędzie się wspólne ognisko.

 

Program na pozostałe dni:

Sobota (17.05.14)

12. – Uroczyste otwarcie III Spotkanie Miłośników Gór i Turystyki

12.15 – 19.30 – prelekcje zaproszonych gości. Prelegenci:

– Jacek Kotra - Wyprawie na Pik Lenina (7134mn.p.m Pamir), projekcja filmu o wyprawie na Mc Kinleya - Spotkanie z Alaską

– Sławek Krok - Aconcagua jeszcze jedna do Korony Ziemi

– Jadzia Śladeczek - Trekking dokoła Annapurny

– Włodek Kierus – Film o wyprawie na Nanga Parbat i tragedii, która kosztowała życie 11 alpinistów „Co się stało na Nanga Parbat”.

– Pablo El – Wyprawa do Afryki na najwyższy szczyt Kilimandżaro, Safari , przepiękny Zanzibar.

– Adam Sikora - zaprezentuje film "Droga na ośmiotysięcznik" nagrodzony w 2006 roku w TURYNIE na festiwalu filmów dokumentalnych.

20.00 – Wspólne ognisko i zabawa

 

Niedziela (18.05.2014)

9.00 – 12.30 – wspólne wyjście Miłośników Gór na „Śnieżne Kotły”

1245 – losowanie nagród

1300 – zakończenie III Spotkania Miłośników Gór i Turystyki

 

Organizatorami są Akademia Rozwoju Osobistego EVEREST ze Szklarskiej Poręby oraz Biuro Podróży Vivaldi. Więcej szczegółów o spotkaniu pod numerem telefonu 792 349 752.

 

Komentarze (2)

"9.00 – 12.30 – wspólne wyjście Miłośników Gór na „Śnieżne Kotły”

Tiaaa... Faktycznie "miłośnicy gór" - przecież to jedno z najbardziej zadeptanych miejsc w Karkonoszach. To nie miłośnicy gór tylko miłośnicy zaliczania w górach i karierowicze ścigający się, który szybciej wejdzie na jakąś górę, kto najszybciej, kto daną drogą itd., a później próbujący robić z siebie wielkich guru. Prawdziwi miłośnicy gór nie potrzebują takich "zachęt" w postaci sławy - oni idą w góry dla samych gór.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.