Teatry i filharmonia nareszcie grają na żywo

Fot. Grzegorz Koczubaj/ZTA, Teatr im. C.K.Norwida, Filharmonia Dolnośląska

- Wróciliśmy i gramy- ogłaszają z radością jeleniogórskie Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Zdrojowy Teatr Animacji oraz Filharmonia Dolnośląska. Za wspólnym przeżywaniem sztuk i muzyki stęsknili się aktorzy, muzycy i publiczność. W planach placówki mają premiery i ciekawe koncerty.

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida od 12 września można wybrać się na spektakle znane z poprzedniego sezonu: „Mąż mojej żony”, „Niedźwiedź.Oświadczyny” oraz „Osiem kobiet”. - Oczywiście pamiętamy, że wciąż obowiązują nas obostrzenia, związane z sytuacją epidemiczną, nakładające na nas wiele ograniczeń m.in. zachowania dystansu społecznego i bezpieczeństwa zdrowotnego, dlatego na każde wydarzenie na dzień dzisiejszy sprzedaż biletów ograniczona będzie do liczby 200 widzów” - mówi Dorota Fruba z Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Ta informacja będzie szczególnie ważna w październiku podczas 47.Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Od 1 do 4 października będzie można oglądać ciekawe spektakle warszawskich teatrów Kwadrat, Ateneum i Teatru Polskiego. 30 września na inaugurację Spotkań wystąpi z recitalem Zbigniew Zamachowski.

Filharmonia Dolnośląska 57. sezon artystyczny rozpocznie 11 września. Program koncertu zadowoli każdego melomana. Usłyszymy Ludwiga van Beethovena  I Symfonię C-dur op. 21 oraz I Symfonię D-dur Franza Schuberta. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej dyryguje Szymon Makowski. Z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej publiczność mogła spotykać się w sieci podczas koncertów z cyklu „Filharmonia z dostawą do domów”. Koncerty cieszyły się popularnością, ale publiczność przyznaje, że z tęsknotą czeka na wykonania na żywo. Od 11 września co piątek, jak przed pandemią, melomani mogą rezerwować wieczory na koncerty w filharmonii.

Zdrojowy Teatr Animacji wraca do gry! - ogłasza placówka na facebooku teatru. Zastrzega od razu, że obecnie przy zachowaniu obostrzeń i wytycznych sanitarnych może przyjąć na widownię maksymalnie 95 widzów, czyli nie więcej niż 50 procent ogólnej liczby miejsc.

Młodzi widzowie mogą wybrać się 12 września na „Kota w butach”. Starsi zaś na 25 września na muzyczny spektakl „Homar z Hemarem”.

Wcześniej, 20 września w Zdrojowym Teatrze Animacji przygotowano premierę sztuki dla starszych dzieci (od 7 lat). Spektakl „Cień bestii” opowiada o królestwie Króla Aleksego, w którym pojawiają się kolejne doniesienia o grasującej w okolicy bestii z lasu. Tajemniczy potwór jest obiektem licznych plotek, a jego zgładzenie staje się obsesją Króla. Każda z postaci, w tym królewny - Alicja i Wiktoria, ma inną motywację, by odnaleźć bestię i przywrócić upragniony spokój. Czy odwagą będzie w tym wypadku siła i determinacja do walki czy też przełamanie strachu i nawiązanie dialogu z nieznanym? Czy na pewno to bestia stanowi główny problem Króla czy może bestią okaże się ktoś zupełnie inny?

Spektakl podejmuje temat bezmyślnego podążania za - najczęściej nieprawdziwymi i krzywdzącymi - wyobrażeniami na czyjś temat. Jak wielkie spustoszenie mogą wyrządzić nasze osądy, pomówienia i plotki? To temat do rozmów po spektaklu. Sztukę autorstwa Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka wyreżyserował Przemysław Jaszczak. W październiku na scenie ZTA pojawią znane i lubiane przedstawienia z poprzednich sezonów „Kto się boi pani Eś”, „Brzydkie kaczątko” oraz „Karmelek”.

cien bestii  (1).jpg
cien bestii  (2).jpg
cien bestii  (3).jpg
cien bestii  (4).jpg
filharmonia .jpg
teatr norwida .jpg

Komentarze (3)

DO REDAKCJI. DLACZEGO NIE USUWACIE TAKICH ŚMIECI? Po pierwsze link, po drugie ogłoszenie seksualne. Ten śmieć który to zamieszcza będzie coraz bardziej nachalny jak stwierdzi że u was można..

DO REDAKCJI. DLACZEGO NIE USUWACIE TAKICH ŚMIECI? Po pierwsze link, po drugie ogłoszenie seksualne. Ten śmieć który to zamieszcza będzie coraz bardziej nachalny jak stwierdzi że u was można..

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.