Uwaga na drodze. Policjanci będą stać z radarami

FOT. Policja Jelenia Góra

Wybieracie się dzisiaj (30 kwietnia) w podróż? Uważajcie na trasie. Jeleniogórscy policjanci zapowiadają kaskadowy pomiar prędkości. To oznacza, że kontrole prowadzone będą na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, często na krótkim odcinku tej samej drogi.

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

- Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny - informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

- Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności,  natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę - mówi policjantka.

Komentarze (3)

Elegancko, pozdrowienia! Zachęcam do apelu!

SKM to kolej na torach, która wywołuje duże drgania ziemi. W efekcie powstaje hałas uciążliwy dla mieszkańców okolicznych domów. Również powoduje pękanie budynków.

A kiedy Policja i ITD zainteresuje się stanem tchnicznym autobusów PKS Jelenia Góra ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.