Uwaga! Wyłudzają dane "na ZUS"

Uwaga! Wyłudzają dane "na ZUS"

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod ZUS i wyłudzają nasze dane. Mogą one potem posłużyć np. do zaciągania pożyczek. Lepiej być nawet przesadnie ostrożnym, niż później przez lata udowadniać przed sądem, że padliśmy ofiarą przestępstwa. 

 Wysyłanie maili z użyciem adresu nadawcy podszywającym się pod adres ZUS oferujących pieniądze za informacje to nowy pomysł oszustów na wyciąganie danych osobowych.

 

- Zgłosiła się do nas nasza klientka i pokazała maila, który został wysłany z adresu sugerującego, że to mail wysłany z ZUS. W treści listu jest napisane, że pani dostanie 1500 zł za wypełnienie ankiety – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. To ewidentne oszustwo, którego celem jest wyłudzenie danych.
Rzeczniczka wyjaśnia, że tylko jeżeli klient prosił o kontakt np. poprzez swoje konto na PUE ZUS lub stronę internetową www.zus.pl wysyłając maila na adres cot@zus.pl wtedy - na wyraźną prośbę ubezpieczonego – nasz pracownik może zatelefonować pod podany przez klienta numer telefonu.

 

- W innym przypadku nie ma mowy o „spontanicznych” kontaktach a tym bardziej prowadzeniu jakichkolwiek ankiet szczególnie związanych z wypłatą nagrody – zapewnia Kowalska-Matis.
Mail oferujący wysokie wynagrodzenie za wypełnienie ankiety to nie pierwszy przypadek próby oszustwa. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do otrzymanych informacji czy tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00 lub zawiadomić policję.

 

- Jeżeli ktoś nie ma żadnej sprawy prowadzonej w ZUS, nie zwracał się z pytaniem ani prośbą o informację wtedy nie ma najmniejszej możliwości żeby przychodziły do niego informacje mailowe – przestrzega Kowalska-Matis.
 

Komentarze (8)

Hitler kałczyński i krzyworyjec moravitzky zabili 502 Polaków.

ale masz nasrane

Ty kanalio niestety żyjesz...

Od prawie 20 lat mnie "na ZUS" okradają.

To rusz kicio i idzna wybory
Okradaja i po calosci
W normalnymch krajach kazdy ma emeryture i dla kazdego taka sama
Masz kase to odkladaj
A w tym powalonym kraju placisz cale zycie i jak umrzesz to pieniadze gina
Zamiast tego rodzina powinna dostac
Wala polakow na maksa bo sie daja doic

Od pewnego czasu pojawia się mnóstwo różnorodnej formy prób wyłudzeń - na przykład otrzymałem SMS-a, niby od znanej firmy kurierskiej, aby dopłacić niewielką kwotę z linkiem do "dziwnego" adresu... W takich przypadkach, zanim się "kliknie", najpierw należy sprawdzić wiarygodność tego linku! Niestety, służby odpowiedzialne za ten stan rzeczy ostatnio zajęte są pałowaniem i "perfumowaniem" kobiet na demonstracjach!

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : panieonline.pl/monia89

Czesc Monika
Co u wazasz za normlaosc?
Jedni lubia szalec w dyskotece a drudy lezec na plazy i jesc owoce morza.
Ja lubisz chodzic na silownie, plyawc i lezez w jakuzzi po ciezkiej pracy zeby sie odstresowac na zycie.
Jak taki styl zycia ci odpowiada odpisz na panek11@gmail.com
Wymienimy real fota
A tak nawiasem mowiac majac 25 lat zycie przed toba i mozesz wybierac

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.