W „siódemce” nowe boisko na otwarcie roku szkolnego

W „siódemce” nowe boisko na otwarcie roku szkolnego

Nareszcie – cieszą się uczniowie szkoły. Placówka doczekała się nowego boiska. Otwarto je dzisiaj podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego z niespotykaną jak na tego typu uroczystości pompą.

- To jeden z najważniejszych dni w naszej szkole. Doczekaliśmy się upragnionego boiska, czekaliśmy na nie bardzo, bardzo długo – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor SP nr 7 w Jeleniej Górze. - Będą z niego korzystali uczniowie na lekcjach ale i członkowie uczniowskich klubów sportowych.

No i wreszcie będzie można bezpiecznie przejść na tym podwórku, bez obawy o skręcenie kostki. - Wystąpiliśmy o środki na monitoring tego boiska. Jesteśmy w centrum miasta – mówi E. Rybak.

- Niektórzy twierdzą, że ta szkoła jest szkoła małą i trochę schyłkową. Niezależnie od tego, czy będzie istniała 5, 10 czy więcej lat, to młodzież trzeba traktować na równi z innymi – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - To jedna z ostatnich szkół, która nie miała takiego boiska.

Na inaugurację roku zjechał niespotykany tłum samorządowców i pracowników oświaty. Było ok. stu osób: dyrektorów szkół, naczelników i pracowników wydziałów, radnych, policjantów. Przyjechali posłowie Marzena Machałek i Marcin Zawiła, prezydent i dwaj jego zastępcy. Co najmniej, jakby otwierano stadion na Euro 2012. Najmniej było samych uczniów – ledwie kilkunastu.

Po tradycyjnych przemówieniach i przecięciu wstęgi, oddano pierwsze rzuty do kosza (bramki do piłki ręcznej dojadą w najbliższych dniach). Do piłki podszedł prezydent Marek Obrębalski. Próbował kilkakrotnie, ale nie trafił. Nieco lepiej z tym zadaniem poradziła sobie posłanka Marzena Machałek. Choć była w szpilkach, trafiła za drugim razem. W tym starciu PO – PiS 0:1. Później zastępcy prezydenta Miłosz Sajnog i Jerzy Lenard wykonali kilka odbić przez siatkę. Ciało pedagogiczne obserwowało te zmagania z zachwytem i nagradzało samorządowców brawami.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 
 
 

Komentarze (1)

Coś pięknego ! o tym boisku marzyły dzieci od dawien dawna...Marzyłem też i ja w latach 1957-1964 kiedy to uczęszczłem do "siódemki'Pamiętam że graliśmy w piłkę nożną na tzw."klepisku" z bramkami malowanymi na murze...Ale pomimo złych warunków byliśmy najlepsi w Jeleniej Górze !!! W imieniu byłych wychowanków i obecnych uczniów serdecznie dziękuję dyrekcji szkoły,a przede wszystkim wspaniałej, niezmordowanej jej szefowej Pani Eli Rybak zarealizaję naszych marzeń...Dziękuję Panu Prezydentowi Miasta za dotrzymanie obietnicy,którą złożył na uroczystościach 60- lecia nasze ukochanej "siódemki"...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.