W Domu Seniora na wesoło!

W Domu Seniora na wesoło!

Sobota i niedziela w Domu Seniora „Grześ” w Karpaczu upłynęły pod znakiem zabaw, śpiewu i tańca. Hucznie obchodzone imieniny pana Pawła, 99-letniego mieszkańca oraz 90-te urodziny pani Irenki sprawiły wszystkim wielką radość. Rodzina na tę uroczystość zaprosiła zespół muzyczny, który umilał czas podopiecznym Domu Seniora „Grześ”. - Lubimy takie imprezy, gdzie można powspominać fajne, młode lata i pokołysać się w rytmie muzyki. Jest wesoło, nie myśli się o starości i bolących kościach – powiedziała Pani Irenka, dostojna jubilatka.

- Koronawirusa się nie boimy, bo przy takim otoczeniu, przy fontannie, altance i muzyce nie da nam rady - śmieje się pani Czesia, także mieszkanka ośrodka w Karpaczu. Mieszkańcy uwielbiają takie imprezy, bardzo ich integrują, nawiązuje się przy tej okazji nowe przyjaźnie i umacnia więzi rodzinne – mówi Lidia Łotocka, właścicielka ośrodka.

W Domu Seniora „Grześ” przebywają 22 osoby w różnym wieku, od 40 do 100 lat, w większości z chorobami narządów ruchu. - Zapewniamy całodobową opiekę opiekuńczą-pielęgnacyjną. Mamy duży zadbany ogród, a możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu przy słonecznej pogodzie ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie podkreśla Lidia Łotocka. Wszyscy mieszkańcy przebywają w ciągu dnia poza swoimi pokojami, niektórzy wyszli po raz pierwszy od kilku lat na powietrze, ponieważ mieszkali w blokach, gdzie nie było windy i balkonu. - Cieszymy się, że możemy pomagać ludziom w potrzebie - mówi właścicielka ośrodka.
 

DSC06214.JPG
DSC06184.JPG
DSC06185.JPG
DSC06188.JPG
DSC06190.JPG
DSC06195.JPG

Komentarze (6)

Koronka była czy plotka?

Koronki nie było, z czego należy się cieszyć.

Najlepszy ośrodek na Dolnym Śląsku

w przeciwienstwie do milkowa bo tam nawet wrogowi bym nie zyczyla pobytu i co bardzo dziwne ze prowadza go podobno siostry zakonne

Mój tata był tam rok temu, bardzo dobrze wspominam te czasy, oprócz takich koncertów pamiętam jak przychodziły dzieci z przedszkola. Były grille i zabawy, przepiękny ogród i wspaniałe jedze. Polecam z całego serca i pozdrawiam wszystkich z Domu Seniora. Leszek

Super miejsce!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.