W Szklarskiej Porębie uzupełniające, a w Lubaniu przedterminowe wybory

W Szklarskiej Porębie uzupełniające, a w Lubaniu przedterminowe wybory

Mieszkańcy gminy Lubań wybiorą wójta, a w Szklarskiej Porębie radnego. Przedterminowe wybory ogłoszono po śmierci wójta Zbigniewa Hercunia. Uzupełniające wybory pod Szrenicą są następstwem śmierci radnego  Przemysława Wiatera. Obaj zmarli po zakażeniu koronawirusem

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze ustalił datę przedterminowych wyborów na wójta gminy Lubań na 7 lutego 2021. Komitety wyborcze poszczególnych kandydatów można zgłaszać do 22 grudnia. Do 19 stycznia w siedzibie gminy przyjmowane będą kandydatury chętnych do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych. Uprawnionych do głosowania w gminie Lubań jest 6448 osób.

 

Wybory uzupełniające w okręgu nr 1 w Szklarskiej Porębie zaplanowano na 14 lutego. Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze I do dnia 21 grudnia 2020 r. Chętni d na członków obwodowych komisji wyborczych powinni się zgłosić do 15 stycznia. 

Komentarze (5)

Hitler kałczyński i krzyworyjec moravitzky zabili 502 Polaków.

czyli spełniają twoje marzenia

Unia Pracy proponuje na burmistrza Lubania Janusza Dziaczkę. On wielokrotnie kandydował na posła i radnego. Niestety, dostawał bardzo mało głosów.

Kpina jakaś z tym Dziaczko z Unii Pracy. Przecież on nie nadaje się w ogóle na burmistrza Lubania. Dziaczko kiedyś pracował w Muzeum Regionalnym w Lubaniu i był kiepskim pracownikiem.

Mam nadzieję ,że wyborcy pod Szrenicą wybiorą godnego następcę zmarłego przedwcześnie dr Przemysława Wiatera. W gminie Lubań nie popełnią błędów jakie popełnili w ostatnich wyborach prezydenckich.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.