Wjazd do Niemiec – test albo kwarantanna

Wjazd do Niemiec – test albo kwarantanna

Od północy z piątku na sobotę osoby podróżujące z Polski do Niemiec będą musiały okazać negatywny test na obecność koronawirusa albo poddać się obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie.

Niemcy, w ramach działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadzają restrykcje dla podróżnych z krajów uznanych za obszar wysokiego ryzyka (tereny, gdzie tygodniowy wzrost zakażeń przekracza 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców). Od soboty, 24 października cała Polska będzie uznawana właśnie za taki obszar (wcześniej taki status miały niektóre województwa m.in. małopolskie).
Przyjeżdżających do Niemiec z zagrożonych miejsc obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Można jej uniknąć okazując negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wykonany w ciągu 48 godz. przed wjazdem do Niemiec albo wykonując taki test zaraz po przyjeździe (bezpłatnie).
W pierwszym przypadku rezultat badania musi być opisany w języku niemieckim lub angielskim. Przeprowadzając test zaraz po przekroczeniu granicy, wymaz możemy oddać za darmo w wyznaczonych punktach, a potem trzeba się udać w zadeklarowane miejsce pobytu, gdzie trzeba poczekać (w warunkach kwarantanny) 24 godz. na wynik Jeśli będzie negatywny, kończymy kwarantannę. Listę punktów testowych publikują oficjalne stronach krajów związkowych.
Szczegóły obostrzeń w życiu publicznym i wprowadzonych ograniczeń różnią się w zależności od kraju związkowego. Ponadto, mogą one się różnić dodatkowo na poziomie lokalnym. W Niemczech to landy są odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i regulacje dot. ograniczeń w życiu społecznym.
Zasadniczo ograniczenia nie dotyczą (po udokumentowaniu) osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie, pracowników transgranicznych oraz podróżujących służbowo, choć w dwóch ostatnich przypadkach mogą obowiązywać lokalne zasady.
Mimo obowiązującego od wczoraj stanu wyjątkowego w Czechach na razie nie ma istotnych ograniczeń wjazdowych dla podróżnych z Polski, choć zakazane są przyjazdy w celach turystycznych. Wjazd z Polski do Czech w celach innych niż turystycznych odbywa się na dotychczasowych zasadach - bez dodatkowych obostrzeń, testowania czy kwarantanny. To może się jednak zmienić, bo nasi południowi sąsiedzi na bieżąco zmieniają ocenę państw pod kątem ryzyka. Jesteśmy na razie traktowani „na zielono”, zmiana statusu na „czerwony” oznaczyć będzie testy lub kwarantannę.
 

Komentarze (18)

Redaktorze, czytaj zanim opublikujesz! . .. osoby, będą musieli... oficjalne stronach... Zasadniczo też, brak w artykule głównej informacji gdzie i za ile można sobie prywatnie zrobić test na covida.

Kobiety można bezpiecznie lać i włóczyć po ziemi, nie oddadzą. Co by Nadszyszkownik mógł spokojnie rodeo oglądać a potem pospać do południa. Wywlec hitlera z bunkra.

ta granica powinna byc zamknieta na stale, zeby sie to ku****wo katolickie po zachodzie europy nie rozlazilo.

Bardziej aby tęczowe lewactwo nie rozlalo

Już wróciłeś ze szkółki? To bierz się za lekcje, fiutku.

Życzę milicjantom gazującym wczoraj kobiety aby w ich rodzinach rodziły się genetyczne potwory. Musi boleć.

dzieci policjantow to juz sa genetyczne potwory.

Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 153 Polaków.

Teraz więc Kaczyński zaognia konflikt, pogarsza sytuację kraju i utrudnia z niej wyjście „jak Polak z Polakiem”. Szykuje wybór: rządzimy dalej lub rozwałka. Taka, że kamień na kamieniu…

Problemem w Jeleniej Górze nie jest covid tylko jest nim nadmierna ilość chorób psychicznych i złej kondycji psychicznej występujących tej lokalnej społeczności, a świadczą o tym stanie rzeczy poniższe komentarze.

"Poniższy" jest tylko jeden komentarz (z moim będą dwa), więc do budy, burku.

Dyktator mały kulawy hitler Kaczyński i krzyworyj dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca Moravitzky zabili 153 osoby. Gdzie są respiratory "kupione " przez handlarza bronią od Szumowskiego, wspolpracujàcego z mafią souncenewską i Agencją Wywiadu.

........W.A.R.I.A.T........

Pedał Kaczyński lęka się kobiet. Wczoraj tego zbrodniarza ochranialo 400 milicjantów.

Kaczyński stał po stronie ZOMO.

Kaja Górek oszalała. Nie zaakceptowała tego, że ma niepełnosprawne dziecko i dlatego postanowiła l swoim losem podzielić się z innymi kobietami.

Kaja Godek słyszysz? Opętał Cię zły duch fanatyzmu. Egzorcyzmy podobno pomagają.

Białoruś- Łukaszenka mówi o zadymiarzach atakujących milicję.

Warszawa - komendant główny milicji mówi o zadymiarzach atakujących milicję

Białoruś - Warszawa - wspólna sprawa dyktatorów.

no, wiadomo, dziewczyny z parasolkami zaatakowaly te cioty policyjne.

Każdy, kto policzy logarytm z liczby zajętych respiratorów dzień po dniu, otrzyma linię prostą, która bezlitośnie wznosi się i przetnie z dostępnym zapasem mniej więcej w okolicach 1 listopada. Od tego dnia będą potrzebne chłodnie dla trupów na stadionach. Matematyka jest bezlitosna.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.