Wstępne wyniki sekcji zwłok. Kacperek utonął w Kwisie

Fot. KWP Wrocław

Wczoraj (11.05) w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, przeprowadzona została sekcja zwłok 3,5 letniego Kacpra B.  Biegli wskazują, że chłopiec zmarł na skutek utonięcia. Jak pisaliśmy, chłopiec zaginął 27 kwietnia. Jego ciało odnaleziono 9 maja w rzece Kwisie.

Biegli nie wykazali innych obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich.Jak informuje prokuratura, opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Ciało 3,5 - letniego Kacperka z Nowogrodźca w znaleziono 9 maja rano, po trzynastu dniach poszukiwań. Dziecko zaginęło na terenie ogródków działkowych nad rzeką Kwisą, gdy ojciec na chwilę spuścił je z oczu. Podczas kilkunastu dni poszukiwań służby przeszukały kilkaset hektarów terenu, w tym m.in. ogródki działkowe i tereny kolejowe, oraz znaczny odcinek Kwisy. Przeszukano tamę i brzegi rzeki z obu stron. W poszukiwaniach wykorzystywano m.in. sonary, roboty podwodne i drony. Zwłoki chłopca odnalazł zawodowy płetwonurek Marcel Korkuś z Żar. Śledztwo w sprawie śmierci Kacperka prowadzi prokuratura. Zarzuty narażenia chłopca na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia usłyszał ojciec chłopca. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia. 

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Nownin Jeleniogórskich z 12 maja 2020 r. 

Komentarze (2)

A gdzie miał utonąć????Na Bugu we Włodawie????

Szczerze, myślałem, że to będzie akcja jak z Madzi Mamą. Na szczęście i nieszczęście Ojciec niestety miał pecha i chwila nieuwagi doprowadziła do tragedii. Smutne bardzo.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.