Wybory, jakich jeszcze nie było. Będzie skatepark; wóz strażacki dla Platerówki. Nasz region za Trzaskowskim.

Wybory, jakich jeszcze nie było. Będzie skatepark; wóz strażacki dla Platerówki. Nasz region za Trzaskowskim.

Duża niepewność towarzyszyła ogłoszeniu sondażowych wyników wyborczych, po zakończeniu II tury wyborów prezydenckich, bo zbyt mała różnica głosów nie pozwoliła jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Wyniki nadal nie są przesądzone, ale wydaje się, że to A. Duda uzyska reelekcję. Na pewno zapamiętamy historyczna frekwencję w tych wyborach. Na regionalny, frekwencyjny  szczyt wspięła się Platerówka.

Pracownia Ipsos o godzinie 21 podała wynik badania exit pool (sondaż przed lokalami wyborczymi) ze wskazaniem na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę 50,4 do 49,6, ale jednocześnie ogłosiła, że przy tak niewielkiej różnicy nie jest w stanie ogłosić, kto zwyciężył. Kolejne sondaże late pool (uszczegółowione rzeczywistymi wynikami w komisjach wyborczych, gdzie prowadzony był sondaż) wskazywały na rosnąca przewagę urzędującego prezydenta. Ostatni komunikat Ipsosu z godz. 2.00 podawał wynik 51 proc. do 49 proc. na korzyść . Dudy. To już bardzo duże prawdopodobieństwo wygranej kandydata PiS, SP i PR, ale nie pewność. Wynik wyborów przesądzi dopiero komunikat Państwowej Komisji Wyborczej, na który pewnie jeszcze trochę trzeba będzie poczekać, bo PKW zapowiedziało, że nie będzie podawać wyników cząstkowych.
Wiadomo już jednak o frekwencji w większości obwodowych komisji wyborczych, w tym wszystkich u nas. I była ona rekordowa. W województwie dolnośląskim najwyższa we Wrocławiu i powiecie wrocławskim, gdzie przekroczyła 74 proc. W regionie jeleniogórskim – w Jeleniej Gorze i powiecie jeleniogórskim; odpowiednio 66,96 proc. i 67,14 proc. Ten pierwszy wynik oznacza, że jeleniogórzanie wygłosowali sobie skatepark, bo prezydent Łużniak obiecał zrealizowanie takiej inwestycji przez miasto, jeśli frekwencja przekroczy 65 proc.
W powiecie jeleniogórskim, w Karpaczu i Szklarskiej Porębie głosowało prawie trzy czwarte uprawnionych (odpowiednio 74,92 proc. i 74,09 proc.). Obie gminy prawie zawsze biją rekordy, bo głosują w nich także turyści. W tych wyborach największa mobilizację wykazali mieszkańcy gminy Platerówka, gdzie do urn poszło aż 77,38 proc. uprawnionych. To oznacza, że maleńka gmina z powiatu lubańskiego zdobyła wóz strażacki za 800 tys. zł.
Najsłabiej zmobilizowali się mieszkańcy powiatu lwóweckiego, który był jednym z dwóch o najniższej frekwencji w województwie. Do urn pofatygowało się 59,8 proc. uprawnionych. Mniej było ich tylko w powiecie góreckim – 59,29 proc.
Zaczynają spływać nieoficjalne (podawane przez włodarzy) i oficjalne (publikowane przez OKW) dane z gmin .

Nasz region głosował za Rafałem Trzaskowskim, który wygral we wszystkich powiatach.

- w Jeleniej Górze wygrał R. Trzaskowski 64,39 proc. do 35,61 proc. (26 042 do 14 403)

- w powiecie jeleniogórskim Trzaskowski wygrał we wszystkich gminach,  łącznie  63,88 proc. do 36,12 proc.:

Karpacz: 72,04 do 27,96

Szklarska Poręba: 66,36 do 33,64

Jeżów – 64,99 do 35,01

Podgórzyn: 64,35 do 35,65

Piechowice: 63,31 do 36,39

Mysłakowice: 59,7 do 40,3

Janowice: 59,7 do 40,3

Stara Kamienica: 59,67 do 40,33

 

 

W powiecie lubańskim Trzaskowski wygrał we wszystkich gminach oprócz Platerówki, łącznie 54,73 do 45,27

-  w Lubaniu (miasto) wygrał R. Trzaskowski 58,21 proc. do 41,79 proc. (5786:4154);

- w Świeradowie wygrał R. Trzaskowski 62,88 do 37,12

- W Platerówce wygrał A. Duda 58,8 do 41,2

 

W powiecie zgorzeleckim  Trzaskowski wygrał we wszystkich gminach oprócz Sulikowa.

- w Zgorzelcu (miasto) wygrał Trzaskowski 58,11 do 41,89;

- w Zawidowie wygrał Trzaskowski 53,4 do 46,6

- w Sulikowie wygrał Duda 58,82 do 41,18.

 

W powiecie kamiennogórskim Trzaskowski wygrał w Kamiennej Górze (miasto) i Lubawce, a Duda w Marciszowie i gminie Kamienna Góra; łącznie 52,46 do 47,54 dla Trzaskowskiego   

 

W powiecie lwóweckim Trzaskowski wygrał we wszystkich gminach, łącznie 51,94 do 48,06.

 

W powiecie bolesławieckim to Duda wygrał we wszystkich gminach, ale przegrał bardzo wysoko w mieście Bolesławiec, i to się przełożyło na zwycięstwo Trzaskowskiego w skali powiatu 50,37 do 49,63

- w Bolesławcu wygrał Trzaskowski 58,31 do 41,69

- w Gromadce wygrał Duda (najwyższa wygrana w naszym regionie) 62,87 do 37,13        

 

W powiecie złotoryjskim Trzaskowski przegrał 51,34 do 48,66, wygrywając w gminach historycznie związanych z regionem jeleniogórskim    

- w Świerzawie  wygrał R. Trzaskowski 1779 głosów do 1752;

- w Wojcieszowie wygrał R. Trzaskowski 55,2 proc. do 48,8 proc.;   

Komentarze (43)

co to za naród, który daje się kupić za programy typu 500+ i 13+ - i to ze swoich pieniędzy

W Niemczech jest Kindergeld, w innych krajach inne odpowiedniki 500+. Słyszałeś o tym lemingu-barani łbie??

Wozy strażackie, skatepark też są za Twoje czytelniku pieniądze.

Po raz kolejny Polacy zwyciężyli właścicieli Ten Kraju. Niepokoi mnie tylko co mają w głowie ludzie głosujący na swoich prześladowców, strzelających do górników, wysprzedajacych Polskę za bezcen. Przecież lody kręci może z 10 procent sPOłeczeństwa. A reszta otumaniona przez Michnika, TVN i niemieckie media POlskojęzyczne głosuje za dalszym rozkradaniem kraju. Jakby po pierwszej wojnie światowej była w Polsce taka formacja jak PO, to Polski w dalszym ciągu nie byłoby na mapie.

tylko, że to właśnie za PiS zagraniczne koncerny mają sie świetnie. Przejmują co chcą a twoi idole nic nie robią.

a cóż to za rewelacyjne sensacje i skąd wyssane???

Gdy rządziło PO to naród miał tylko płacić te podatki.Bezrobocie było dwucyfrowe,płaca minimalna 1400pln.

Wasz ból du..y jest lepszy niż nasz.

Wyzywani od „wieśniaków bez szkoły” poradziliśmy sobie z tak mocnymi przeciwnikami jak niemieckie media, rosyjska agentura na prawicy, czy wykreowani sztucznie antysystemowcy. Teraz mamy trzy lata, by zmienić Polskę na trwałe, tak by upiory postkomunizmu stały się reliktem, którym babcie straszyć będą krnąbrnych wnuczków. "Wieśniak" to sól polskiej ziemi. Mało ludzi z wielkich miast zdaje sobie sprawę jak wygląda praca "wieśniaka". Jak skomplikowana i wymagająca jest ta misja świadczy choćby to że żaden człowiek nieprzygotowany do niej nie przetrwałby na roli nawet miesiąca. POtargowica pogardzająca wieśniakami postawiona na miejscu "wieśniaka" byłaby bezradna jak "dziecko we mgle".

Gdyby odliczyć Podkarpacie wygrałby Trzaskowski.

Kiedyś towarzysz Geremek (dla młodszych: człowiek który zsobaczył całkowicie polską dyplomację) stwierdził: naród nie dorósł...i na szczęście coraz częściej nie dorasta. KPP, stalinowcy i reszta tego towarzycha wyje...aż miło niesie się po horyzont. To piękne chwile Polaków.

naród chłopów folwarcznych,wyrobników kleru,folklor będzie się teraz mścił bo taka jest natura chłopów pańszczyźnianych.

Jak trzeba nienawidzić Polski żeby głosować za człowiekiem który już udowodnił że obietnice wyborcze wykasowuje dzień po wyborach,kłamie, nie proponuje żadnych konkretów. Jego jedyną propozycją dla swojego elektoratu to odsunąć PIS od władzy i powsadzać do więzień.

dalej czerwona degrengolada moralna. To i tak prędzej czy pozniej sie skonczy.

Nie głosowałem za Trzaskowskim, ale przeciwko Dudzie. To źle dla demokracji, że prezydent jest z partii rządzącej. Nawet Kaczyński to wie i jasno o tym mówił.

Głosować przeciwko komuś, to tak jakby na złość babci odmrozić sobie uszy.

Coś w tym stylu. Ale co zrobić. Większość głosów na Trzaskowskiego tak wyglądała.

Czekamy na skatepark.Oby nie było fuszerki w której tak lubuje sie miejscowa władza.

Proroku co za bzdury wypisujesz. Skate park w tym miejscu był, został rozebrany i przetransportowany do magazynu. Owszem ten oszust obiecał skate park jak większość pójdzie głosować. Owszem wygraliście, ale wiecie co. ten oszust jak nic innego weźmie ten skate park z magazynu i ten stary tam postawi. Na fakturze wypisze że inwestycja kosztowało ogromne pieniądze i tak oni do swojego portfela się wzbogacą. W ten sam sposób oni zrobili przekręty z budową term i fontann w Jeleniej Górze. A tym im jeszcze wierzysz, tym oszustom.

Wynik tych ostatnich wyborów prezydenckich w obu przypadkach byłby złem koniecznym, a dlaczego? Ano, w przypadku wygranej A.Dudy, była by kontynuacja łamania Konstytucji, zawłaszczania wszystkich aspektów niezależności, oddalania się od Unii Europejskiej, „dziwne” transfery ogromnych pieniędzy pomiędzy budżetem a Kościołem, izolacja Polski na międzynarodowej arenie, itd. Natomiast w przypadku wygrania R.Trzaskowskiego, nastąpiła by totalna walka PiS-u z Prezydentem i Senatem, ciągłe oskarżenia, że Prezydent z Senatem torpedują słuszną „dobrą zmianę”, uniemożliwiają modernizowanie gospodarki i w jedynie słusznym kierunku (CPK, Mierzeja - Wiślana, elektrownia jądrowa itd.). A wynikiem tej „walki” było by nie realizowanie obietnic (tych przedwyborczych), ale tylko i wyłącznie z winy opozycji! Tak, czy owak, PiS tych obietnic nie spełni, bo budżet państwa jest w stanie agonalnym! Zatem rozwiązanie z reelekcją obecnego Prezydenta jest rozwiązaniem, bardziej niekorzystnym dla ekipy rządzącej – będą musieli „jeść tę żabę” i oby tylko zbytnio nie nakradli, to trzeba patrzeć uważnie, Im na ręce…

Parfrazując klasyka: Jakie przedpołudnie przedpołudnie w Jelenie Górze. Goń się leszczu!

Czerwona Kotlina z przyległościami, dziedzice po ubecji poosiedlani w pięknych okolicznościach przyrody.

skate park! nic głupszego nie można wymyślić?! Znowu kawał łąki do zabetonowania. Ale czego się spodziewać po zabetonowanych łbach z ratusza. Inteligentni inaczej.

A gdzie ten zużyty PET czekista?

Ten psychopata z Piechowic przestawił się teraz bardziej na Jelonkę. Ukrywa się tam pod różnymi nickami ale zawsze łatwo go rozpoznać po treści... Musi mieć naprawdę poważne zaburzenia na umyśle

Mówią, że w II turze wybór był między Polin a Polen. Wygrała opcja Polin.

Dokładnie. Nie było kandydata z Polski.

Zwolennicy Cykora, co wy bierzecie, że wam tak zryło beret? Może tym można leczyć Covid?

Ten portal manipuluje łapkami przy komentarzach - zatem sajonara, więcej na taki zafałszywiony portal nie wejdę. Czytajcie siebie sami.

zrobili tak, że może być 1,0,-1 a nie np. 132 na plus.
Ma to taki sens, że niektórzy wchodza z różnych IP i nabijają sobie plusy żeby stworzyć wrażenie, że mają duże poparcie.

u mnie jest podobnie. Raz bylo 2 na plusie teraz po 1 na minusie i na plusie. Cyrk moga odczynić na swoim portaliku ale pędzącej fali zmian nie zatrzymają.

u mnie jest podobnie. Raz bylo 2 na plusie teraz po 1 na minusie i na plusie. Cyrk moga odczynić na swoim portaliku ale pędzącej fali zmian nie zatrzymają.

Brawo! Strefa wolna od PiSu.

Widząc jakie w strefie "skazonej" PiS są iwestycje .To niedługo my o ile juz nie jesteśmy zacofani rozwojowo.

Chwała Bogu że Duda wygrał czerwone Zagłębie banda trepów ubeków

Wybrani się cieszą wygraną głosami wsi i miasteczek i dali władzę swoim "panom" tylko zapominają o historii co zrobiło chłopstwo zbuntowane przeciw swoim dworom.

Gdyby wygrał Trzaskowski to by sprzedał Jelenią górę Niemcom lub Czechom i nie miałbym nic przeciwko bo tu sami starzy ludzie,patologia i komuniści w Jeleniej została. Normalni ludzie wyjechali za szkołą i pracą ja też się wyprowadzam.

Agata Duda zwróciła się do Pawła Wrońskiego. Dziennikarz odpowiedział jej na łamach "Gazety Wyborczej"

– Przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze, to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu – tak do Pawła Wrońskiego zwróciła się Agata Duda. Co on na to? Odniósł się do tego po raz drugi.

Słowa pierwszej damy odbiły się szerokim echem w sieci. Mało kto spodziewał się po niej takiego wystąpienia. Wywołany do odpowiedzi dziennikarz zareagował błyskawicznie, pisząc na Twitterze: "Powiedziała w wieczór wyborczy, że nie udzieli mi wywiadu. Czuję się trochę zaskoczony, bo nigdy o wywiad z p. Agatą Dudą nie ubiegałem i przyznam, że do tej pory o tym nie pomyślałem".

Agata Duda i Paweł Wroński

O dłuższy komentarz pokusił się dwa dni później i zrobił to oczywiście na łamach "Gazety Wyborczej". Stwierdził, że "pozostaje w nieustającej nadziei, że pani Agata Kornhauser-Duda zacznie rozmawiać z jakimikolwiek dziennikarzami i będzie im miała coś ciekawego do powiedzenia".

Na koniec Wroński przywołuje słynny kwiat paproci, o którym w noc wyborczą pisał sam Andrzej Duda, przekazując odpowiedź od mojej żony: "Proszę nie lać zbyt dużo wody, ponieważ kwiat szybko zwiędnie i nie będzie nadawał się ani na prezent, ani na aukcję charytatywną'" – brzmiał tweet prezydenta.

Słowa te zilustrował zdjęciem nerecznicy samczej, co zauważył dziennikarz. I przestrzega, że jest to paproć trująca. "Z jej kłącza przygotowuje się wywary odurzające, które zaburzają zdolność widzenia" – kwituje Wroński

I znowu Du.pa wyszedł na dudę.

W Krakowie na "takich " mówią ;Idze , idze bajoku.
Zachłyśnięci sukcesem nie z pojmą tego przesłania.

Odsluchalem nagrania z tym jełopem. Cóż powiedzieć. Durnia mamy za prezedęta. Putin siedzi na Kremlu i rży ze śmiechu.To już nie jest państwo z dykty ino z łaj.na.

z łajna wystaje czubek twojego łba. Przecież to widać i czuć....

SLD miało kiedyś spore poparcie ok 10% i wszystko zmarnowali jak poszli w LGBT.

Zagadka. Co to jest?

Stoi zwiędle obok drogi
Nie ma ręki, ani nogi
Nic z nim nie podyskutujesz,
Bo natychmiast cię opluje.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.