XVI kolejka A klasy I grupa – wyniki, strzelcy, tabela

Woskar Szklarska Poręba - Pogoń Świerzawa 0:0

KS Łomnica - Endico Mitex Podgórzyn 1:4 (1:2)

Bramki: Wilczyński dla Łomnicy; Nosal (2), Skorupa, Woźniczka dla Podgórzyna

Orzeł Lubawka - Orzeł Mysłakowice 3:2 (0:0)

Bramki: Musiał, Adamowicz (2) dla Lubawki; Zieliński (k.), Pożoga dla Mysłakowic

Piast Bolków - Halniak Miłków 3:0 (2:0)

Bramki: Prorok, S. Stępień, Z. Nowak

Nysa Wolbromek - 1946 Chełmsko Śląskie 4:0 (2:0)

Bramki: R. Pawlak. Kleszcz (k.), Nowakowicz (2)

Victoria Czadrów - Pub Gol Jelenia Góra 1:2 (1:1)

Bramki: Banach dla Czadrowa; Wyderkowski (2) dla Jeleniej Góry

Czarni Strzyżowiec - Chojnik Jelenia Góra  2:2 (1:0)

Bramki: Romaniak, Rumiński dla Strzyżowca; Michałek, Potocki dla Jeleniej Góry

Remis Świerzawy z Woskarem przy zwycięstwie Podgórzyna nad Łomnicą sprawił, że dwaj główni kandydaci do awansu znów mają tyle samo punktów. W najbliższych tygodniach nieco łatwiejszych rywali ma chyba Mitex i wszystko może się zdarzyć.

Pojedynek w Wojcieszycach nie był pięknym widowiskiem. Goście przeważali, dużo grali piłką i za wszelką cenę chcieli zdobyć gole, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie. Gospodarze postawili na obronę („ostatnio dwa razy graliśmy otwarta piłkę i przegraliśmy, teraz może nie imponowaliśmy ofensywą, ale punkt z liderem zdobyliśmy – przyznał prezes Woskara) oraz kontry i nawet omal nie przyniosło to im kompletu punktów.

W Łomnicy miejscowi zaskoczyli rywali determinacją na początku meczu i po 6 minutach prowadzili. Potem jednak do głosu doszła konsekwencja, opanowanie i przygotowanie taktyczne podgórzynian, co zaowocowało bramkami.

Świetny mecz, zwłaszcza w drugiej połowie obejrzeli kibice w Lubawce. W pierwszej połowie zabrakło tylko bramek. W drugiej było już wszystko, z dramatyczną końcówką na deser. W 90 minucie po  świetnym wolnym mysłakowiczanie doprowadzili do wyrównania. Ale zaraz po wznowieniu gospodarze w dwójkowej akcji Musiała i Adamowicza przedostali się na pole karne gości i już w doliczonym czasie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

W spotkaniu drużyn z dołu tabeli Bolków pokonał Halniaka, ale goście mieli też swoje okazje i gdyby tylko byli skuteczniejsi z Bolkowa mogli wywieźć nawet remis. Zwłaszcza niewykorzystany rzut karny (kapitalna parada D. Nowaka) przy stanie 2:0 było widać, że podciął im skrzydła.  

Za niespodziankę można uznać wysokie zwycięstwo Nysy nad Chełmskiem. Gdy jednak wziąć pod uwagę, że miejscowi to zepsuł nieobliczalny, a goście byli mocno osłabieni, rezultat nie jest już taka niespodzianką. W meczu na początku obu połówek dominowali goście, ale szybko opadali z sił i inicjatywę przejmowali miejscowi.

Niepocieszony po meczu z PUB Golem był prezes Victorii Czadrów – Okazji mieliśmy tyle, że starczyłoby na pięć meczów, a jednak przegraliśmy – narzekał. Chyba zasadnie, bo trener pubowiczów dyplomatycznie stwierdził: strzeliliśmy co mieliśmy strzelić, a potem pilnowaliśmy, żeby nam się krzywda nie stała”

Pluć w brodę, niczym polscy piłkarze ręczni, mogą sobie Czarni ze Strzyżowca, którzy jeszcze w 80 minucie meczu prowadzili 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. – Straciliśmy bramki jak ostatni frajerzy – wściekali się sami na siebie (zresztą całkiem słusznie)  po meczu.

 

Tabela po XV kolejkach

1. Pogoń Świerzawa –        39   52:15

2. Endico-Mitex Podgórzyn – 39   62:18

3. Orzeł Lubawka –          32   45:25

4. 1946 Chełmsko Śl. –     25    32:30

5. Pub Gol Jelenia Góra –  25    32:39

6. Chojnik Jelenia Góra –  23    43:43

7. Woskar Szklarska P –    20    25:17

8. Piast Bolków –         19     34:40

9. Victoria Czadrów –      18         28:35

10. Czarni Strzyżowiec –    18   26:44

11. Nysa Wolbromek –       18         35:48

12. KS Łomnica –           17         31:45

13. Orzeł Mysłakowice –    17    22:38

14. Halniak Miłków –       10    20:51

 

Najlepsi Strzelcy:

Adamowicz (Lubawka), Wyderkowski (Pub Gol) - 18

Golasiński (Chełmsko), Sielach (Świerzawa)   - 17

Wolny (Świerzawa), Woźniczka (Podgórzyn)    - 16   

Musiał (Lubawka)  - 15

Romaniak (Strzyżowiec) - 14 

Kleszcz (Wolbromek)   - 13

Nosal (Podgórzyn) - 12

Kurek(Świerzawa), Z. Nowak (Bolków), Nowakowicz (Wolbromek)  - 10

Komentarze (4)

coś mi sie wydaje , że w tym sezonie w grupie pierwszej z A-klasa pozegnaja sie Halniak Miłków oraz Czarni strzyzowiec, którzy ostatnio bardzo słabo sobie radzą i praktycznie juz są w strefie zagrozonej !

HALNIAK MIŁKÓW nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Podobno zainteresowała się nimi lokalna firma i chce w Nich inwestować. Szukają nowych zawodników. W ostatnim czasie zmienił się prezes obecnie jest Sebastian Tomaszewski (były zawodnik). Plany obecnego zarządu to utrzymanie się w A klasie a w następnym sezonie czołówka tabeli a następnie "O". Podobno pozyskali poważnego sponsora któremu zależy na dobrych zawodnikach.

Kolego, wszystko fajnie, tylko zobacz ile Halniak ma punktów... W trakcie rundy ciężko będzie kogoś pozyskać, a i meczów coraz mniej do rozegrania... Mimo wszystko, powodzenia...

Dobrzy zawodnicy i dobry trener - marzenie scietej głowy.. Cóz.. trzeba na to kasy ale dobrzy juz graja, teraz nawet najwieksza kasa nic nie da bo jest po okienku transferowym, trzeba było pomyslec o tym w przerwie zimowej:) Ja przestrzegam przed budowaniem na tym zespołu bo jesli jest kasa jest zespół jesli jej zabraknie to potem trudno i przez 5 lat wyrwac sie z B klasy. Dobitnym przykładem sa janowice wielkie przeciez jeszcze nie tak dawno grajace w O

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.