Zapłaci za śmieci

Zapłaci za śmieci

Funkcjonariusze celni z Jeleniej Góry wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu z Delegatury w Jeleniej Górze brali udział w działaniach kontrolnych pod nazwą „IMPEL”, ukierunkowanych na ujawnienie nieprawidłowości w międzynarodowym przemieszczaniu odpadów. Zatrzymali kierowcę, który przewoził zbelowaną tekturę.

Akcja była przeprowadzona na drodze krajowej nr 3, w pobliżu dawnego przejścia granicznego z Czechami w Jakuszycach. W trakcie działań do kontroli zatrzymano ciągnik siodłowy marki DAF wraz z naczepą o polskich numerach rejestracyjnych. Kontrola wykazała, że przedmiotem transportu do Polski są odpady w postaci zbelowanej tektury. Przewoźnik nie dysponował wszystkimi dokumentami, wymaganych przy międzynarodowym przemieszczaniu odpadów. Zostały naruszone warunki przedmiotowego zezwolenia na przewóz inną trasą niż ustalona, jak również przez innego przewoźnika, niż wskazanego w decyzji wydanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

W świetle ustawy o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów przewoźnikowi grozi teraz kara pieniężna w kwocie od 20 do 60 tysięcy złotych.  Również za naruszenie ustawy o transporcie drogowym, zagrożone jest karą pieniężną w kwocie 6. tysięcy złotych.  Postępowanie w tym zakresie prowadzone jest przez Urząd Celny w Wałbrzychu.

Komentarze (2)

:evil:

Good damned!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.