Zatłukł dobermana, przedtem truł

Fot. KPP Kamienna Góra i DIOZ

41-letni mieszkaniec Marciszowa, który zakatował dwuletniego dobermana, został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Sekcja zwłok zwierzaka, która zostanie przeprowadzona w Zakładzie Weterynarii Sądowej we Wrocławiu, będzie miała wpływ na wymiar kary dla sprawcy. Grozi mu do 5 lat. Kilka miesięcy temu w Lubaniu 65-latek dopuścił się podobnego bestialstwa. Jak wynika z raportu, sądy coraz surowiej karza za okrucieństwo wobec zwierząt.

Przypomnijmy, że do interwencji Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt oraz policji doszło 4 maja. Aktywiści i mundurowi zastali na podwórku pijanego mężczyznę, który przyznał, że kilkukrotnie uderzył w głowę psa młotkiem, pozbawiając go życia. Tłumaczył, że pies od jakiegoś czasu chorował i chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach. Podejrzany został zatrzymany. Zanim złożył wyjaśnienia, musiał wytrzeźwieć. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Następnie złożył obszerniejsze wyjaśnienia w tej sprawie. W związku z powyższym Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Na wysokość kary dla tego 41-latka będą miały wyniki badania zwłok dobermana. Wykopane z ziemi ciało czworonoga przekazano do Zakładu Weterynarii Sądowej we Wrocławiu, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Obejmie ona także badanie toksykologiczne, ponieważ z uzyskanych informacji wynika, że przed egzekucją pies był podtruwany trutką na szczury. Sprawcy śmierci w męczarniach pieska grozi do 5 lat więzienia.

 

Kilka miesięcy temu w Lubaniu doszło do podobnego bestialstwa. 65-letni mężczyzna zatłukł psa młotkiem, a jego truchło schował na taczce i przykrył słomą. Oprawcy zabrano drugiego psa, któremu nie zdążył zrobić krzywdy.

 

Według Fundacji Czarna Owca Pana Kota i Ekostraży, które nie tak dawno przygotowały raport na temat kar za znęcanie się nad zwierzętami. Wynika z niego, że wciąż postępowania tego typu ciągną się długo – od wykrycia przestępstwa do wydania wyroku mija do 6 lat. Pocieszające jest to, że w przypadkach szczególnego okrucieństwa wobec zwierząt częściej zapadają surowsze wyroki np. na ponad 2 lata więzienia. To w dużej mierze efekt zwiększenia górnej granicy kary za takie czyny z 3 lat do 5.

Ze statystyk skazanych wynika, że bestialstwa wobec zwierząt najczęściej dopuszczają się mężczyźni (96,5 proc.) niż kobiety (3,5 proc.). Do takich zdarzeń częściej dochodzi na wsiach i w małych miastach niż w dużych ośrodkach. Szacuje się, że wciąż większość aktów maltretowania zwierząt domowych pozostaje nieujawniana, a sprawcy unikają kary. 

pies tr.jpg

Komentarze (10)

Na co się zdały nauki waszego wielkiego świętego Wojtyły? Gorole biją żony ,kler gwałci dzieci, klęczący rząd oszukuje i uwłaszcza się na kasie państwa.

Na tym te nauki polegają. Cała biblia jest pełna nienawiści, morderstw, gwałtów na nieletnich oraz składaniu ofiar ze zwierząt. Kruczkiem jest spowiedź, a najchętniej płatny odpust. Sekielscy kręcą jakieś dziwne filmy, po co? Skoro fundamentem chrześcijańskiej religii jest właśnie gwałt? Przecież żona Józefa została zgwałcona przez nieznane indywiduum, w efekcie czego Józef wychowywał nie swojego syna. Kościół przypomina, że cała ta wesoła rodzinka, czyli Maryja, Józef i Jezus byli Żydami. Ale to tak przy okazji, gwoli przypomnienia kogo nam wciskają na rodzinę królewską.

Zatłuc luja młotkiem.

Za psa więcej niż za człowieka.. .

Teraz psa, a później - jak mu się coś nie spodoba - to człowieka...

To jasne, tyle że za zwierzę dostanie odsiadkę - a za człowieka zawiasy. Czytajmy ze zrozumieniem!

Prawo za zabójstwo/ morderstwo człowieka nie przewiduje kary w zawiasach.

no właśnie, ale w czerwonej kotlinie dostałby zawiasy

Proszę nie obrażać cudzych uczuć religijnych w komentarzach i nie hejtować.

Powiesić dziada publicznie i niech to będzie przestroga dla innych.Zabić wierne,ufne,bezbronne zwierzę.Gardzę tym pseudoczłowiekiem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.