Zator przy wypłacaniu pieniędzy z "tarczy antykryzysowej"

Zator przy wypłacaniu pieniędzy z "tarczy antykryzysowej"

Tysiące przedsiębiorców z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego czekają na wypłatę pożyczki (bezzwrotnej) w wysokości 5 tys. zł w ramach „tarczy antykryzysowej”. - Dzwonią do mnie ludzie, że dawno złożyli wnioski, a pieniędzy ciągle nie ma – mówi Marek Szopiński, prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze. - Robimy, co możemy, ale co trzeci wniosek jest źle wypełniony, brakuje nam ludzi, pracujemy po 12 godzin. Ani władze miasta , ani powiatu nie zareagowały na naszą prośbę o wsparcie – słyszymy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze, gdzie wnioski o pożyczkę są rozpatrywane.

- Ja złożyłem wniosek 22 kwietnia, ale ludzie, którzy do mnie dzwonią czekają na pieniądze od 15 kwietnia – mówi Marek Szopiński, prezes ZHiU w Jeleniej Górze. Podkreśla, że dla wielu jednoosobowych, małych podmiotów te 5 tys. zł to jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć od państwa. - Ludzie musieli zamknąć firmy, nie zarabiają, a rachunki trzeba płacić – dodaje przedsiębiorca.

 

Dorota Rauch, zastępca dyrektora PUP w Jeleniej Górze, przyznaje, że jest zator w rozpatrywaniu wniosków o pożyczki 5 tys. zł w ramach pomocy małym firmom. - Dziennie wpływa 400 wniosków. Nie jesteśmy w stanie tego przerobić, mimo przeorganizowania pracy urzędu. Do tego duża część wniosków jest źle, niechlujnie wypełniana, są niekompletne. To wymaga ponownych kontaktów z pracodawcami, co znowu zabiera czas i spowalnia rozpatrywanie. Do tego wciąż odbieramy telefony z pytaniami. My tu pracujemy jak w telemarketingu. Ostatnio centrala się zepsuła, bo było dwieście rozmów oczekujących - tłumaczy. Skala zadania zdecydowanie przerasta możliwości urzędu. Tym bardziej, że część pracowników – pracują tutaj głównie kobiety - którzy mają małe dzieci, pilnuje ich w domu i korzysta z zasiłku. Z kolei niektórzy starsi pracownicy poddani morderczemu wysiłkowi, stresowi i ponadwymiarowej pracy, rozchorowali się i są na zwolnieniach. To wszystko dodatkowo osłabia możliwości urzędu. - Tymczasem nie mamy żadnej pomocy ani od starosty, ani od prezydenta miasta. Nie wiem jak tak długo damy radę funkcjonować – mówi dyrektor Rauch. W tym kontekście nie bez znaczenia jest i to, że większość pracowników PUP pracuje za najniższą krajową. Takie stawki mają nawet pracownicy z dwudziestoletnim stażem i z wyższym wykształceniem. To nie są okoliczności motywujące. Mimo to Dorota Rauch podkreśla, że pracownicy są oddani zostają po godzinach, żeby podganiać piętrzące się sprawy.

Dotąd przedsiębiorcy z Kotliny Jeleniogórskiej złożyli ponad siedem tysięcy wniosków o bezzwrotna pożyczkę 5 tys,. zł w ramach „tarczy antykryzysowej”, z czego około 30 proc. to wnioski złożone ponownie (ze względu na błędy).

 

W stosownym rozporządzeniu mówi się, że urząd na rozpatrzenie wniosku ma dwa tygodnie, a pieniądze powinny trafić na konto w ciągu kolejnych dwóch dni. Dyrektor Rauch przyznaje, że jest w tej chwili zator i jest poślizg. - To przez ostatni kwietniowy weekend, kiedy elektronicznie wpłynęło ponad 1200 wniosków. Jeśli przebrniemy przez to spiętrzenie, to potem ilość wniosków już maleje i będą załatwiane szybciej – wyjaśnia. Natłok pracy związanej z pożyczkami „antykryzysowymi” to nie jedyne obowiązki, jakim muszą sprostać urzędnicy z PUP. Dużym wyzwaniem jest też rozpatrywanie wniosków o refundację wynagrodzeń, gdzie trzeba analizować spadek obrotów, prawidłowość składek itd. Do tego urząd pracy zajmuje się bieżącymi sprawami, w tym zwiększoną rejestracja bezrobotnych.        

Komentarze (56)

Wnioski tak są skonstruowane aby przeciętny nie wypełnił.
Pieniądze popłynęły do banków, kolesi w rządzie ,machlojka goni aferę.

Te wnioski są tak skonstruowane, że doprawdy nie wiem, jak można je wypełnić źle.

Najemcy i drobni przedsiebiorcy czekają na pożyczkę od Państwa a Łużniak czeka na kasę od najemców i drobnych przedsiebiorców.Tak to wygląda.Pieniądze które miały być wsparciem dla drobnych przedsiebiorców będą wsparciem dla samorządu który z tym rządem walczy i nie ma zamiaru pomóc choćby w najmniejszym stopniu lokalnym przedsiebiorcą.Odroczenie podatku to nie pomoc tylko odroczenie wyroku!

I takie socliby, które nie POtrafią wypełnić wniosku, rządziły i dalej chcą rządzić Polską.

Odsiewają najgłupszych pisowców.

Jesteś g****

Napisz lepiej o sędziach który nie wiedzą co oznacza zakreślenie w kółeczko wybranego kandydata albo o wyborcach PO którzy nie wiedzą gdzie należy postawić krzyżyk na liscie wyborczej.To są prawdziwe wyzwnia

to prawda. Z 90 mld do banków poszło 85 mld a do przedsiębiorców 5 mld

twitter.com/TomaszUrbas/status/1261216165445152768

Czyli Pan Prezydent nie chce wam przysłać pomocy. A na co wy liczyliście przecież ON jest z PO-PSL-SLD.Oni do zdjęć to szybko się organizują.

I do robienia planów, i obiecanek. Tak to potrafią najlepiej.

Gdzie się nie dotknąć tam smród pisowski, przekręty, machloje, przewały, oszustwa, łykanie kasy na rympał. Należałoby wybudować więzienie dla nich bo te co sa już pękają w szwach. Masakra jakaś!

PiSowski program wygaszania kopalń za pomocą koronawirusa idzie pełną parą.

Nie zdechłeś jeszcze? Pewnego poranka przeczytam o znalezionych zmasakrowanych zwłokach z resztką łba w szambie a po badaniu DNA okaże sie że to truchło płatnego internetowego trolla. Taki miałem sen...

PiS.bolszewiki odkopali slynny edoktryny Goebbelsa i jak widac ,wciaz dzialaja jak kiedys a nawet lepiej..

Na tym jedzie PiS caly czas i jak widac,przescigneli mistrza.
Bardzo prosze,oto niektore tezy bylego ministra propagandy III Rzeszy.
Jak widac,wciaz dzialaja tak samo i tak samo piora mozgi oglupionych milionow.
Tak wlasnie dziala PiS i jego szczujnia TVP

1.Absolutnym prawem panstwa jest nadzorowanie ksztaltowania sie opinii publicznej.
2.Ale kiedy bedziemy ustepowac,ziemia sie zatrzesie.
3.Im wieksze klamstwo,tym latwiej ludzie w nie uwierza.
4.Jesli zdobedziemy wladze,nie oddamy jej juz nigdy,chyba ze wyniosa nas z gabinetow
jako trupy.
5.Kto nie jest z nami,jest przeciw nam.
6.Jak wygramy,nikt nas nie bedzie pytac o metody.mamy tak czy owak tak wiele
na sumieniu,ze musimy wygrac ,bo inaczej czeka nas zaglada.
7.Gdy opowiada sie wielkie klamstwo i dostatecznie czesto je powtarza,ludzie
w koncu w nie uwierza.
8.Mozna tkwic w klamstwie tak dlugo,jak dlugo uda sie wladzy ukrywac przed ludzmi
miltarne,gospodarcze i polityczne konsekwencje tego klamstwa.
Dlatego zywotne jest dla panstwa uzycie calej swej potegi dla
zduszenia przekonan od tego klamstwa odbiegajacych.
9.Prawda jest smiertelnym wrogiem klamstwa i dlatego prawda jest
najwiekszym wrogiem wladzy.

Cos wam to przypomina ??A zaczelo sie od "dziadka z Wehermachtu" Kurskiego.To on
odkopal to wszystko a J.K. zatwierdzil do uzycia

Ale tu nie trzeba się napinać specjalnie żeby do tych wniosków dojść. Jest na Netfliksie taki materiał: Hitler - W kręgu zła. Nie opowiada on o samym wodzu, ale o jego koleszkach i ich walkach o wpływy i stanowiska u tegoż wodza. I po obejrzeniu tego materiału jedyne różnice jakie widać pomiędzy obecną Polską a tymi strasznymi latami przed wojną i w jej trakcie to to, że jeszcze nie nie strzelają do ludzi. Reszta kropka w kropkę - jesteśmy takim samym reżimem.

Gdzie się nie dotknąć tam smród pisowski, przekręty, machloje, przewały, oszustwa, łykanie kasy na rympał. Należałoby wybudować więzienie dla nich bo te co sa już pękają w szwach. Masakra jakaś!

Do tego pana, który określa się jako czekista: Lecz się chłopie z nienawiści. Twój słowotok może wskazywać na problemy z czaszką. I jeszcze ten egocentryzm - kilkanaście wpisów dziennie. Nawet gdybyś miał rację, to kto to wszystko przeczyta?

Ja czytam! Bo mam dość PiSu i tego "legalnego" Faszyzmu w Polsce.

To dziadzisko, emeryt ubek , od rana zatruwa powietrze.A redakcja zadowolona....

To jest pewnie ktoś z redakcji. Zamieszcza linki w komentarzach, a admin nie usuwa wpisów. Widać, że POd tylkiem się pali.

Ktoś już w ogóle dostał jakieś pieniądze ? Czy tylko ten narciarz za maseczki.

285 nowych chorych

Ładnie misiu*ło. Gdyby wszedzie tak testować jak na Śląsku to byśmy wyciągali ponad tysiaka dobowo.

TW balbina zly, jego pacynka z kazdym dniem traci, a Śląsk w przenośni płonie, górnicy was rozjebią 16 mają w Stolicznej.

Telefon bezpośredni do sekretariatu ministerstwa zdrowia

22 634-93-26

dzwoncie do ministra z zapytaniem dlaczego kupił TREFNE MASECZKI od swojego instruktora narciarstwa.

Skoro pomoc jest dla firm z miasta i powiatu to zorganizujcie jakieś spotkanie na wyższym szczeblu grzędy i przesuńcie tymczasowo do PUP-y jakiś pracowników z urzędów miast i gmin. Pomóżcie tym przedsiębiorcom, bo lizanie cukru przez szybę jest bardzo stresujące. Tak mi dzisiaj powiedziała moja Sabcia i poprosiła o ten wpis. Ona jest naprawdę mądrą sunią.

A, to wszystko jasne! Marcin być może nie wykołował Łukasza, tylko się bracia umówili na rodzinny biznes, który ich ustawi do końca życia. Tyle, że albo z chciwości, albo z nieudolności, albo przez zemstę większych misiów, którzy nie należeli do rodziny, sprawa się rypła. Pan Profesor i Minister w jednym nie tylko okazał się nędznym zarządcą polskiej służby zdrowia, ale i uczestnikiem niezłego bałaganu. Panie Ministrze, czy to zaniedbanie, nadużycie, czy ciężkie przestępstwo? Może pański Kraska skomentuje? A gdyby kara leżała w pańskiej gestii, to jaką by pan wymierzył? No, niech się pan nie krępuje, w końcu chodzi o wartości podstawowe: zdrowie i pieniądze. Czy próbował pan się komuś zawierzyć? Choćby pomniejszemu? Premierowi? A gdzie ci wszyscy, co jeszcze wczoraj widzieli w Szumowskim zbawcę narodu. Wystąp koledzy i koleżanki, proszę przeprosić grzecznie!

Czyżby biznes instruktora narciarskiego rodziny Szujowskich osiągnął już zaplanowany zysk i można luzować nakazy?

Dopiero 40 dni po kupieniu od znajomego ministra maseczek resort zdrowia zarządził sprawdzenie ich jakości. Prokuraturę zawiadomiono, gdy sprawę ujawniła "Wyborcza".

Mam nadzieje że ktoś wysłał zawiadomienie na czekistę do ABW i ten niemiecki agent jest obserwowany. Widać,że brudny niemiecki szmal wożony w reklamówkach działa. STOP niemieckiej agenturze.

Od zarazy wody ognia i SASINA o kaczym wyglądzie chroń nas Panie !

Mam propozycję. Skoro instytucje trudniące się m.in. wypełnianiem wniosków mają braki kadrowe powinny ogłosić na portalach internetowych zapotrzebowanie na osoby do pracy biurowej. Jestem wykształcona wersja stopniu magisterskim, mam doświadczenie, kwalifikacje, nie pracuję. Poszukuję pracy, ale w ofertach pracy widzę jedyne dla kobiet z JG oferty do sprzątania, na pomoc kuchenną albo opiekę do Niemiec. Chętnie bym w biurze pomogła. Priv. violetta197600108@gmail.com

Wizyta prostytutki w szczecińskiej siedzibie ABW.

Funkcjonariusze boją się wycieku danych.

W Wydziale Zamiejscowym ABW w Szczecinie jeden z agentów przyjął prostytutkę. Kobieta przebywała w pomieszczeniu, gdzie znajdują się dane osobowe wszystkich funkcjonariuszy i inne informacje niejawne. Wobec pracownika ABW nie wyciągnięto konsekwencji - ujawnia Onet.
Do zdarzenia miało dojść w październiku 2019 r. Jak opisuje Onet , w nocy do Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku taksówka przywiozła kobietę. Ok. 2 godz. odebrał ją ten sam samochód. Kobieta przebywała w wydziale ABW w czasie, gdy nikt tam nie pracuje.

Szczecin. Onet o prostytutce w siedzibie ABW
Rano następnego dnia, jak czytamy w artykule portalu, dyżurny funkcjonariusz znalazł w pomieszczeniu służby dyżurnej zużytą prezerwatywę i "ślady organiczne". O wszystkim poinformował przełożonego. Sprawdzono monitoring i ustalono, że kobieta, która przyjechała do szczecińskiej siedziby ABW, jest prostytutką. Przebywała w pomieszczeniu, do którego dostęp mają tylko niektórzy funkcjonariusze. Znajdują się tam dane osobowe wszystkich funkcjonariuszy (w tym prywatne adresy i numery telefonów), informacje niejawne dotyczące procedur alarmowych oraz szafa pancerna z bronią i amunicją. Jak mówi informator Onetu, "część funkcjonariuszy obawia się, że ich dane mogły zostać ujawnione lub przekazane nieuprawnionym osobom".

Gdzie jest Pan Kukiz który chciał zlikwidować Urzędy, gdzie jest pomoc kadrowa i finansowa że strony władz miasta!

Jestem jednym z wielu pracodawców który złożył wniosek, współpracuje z Urzędem Pracy w JG i jestem bardzo zadowolony z obsługi, zawsze mogę liczyć na pomoc i fachową obsługę. A to co teraz się dzieje to skandal! Te biedne kobiety pracują za najniższą krajową i nie mają wsparcia od nikogo, jedynie Pani Rauch walczy o swoich pracowników-Brawo!

Słuszna uwaga.Całkiem niedawno wmawiano nam po co urzad pracy skoro nie ma bezrobocia.Urząd finansuje m.in.samorząd,więc i miasto Jelenia Góra wraz z powiatem .Jak by nie szukał sznurki prowadzą do apelującego,oświadczającego,broniącego przed kopertami śmierci i walczącego z rządem miłościwie nam panującego .

Error PiS.bolszewia

Tak można określić to co dzieje się teraz w tym bardaku.

30 lat pracy Polaków niszczy mały kulawy hitlerek gnijący w kaczym szańcu przy Nowogrodzkiej.

Jak narazie Pan Łużniak i Pan Starosta to chwalić się umieją a widać wsparcia tam gdzie terzeba nie ma. Współczuję przy obrabianiu takich ilości wniosków, ciekawe co Panowie na to?

PiS pod pretekstem koronki przystępuje do wygaszania kopalni.

Kaczyński ma deala z Putinem na import ogromnych ilości ruskiego węgla, w tym węgla kradzionego przez Putina w Donbasie.

Putin ma haki na TW Balbina Kaczyński po operacji "Hiacynt ".

22-go kwietnia wysłałem wniosek o pożyczkę 5k poprzez stronę praca_gov_pl. Dzisiaj dostałem maila: "Na Twoje konto w praca.gov.pl zostało dostarczone nowe pismo.

W celu potwierdzenia doręczenia pisma należy zalogować się na stronie

http

i w skrzynce odbiorczej podpisać urzędowe poświadczenie dostarczenia przy użyciu bezpiecznego podpisu elektronicznego
bądź przy użyciu podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.

Podpisanie urzędowego poświadczenia jest wymagane zgodnie z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji
działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Pozdrawiamy,
praca.gov.pl"

I co? I jarosławów 100! od dwóch godzin próbuję się tam zalogować i ciągle: "Konto jest zablokowane. Spróbuj ponownie za kilka minut."

Odblokowało się to komuś z Was?

Dajcie proszę znać. Dzięki.

Niestety założył Pan na portalu konto "tymczasowe"brak aktywności zablokował,proszę zadzwonić jutro do PUP albo sprawdzić konto bankowe pieniądze docierają w ciągu 2 dni

Niestety założył Pan na portalu konto "tymczasowe"brak aktywności zablokował,proszę zadzwonić jutro do PUP albo sprawdzić konto bankowe pieniądze docierają w ciągu 2 dni

Góra wysługuje się małymi urzędnikami którzy za minimalną krajową zasuwają jak mrówki. Siedzą cały dzień w biurach, zawaleni Milionem dokumentów, muszą sami zadbać o artykuły biurowe, w lecie nie mają nawet wody od pracodawcy, a w starych pomieszczeniach jest taki ukrop że można zemdleć. Mimo to Panie i panowie tam w urzędzie są bardzo pomocni. Zawsze wysłuchają i z uśmiechem na twarzy polecą jakieś dobre rozwiązanie.Szkoda tylko że zawsze najniższy szczebel pracuje, a góra czerpie zyski i bierze premie za premia i nagrodę za nagroda.
, a dla podstawowych urzędników nigdy nic nie ma i wszystkiego brakuje. Znam temat i bardzo ubolewam nad tym. Miejmy nadzieję że kiedyś sytuacja się zmieni. Życzę zdrowia dla wszystkich państwa

Ja myślę, że już sami PiS-owcy nie wierzą w sukces swojego rządu, bo w tym stanie budżetu jest on w ogóle niemożliwy - stąd poczynione "kroki" w kierunku maksymalnego zbiurokratyzowania wniosków o pomoc, przeciąganie terminów wypłat i sztuczny natłok napływu... by zniechęcić! Innym przykładem niech będzie zarządzenie bezwzględnego stosowania maseczek przez 2 lata(wcześniej je obśmiano), a teraz kiedy nie udało się zarobić na przekręcie ze sprowadzeniem wspomnianych, proponuje się stopniowe (gdzieniegdzie) rezygnowanie z ich stosowania - już życia nie ratują! Fałsz, obłuda i zakłamanie!

Szmaciarzu Ty nie myślisz. Myśli za Ciebie ga-ga-gazeta. Przypomniałeś sobie KŁAMCO RESORTOWY kto powiedział z PiSu cyt twój: "Musimy rządzić bo jak nie to pójdziemy siedzieć". Czemu gnojki tak łgacie? Wiem, że szmaty nie maja honoru, ale tu stawką jest Polska.

Sośnierz zarzuca rządowi sterowanie wynikami testów na koronawirusa.
"Krzywa zachorowań jest wypłaszczana sztucznie"

dbd
14.05.2020 18:12

Śląski poseł Porozumienia i były szef NFZ Andrzej Sośnierz twierdzi, że rząd może sterować wynikami testów na koronawirusa.

Według niego krzywa zachorowań jest "wypłaszczana sztucznie".

- Przy małej liczbie testów można prokurować sztuczne wypłaszczanie.

Prawda jest taka, że rozwój epidemii w Polsce i na Śląsku był i jest inny niż to, co pokazuje minister zdrowia - przekonuje.

Dziękuję za podpowiedź. Odświeżyłem i odebrałem wzór umowy z podpisem Pani R. z PUP.
Czyżby pomoc w drodze? Dam znać pod tym artykułem.
pozdrawiam

Jeszcze jest ZUS i US to są instytucje państwowe i może zajęłyby się tymi wnioskami, skoro to Państwo wymyśliło tarczę.

Dotarły. Dzisiaj po 18-tej. To działa. pozdrawiam

Wniosek wysłany 20 kwietnia. Pieniążki z początkiem maja na koncie. Brak błędów przy wypełnianiu wniosków.
Przeczytałem wcześniej wszystkie możliwe informacje o tym jak wypełniać taki wniosek.
Może trzeba się trochę bardziej przyłożyć zamiast narzekać na skomplikowaną biurokracje?

Dokładnie, niestety większość tych pracodawców wysługuje się biurami rachunkowymi bo nawet nie wiedzą co to jest NIP czy PKD, a teraz narzekają ze kasy nie ma, bo proszę państwa błędny wniosek to wiadomo korekty itd to jest czas, każdego z tych ludzi którzy muszą to zrobić za kogos

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.