Zbudowali farmę wiatrową i nie dostali kasy

Zbudowali farmę wiatrową i nie dostali kasy

Dziś od rana w Małej Wsi Dolnej (gm. Sulików) protestowali podwykonawcy, którzy współpracowali przy budowie farmy wiatrowej. Ludzie zablokowali dostęp do Głównego Punktu Zasilania, tzw. GPZ-tu, w którym miał się odbyć  ostatni odbiór techniczny. Protestujący liczyli na obecność inwestora, głównego wykonawcy i podwykonawcy, których łączy jedno – hiszpański rodowód. Niestety, nie doczekali się.

Na ogrodzeniu obiektu oraz na samochodzie, którym zatarasowano wjazd, widniały hasła:

„Oszuści!!! Oddajcie nasze pieniądze. Budują Hiszpanię za nasze pieniądze. Walka o zapłatę,  to jak walka z wiatrakami” oraz „G3 Building Quality wracajcie oszuści. Zapłaćcie nam nasze pieniądze, a nie uciekacie do Hiszpanii!". 

Oszukani to m.in. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Maxess” z Lubania oraz podpoznański Sprzęto-Bud. Część podwykonawców już od miesięcy dysponuje sądowymi nakazami zapłaty za wykonane usługi. Nieoficjalnie mówi się, że łączna kwota niezrealizowanych płatności może sięgać nawet miliona złotych. Pod naciskiem medialnego szumu, który powstał w związku z protestem, inwestor - czyli spółka J&Z Wind Farms - zadeklarował, że podejmie się wyjaśnienia tej sprawy. W przesłanym do mediów oświadczeniu podkreślono, że inwestor w terminach wywiązał się ze wszystkich należności względem głównego wykonawcy, czyli spółki Global Energy Services. Niestety komornik, który usiłował wejść na konta firmy podwykonawczej G3 Bulding Quality SL, nie miał już z czego ściągnąć zasądzonych należności. Sprawa budzi mnóstwo wątpliwości. Przy budowie farmy korzystano z dotacji unijnych.

 

 

Komentarze (21)

POdziękujmy rządzącym za takie procedury przetargowe

Nigdy ale to nigdy niepomyslalem,ze tak szybko mozna utracic PANSTWO.Polacy RODACY pogonmy ta szumowine. Gdzie sa wszystkie instytucie PANSTWOWE ktore powinne nas bronic. ABY Zylo zie lepiej

W Pisarzowicach k.Lubania lokalna władza szykuje podobne nieszczęście,stoją już wiatromierze .

Wiatraki chciał sprowadzić poprzedni wojt. Obecny wójt wyeliminował możliwość budowy wiatraków z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. teraz żaden inwestor nie wybuduje wiatraków na terenie gminy. Szkoda tylko, że nadal jest siana nieprawdziwa propaganda. Czyżby zbliżały się wybory?

Panie wójcie czy w Pisarzowicach to ten sam inwestor??????????????

Dlaczego posłanka Machałek nie pomoże tym ludziom?

Przecież posłanka Marzena Machałek stworzona jest do wielkiego świata - warszawki. Ona nie będzie jechała gdzieś na prowincję w gumiakach i pomagała ludziom.

POsłanka Czernow raczej .przeciez to ta opcja rządzi od 7 lat i stanowi prawo,ustala procedury itp.Autostrady,drogi,stadiony...Zabezpiecznony jest niby interses skarbu państwa a tysiące podwykonawców jest rolowanych w ten sposób o lat i nic POsłowie z PO nie zrobili.
POdwykonawcy wykonali prace wystawili faktury zapłaty nie maja ale jest Vat i POdatek do zapłacenia. Chore to państwo!Wystarczy zobowiązac inwestora do wpłaty na rachunek powierniczy z którego środki zwalniane sa po uregulowaniu zobowiązan dla podwykonawców

Nie rozumiem o co tym ludziom chodzi. Przynajmniej są z PO, że domagają się pieniędzy za wykonaną pracę?

Poslanka Machalek napewno niewiele teras moze,bo jest PISu,ktory niema zadnej wladzy.Wladze apsolutna ma PO i Donald Tusk

Masz rację, że posłanka Machałek niewiele może. Potrafi jednak dla siebie brać w Sejmie wielka kasę.

Jak posłanka Machałek niewiele może, to niech zrezygnuje z funkcji posła. Przyjdzie wtedy za nią inna osoba, która będzie miała chęć pomagać ludziom.

Niech powiedza,ze glosowoli na PO moze cos da.

A nasz premier powie jak to dobrze wykorzystujemy środki unijne! Pamiętajcie kogo wybieracie, ta władza nikogo się nie boi i tylko straszy Kaczyńskim! Ile afer na sumieniu ma Tusk a ile Kaczyński?

Ja poproszę na pamiątkę kawałek tego wiatraczka.

Witam wszystkich,jako przedsiębiorca wykonujący prace brukarskie przy wiatrakach w Rybowie zostałem oszukany przez podaną przez was firmę. Prace zostały wykonane w terminie- maj 2013 rok-i z obowiązującymi normami. Czy ktoś może zna jakieś dane kontaktowe do tejże firmy????

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.