Zmarł Roman Prystrom – gwiazda jeleniogórskiego tenisa

Zmarł Roman Prystrom – gwiazda jeleniogórskiego tenisa

W wieku 78 lat zmarł Roman Prystrom, najlepszy tenisista w historii Jeleniej Góry, popularyzator tego sportu i sportu w ogóle. Był też radcą prawnym, dziennikarzem i autorem monografii poświęconych jeleniogórskiemu sportowi.

Jego największą pasją był tenis. Z „białym” sportem związał się na blisko 70 lat, jako zawodnik wyczynowy, organizator i współorganizator turniejów tenisowych, autor publikacji poświęconych tej dyscyplinie. Był też prezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu. Został uhonorowany Złotą Odznaką Polskiego Związku Tenisowego. Podczas 25-letniej sportowej kariery wygrał z dziewięcioma mistrzami i wicemistrzami Polski. W 1972 roku w turnieju „Września” w trzysetowym pojedynku Roman Prystrom pokonał Wojciecha Fibaka. Jeleniogórski tenisista był deblowym mistrzem Polski juniorów i srebrnym medalistą w grze pojedynczej.
Napisał trzy bardzo ważne dla historii jeleniogórskiego sportu monografie: „50 lat jeleniogórskiego tenisa 1946-1996”, „Opowieść o Aesculapie. Zwykła historia niezwykłych ludzi”, "Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej 1945 - 2010" (redakcja).
Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 10 grudnia, o godz. 9.30 na starym cmentarzu w Jeleniej Górze

Komentarze (4)

A jak tam młody Prystrom ? Ten to był gigant. Ktoś coś ?

I Wiktora tez juz nie ma!

A z podwładnych Łużniaka jakoś nikt nie pofatygował się na pogrzeb. Wstyd dla was urzędasy i waszego szef. Mam nadzieję,że jego POchówek te będzie skromny.

Czereda z ratusza nie ma czasu na pogrzeb [nie]zwykłego obywatela. Na POgrzeb pryncypała pewnie by POszli....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.