Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione

Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione

„Piszę do Państwa celem zainteresowania sytuacją z dnia wczorajszego (30 marca 2021). Regularnie spaceruję lasem od marketu budowlanego Leroy Merlin w Kierunku Góry Szybowcowej i Dziwiszowa. Jest to popularna forma spędzania wolnego czasu oraz utrzymywania zdrowego trybu życia przez mieszkańców Jeleniej Góry, a szczególnie Zabobrza. Wczoraj idąc w górę, w kierunku Dziwiszowa zobaczyłem zniszczenia drogi leśnej jakich dotąd nie widziałem.

Niestety, musiałem zawrócić, gdyż pracownicy leśni zniszczyli drogę do tego stopnia, że nie dało się przejść w stronę Dziwiszowa. Jest to trasa, którą spaceruje wiele osób (w kierunku dawnych stawów dziwiszowskich, stadniny i Krzyża Milenijnego). Leśnicy jednym słowem zdewastowali kompletnie ten trakt leśny i takim go pozostawili. Pytanie nasuwa się czemu ludzie wykazują coraz mniejszy szacunek do służb leśnych? Czy gospodarka leśna tak ma wyglądać? Zwracam się z prośbą w imieniu społeczności lokalnej czy byliby Państwo chętni nagłośnić tę sprawę, może na łamach serwisu, a co najważniejsze zapytać podmiot odpowiedzialny czy lub kiedy zamierza przywrócić tę drogę do stanu pierwotnego. Droga, o której piszę nie służy tylko do rozrywki. Jest to również szlak, którym osoby z Dziwiszowa przychodzą do Jeleniej Góry w okolice Zabobrza.”

Taki alarmujący sygnał otrzymalismy wczoraj, 31 marca, od czytelnika. Poprosiliśmy ustosunkowanie się do tych zarzutów gospodarza terenu Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź od Pani Nadleśniczy Aliny Sudoł-Kornalewicz:   „Dziękujemy za zgłaszanie wszelkich sytuacji na terenie lasów, które Państwa niepokoją. Cieszymy się ze społecznej odpowiedzialności za lasy w pobliżu Jeleniej Góry. Informujemy, iż w kompleksie leśnym za Galerią Sudecką u podnóża Góry Szybowcowej – leśnictwo Płoszczyna oddz. 237 c, 328 c, prowadzone są prace z zakresu planowej gospodarki leśnej, zgodnie z Planem Urządzania Lasu. W związku z prowadzonymi pracami w dniach do 10.04.2021 r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w przejściu drogami leśnymi (mapa w załączeniu). Zdarza się, że są koleiny, błoto, leżą konary, gałęzie. Po zakończonych pracach droga zostanie przywrócona do stanu pierwotnego. Jednocześnie informujemy, iż ze względu na szczególne niebezpieczeństwo związane z prowadzonymi pracami, na obszarach gdzie prowadzona jest wycinka drzew oraz sąsiadujących drogach leśnych, obowiązuje zakaz wstępu. Obszary te oznakowane są w terenie za pomocą specjalnych tablic. Nie należy zbliżać się do pracujących maszyn leśnych, pracujących drwali i zrywkarzy. Bardzo prosimy o zachowanie bezpieczeństwa. Zapraszamy do bezpiecznego korzystania z naszych lasów”

Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione
Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione
Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione
Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione
Zniszczone dukty leśne zostaną naprawione

Komentarze (5)

"Zapraszamy do bezpiecznego korzystania z naszych lasów” . Jakich "waszych" ???? To są NASZE LASY !!!

No przecież napisała...

jak to twój las to w nim sprzątaj bo taki syf tam że przykro się chodzi

dewastacja a nie pozyskiwanie drewna...matoły

NIgdy leśne drogi po pracach leśnych nie są przywracane do stanu poprzedniego. Ciężki sprzęt rozwala wszystko i nawet najlepsze chęci a nie pieniadze i odpowiednia wiedza nie pozwolą na naprawę zniszczonych nawierzchni podbudów tychże i przpustów pod drogami. Minie chwila i zniszczenia ujawnią się po deszczach lub zimowych roztopach. Niestety Panowie leśnicy nie dbacie o nasze lasy. Dbacie jedynie o wykonanie planu wycinki i o to by zminimalizować koszty. To nie tak miało być, ale fakty mówią więcej niż wypowiedzi leśników.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.