Zobacz reakcję młodych na agresję

Zobacz reakcję młodych na agresję

Spektakl „Na propsie” w reżyserii Małgorzaty Osiej-Gadziny obejrzeć można w najbliższą sobotę, 25 stycznia 2020 roku, o godzinie 17.00 w Otwartej Papierni przy ul. Kilińskiego 11 w Jeleniej Górze. 

Spektakl „Na propsie” jest odpowiedzią na problem rosnącego przyzwolenia na agresję słowną i fizyczną wśród dzieci i młodzieży – zjawisko obecne zarówno w życiu realnym, jak i w Internecie. To dokumentalne spojrzenie na opinie mieszkańców i internautów, z którego wyłania się obraz obraz hejtu i nienawiści. Wśród starszych, mądrzejszych. Bezlitośnie oceniających. Atakujących. Grożących. To też obraz komentatorów portali społecznościowych i obraz odwiecznego buntu młodych.

Przedstawienie „Na propsie” jest reakcją na prawdziwe wydarzenie, które miało miejsce w przejściu podziemnym w Jeleniej Górze, które ujawnia bliskość i rozmiar problemu. W marcu ubiegłego roku dwie czternastolatki pobiły się na oczach blisko setki dopingujących i rejestrujących agresywne zdarzenie rówieśników. Celem pracy nad spektaklem było przeprowadzenie działań interwencyjnych i profilaktycznych poprzez zajęcia animacyjne i artystyczne w oparciu o wywiady i treści pojawiające się w Internecie. Premiera spektaklu odbyła się w Otwartej Papierni 13 grudnia 2019 roku.

To jest nasz głos przeciwko hejtowi. Staraliśmy się spojrzeć w tym spektaklu na to, co nas dzieli, co nas izoluje i dlaczego jest tak duża fala hejtu i nienawiści. Staraliśmy się też przyjrzeć, dlaczego jednostka poddaje się masie i idzie za nią bezrefleksyjnie. Zastanawiamy się, czy to jest wina Internetu, anonimowości, której ułudę nam on daje – Małgorzata Osiej-Gadzina, reżyserka spektaklu.

„Na propsie” to przed wszystkim próba wizualnej i muzycznej opowieści, obrazu zdań, siły, masy, ataku. To artystyczna reakcja Otwartej Papierni, animatorów, artystów i młodych mieszkańców Jeleniej Góry na słynną bójkę dwóch nastolatek. „Na propsie” to także próba ukazania świata młodych ludzi. E-świata ludzi dorosłych – Maciej Pierzchała.

Organizator:
Otwarta Papiernia
Pomysłodawcy:
Małgorzata Osiej-Gadzina, Maciej Pierzchała
Muzyka na żywo:
Tomasz Gadzina, Mateusz Wójcik, Maks Wieczorek
Występują:
Patrycja Chojnacka, Marta Foitzik, Jessica Izer, Luba Jaskólska, Anna Juszczyk, Natalia Maleńska, Maja Stefańska, Nikola Szołdruk

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 13. roku życia.

Czas trwania: 40 minut.

Wstęp: cegiełka Otwarta Papiernia
Obowiązkowa rezerwacja miejsc na widowni: otwartapapiernia@gmail.com Maciej Pierzchała tel. 606 627 630

Więcej na temat spektaklu w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.  

Na Propsie 1.jpg
Na Propsie 2.jpg
Na Propsie 3.jpg
Na Propsie 4.jpg

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.