maja 9, 2021 04:02 po południu

Już drugi rok z rzędu, przez rygory epidemiczne, bardzo skromny charakter mają jeleniogórskie obchody zakończenia II wojny Światowej w Europie.

maja 9, 2021 03:02 po południu

Marszałek województwa Cezary Przybylski oraz przewodniczący sejmiku przekazali na ręce Jacka Wasika, dyrektora przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, dwa dokumenty apelujące o objęcie Funduszem Sprawiedliwej Transformacji obszaru powiatu zgorzeleckiego.

maja 9, 2021 12:24 po południu

W wieku 49 lat zmarł Adam Blicharski, wiceburmistrz gminy miejskiej Kamienna Góry. Od kilku tygodni chorował na covid-19.

maja 9, 2021 10:16 przed południem

Dramatyczny w skutkach był finał zabawy grupy 12-latków. Jeden z nich wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Trafił na oddział oparzeń szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

maja 8, 2021 04:54 po południu

Grupa 51 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej napisała list apelujący o „daleko idące zmiany” w partii, jej „wieloaspektową przemianę wewnętrzną” i postulujący przeprowadzenia „pilnych działań, niezależnie od niesprzyjających okoliczności". Wśród sygnatariuszy listu jest jeleniogórska posłanka PO Zofia Czernow.

maja 8, 2021 01:12 po południu

Barwnik, który uszkadza DNA, materiał genetyczny komórek i może powodować raka, używany jest na przykład przy produkcji lodów, majonezu czy gumy do żucia. Tak stwierdził Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i ostrzega przed konsekwencjami spożywania produktów z dodatkiem dwutlenku tytanu. Wyniki badania wysłał do Komisji Europejskiej.

maja 8, 2021 11:14 przed południem

Z trzytygodniowym opóźnieniem rozpoczną się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Jeleniej Górze. Na początek w ograniczonym zakresie, potem od poniedziałku do piątku.

maja 8, 2021 09:14 przed południem

Atrakcją dla mieszkańców miasta staje się łabędzie gniazdo na Bobrze przy ul. Wiejskiej. Ptasia rodzina jest pod dobrą opieką, bo zajmują się nią się strażacy z OSP Wiejska.

maja 8, 2021 08:39 przed południem

Od poniedziałku 10 maja można zgłaszać projekty do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku na sfinansowanie przedsięwzięć zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców przeznaczonych zostanie 2,7 mln zł.

maja 7, 2021 04:26 po południu

Już ponad tydzień zrozpaczeni właściciele szukają swojej suczki. Ogłoszenia wiszą na ulicach miasta, na facebooku ukazują się regularne posty w tej sprawie. Może razem pomożemy, aby ta sprawa zakończyła się szczęśliwie?

maja 7, 2021 03:24 po południu

Polscy naukowcy zauważyli, że jest pewna grupa osób, które nie chorują na COVID-19, nawet po bezpośrednim kontakcie z zakażonymi. To skłoniło ich do badań nad genetyczną odpornością na SARS-CoV-2. Już wkrótce ma powstać test, którego wynik wykaże wrodzoną zdolność organizmu do obrony przed wirusem lub jej brak.

maja 7, 2021 02:01 po południu

Decyzja starosty lubańskiego, który odmówił spółce Eurovia Bazalty SA zgody na zmianę sposobu rekultywacji wyrobiska kopalni Księginki w Lubaniu nie kończy sprawy. Eurovia odwołała się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Nadal więc istnieje obawa, że przepiękne przyrodniczo tereny Księginek zostaną zasypanie odpadami „innymi niż niebezpieczne”.

maja 7, 2021 01:05 po południu

Jeszcze nie ucichło echo strzelaniny, w której zginął policjant, a Polskę obiegła informacja o akcji z użyciem broni, w której zginął niewinny człowiek. Zaniepokojeni kolejnymi incydentami pytamy - gdzie są granice i jak powinien postąpić człowiek w obliczu zagrożenia?

maja 7, 2021 10:42 przed południem

Chociaż dziś nie przypada żadna rocznica, nie planowano również testów systemu ostrzegania, w piątek 7 maja, punktualnie o godzinie 12 zawyją syreny w całej Polsce. Wszystkie policyjne samochody włączą też sygnały świetlne. Wyjaśniamy, skąd wzięła się ta inicjatywa.