Szanowni Państwo, jako osoba pełniąca tak ważną i odpowiedzialną funkcję, jaką jest bycie rektorem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, czuję się zobowiązana poinformować państwa, że mój test na obecność COVID-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze, przebywam na kwarantannie. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, wsparcie i życzenia zdrowia. Uczelnia cały czas pracuje, jednakże – konsekwentnie i zgodnie z zapowiedzią – będziemy wdrażać nauczanie hybrydowe. W trosce o bezpieczeństwo pracowników uczelni i studentów, osoby, wobec których podejrzewa się choćby w najmniejszym stopniu, że mogą mieć koronowirusa, zostały natychmiast poddane kwarantannie. Życzę Państwu zdrowia”– napisała  Wioletta Palczewska na swoim profilu facebookowym.

Jak mówi, na szczęście, nie miała kontaktów ze studentami. Na 10-dniowej kwarantannie są pracownicy KPSW, z którymi pani rektor współpracowała w ostatnich dniach. Uczelnia wprowadziła nauczanie hybrydowe. Wykłady odbywają się on-linie, a zajęcia praktyczne prowadzone są  na terenie uczelni. Grupy są jednak zmniejszone, reżim sanitarny jest zachowany.

Na KPSW przełożono termin rozpoczęcia roku akademickiego. Uroczystość zaplanowano teraz na 26 października. Odbędzie się w auli. – Wezmą w niej udział tylko studenci, kadra i senat KPSW – podkreśla Wioletta Palczewska.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze na kwarantannę skierowano uczniów oraz nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczennicą klasy VIII. Okazało się, że dziewczynka ma dodatni wynik na obecność COVID19.

Jak poinformowano nas w jeleniogórskim sanepidzie, 10 – dniowa izolacja czeka około 20 uczniów. Trwa ustalanie dalszej siatki kontaktów. Do dyrektorki szkoły należy decyzja co do sposobu nauczania w szkole.

Zachorowania na Dolnym Śląsku stan 13 października

Jak informuje wojewoda dolnośląski (stan na 13.10, godz. 10.32), na Dolnym Śląsku zanotowano 342 przypadki zachorowań na koronawirusa. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 7373.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 9341,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1814,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 255,

liczba osób wyleczonych z COVID-19: 4502.

Czerwone i żółte strefy

Na Dolnym Śląsku zagrożone wprowadzeniem czerwonej strefy są między innymi powiaty: milicki, polkowicki, głogowski. Przybywa zachorowań w powiatach dzierżoniowskim i lubańskim.  Sytuacja jest jednak dynamiczna i zmienia się każdego dnia.

Kiedy powiat objęty jest czerwoną  lub żółtą strefą?

Obostrzenia w poszczególnych powiatach są nakładane na podstawie dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie między 6 a 12 na 10 tys. mieszkańców, to powiat trafia do strefy żółtej. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, to powiat trafia do czerwonej strefy. Na obliczany współczynnik nie mają wpływy wyzdrowienia.

Write A Comment


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

887732136

Zgłoś za pomocą formularza.