25 września podczas tegorocznego Gminnego Święta Plonów we Wleniu przygotowano specjalny program. Będą zatem Dożynki Artystyczne Ulicznej Akademii Sztuki oraz tworzenie Okolicznościowego Wieńca Recyklingowego.

Uliczna Akademia Sztuki to otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których efektem będą wspólne dzieła wszystkich, którzy zechcą przyłączyć się do twórczej zabawy przy ratuszu od godz. 12.00 do 19.00. Zajęcia, do których włączyć będzie się można do ostatniej chwili, trwać będą kilka godzin, z przerwą na oficjalne uroczystości odbywające się tego dnia na wleńskim rynku.  

Na najmłodszych czekać będą tematyczne kolorowanki, pozwalające na barwną zabawę przy stole. Dla bardziej śmiałych mamy propozycję zmierzenia się ze zbiorowym malarstwem wielkoformatowym! Na  dużych płytach drewnianych z odzysku powstaną obrazy malowane farbami akrylowymi – wspólnie przez wielu chętnych. Tematami zespołowych prac  będą:  „Lato na wsi”, „Kolory lata” i „Święto Plonów”.

Dla najbardziej zaangażowanych będzie wyzwanie szczególne. Przez kilka godzin na wleńskim rynku tworzyć będą jedyny w swoim rodzaju Okolicznościowy Wieniec Recyklingowy. Unikatowa, przestrzenna praca, nawiązująca formą do wieńców dożynkowych, powstawać będzie przy użyciu materiałów z odzysku: folii, zużytych reklamówek, papieru  (gazet, kartonów), plastikowych butelek i zakrętek,  drutu i odpadów metalowych, tkanin, słomy, drewna itp. Z takich oto tworzyw wtórnych wykonywać będziemy ozdoby odzwierciedlające dzieła natury i płody rolne używane zazwyczaj do wykonywania wieńców dożynkowych.

Ponadto , jak zawsze na dożynkach, nie zabraknie lokalnych przysmaków,występów zespołów ludowych, konkursów oraz prezentacji sołectw.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.