Wczoraj, 25 października pojawiło się na ulicach Jeleniej Góry 300 e-hulajnog firmy Tier.
– Jelenia Góra to już kolejne miasto w województwie dolnośląskim, w którym użytkownicy mogą korzystać z neutralnej klimatycznie mikromobilności. Dostępne na terenie miasta e-hulajnogi TIER obsługiwane są przez mobilny zespół operacyjny, który rozładowane baterie wymienia na miejscu, bez konieczności transportowania pojazdów. Ponadto, akumulatory są ładowane w bardziej zrównoważony sposób, przy wsparciu paneli słonecznych zainstalowanych na lokalnym magazynie – zapewnia Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny na Europę Środkowo-Wschodnią.
Ścieżka rowerowa również dla e-hulajnóg
Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.
W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100-procentach neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.
Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 69 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3 zł.
2 komentarze
szukają jeleni !
Faktycznie stoi tego pełno, leżą na trawnikach, w przejściach, blokują chodniki. Fajnie.