Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń w każdym domu jest łazienka. Trudność w jej urządzeniu wynika między innymi z powodu ciągłej wilgoci, a także zwykle niewielkich jej rozmiarów. Na małej powierzchni trzeba znaleźć miejsce na najpotrzebniejszą armaturę i wyposażenie, aby codzienne korzystanie było przyjemne i funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki i o czym nie wolno zapomnieć w małych łazienkach?

Strefa kąpieli, czyli prysznic i słuchawka prysznicowa

Łazienka to miejsce, które w głównej mierze służy do higieny ciała. Z tego też powodu nie może w niej zabraknąć wanny lub prysznica. Wato wyodrębnić część łazienki i zagospodarować ją pod tzw. strefę kąpieli i relaksu i umieścić w niej armaturę służącą do kąpieli. Zajmująca sporo miejsca wanna może posłużyć także do relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o miejsce na świece, roślinność, a także płyny i sole do kąpieli. Przyda się również półeczka, na której może leżeć ulubiona książka czy napój. Jeśli jednak miejsca na wannę brak, to warto pomyśleć o zamontowaniu wygodnego w użytkowaniu prysznica. Blisko niego należy umieścić wieszaki na ręczniki, a przed nim – dywanik łazienkowy.

Nowoczesne łazienki bardzo często wykorzystują metodę odpływu liniowego, dzięki czemu można zrezygnować z brodzika. Wygląda to bardzo elegancko, podobnie jak bateria podtynkowa prysznicowa, która subtelnie i szykownie prezentuje się na ścianie. Jest mała i zgrabna, nie zajmuje dużo miejsca i nie przeszkadza podczas kąpieli. Wygląda estetycznie i jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jej kolor i kształt najlepiej dostosować do kolorystyki pozostałej armatury, aby całość współgrała ze sobą. Łazienki w stylu industrialnym uwielbiają czarne baterie prysznicowe i umywalkowe oaz szprosy w szybach prysznicowych. Do tego wszystkiego przyda się stylowa słuchawka prysznicowa, dzięki której kąpiel będzie czystą przyjemnością. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany trybów lania wody, co umożliwi np. relaksacyjny masaż wodny podczas codziennej higieny.

Bright elegant bathroom interior in a luxury house

Strefa do przechowywania

Kosmetyki, ręczniki i inne przybory łazienkowe zajmują sporo miejsca. Aby je wygodnie przechowywać, należy zatroszczyć się o odpowiednią ilość szafek i półek do przechowywania. Sprytnym rozwiązaniem jest zastosowanie nad umywalką szafki 2w1, czyli szafki z lustrzanym frontem. Dodatkowo warto zastosować umywalkę, która montowana jest na meblu łazienkowym. Szerokie szuflady z pewnością przydadzą się do schowania najpotrzebniejszych akcesoriów.

Przestrzeń do przechowywania powinno się również wygospodarować pod prysznicem. Płyny i żele do mycia, szampony i inne buteleczki potrzebują swojego miejsca, aby były zawsze „pod ręką”. Wygodnym rozwiązaniem są metalowe półki pod prysznic, które można zamontować przy ścianie lub powiesić bezinwazyjnie na szybie prysznicowej. Są pojemne i bardzo praktyczne. Należy wziąć pod uwagę miejsce montażu i odpowiednią przepustowość, ponieważ deszczownica prysznicowa może dostarczać wodę na półkę, która nie odprowadzana – powoduje zbieranie się kamienia.

Deszczownica, czyli nowoczesne rozwiązanie do łazienki

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej znajduje się deszczownica. To doskonałe wyposażenie łazienki, które nie tylko estetycznie wygląda, ale również jest bardzo funkcjonalne. Pozwala na wypuszczanie wody szeroką powierzchnią, przez co łatwiej jest np. spłukać szampon z włosów. Montowana wysoko wysmukla optycznie prysznic i wprowadza element nowoczesności.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.