Mężczyźni najczęściej są minimalistami – zwykle decydują się na najprostsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązania. Tyczy się to nie tylko stylu życia, lecz także wyboru produktów służących do dbania o wygląd. Dziś udowodnimy, że maszynka do strzyżenia włosów z trymerem to doskonałe urządzenie, które pozwoli Ci na dokładne golenie i skracanie kosmyków zarówno na głowie, brodzie, jak i na całym ciele. Przedstawimy różnice pomiędzy maszynką a trymerem, a dodatkowo wskażemy najważniejsze zalety wynikające z użytkowania przyrządu pełniącego funkcję obu tych produktów.

Maszynka a trymer – podstawowe różnice

Pierwsze z tych urządzeń służy do skracania i golenia włosów na głowie. Z jej pomocą można ogolić się także „na zero”. Nie nadaje się natomiast do precyzyjnego modelowania brody oraz do wykańczania szczegółowych elementów fryzury. Zupełnie odwrotnie rzecz ma się w przypadku trymera, który idealnie przycina zarost, jednocześnie oferując od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu różnych opcji regulacji długości mierzonej w milimetrach. Wiele trymerów jest wyposażonych także w nakładki umożliwiające golenie także innych partii ciała: miejsc intymnych oraz usuwania włosów z nosa i uszu. Każdy z nich zwykle ma kilka różnych nasadek, więc nie musisz się martwić o to, że dany przyrząd nie poradzi sobie z Twoimi gęstymi, grubymi kosmykami.

Jeśli więc chcesz, by jedno konkretne urządzenie spełniało wszystkie z powyższych funkcji, to maszynka do strzyżenia włosów z funkcją trymera wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem – zarówno ze względów praktycznych, jak i ekonomicznych. Te zdecydowanie warto przetestować: https://makeup.pl/categorys/223733/.

Zalety, które docenisz już od pierwszego użycia

Decydując się na maszynkę z trymerem (lub też zestaw dwóch tych urządzeń), oszczędzasz przede wszystkim swój czas i pieniądze. Wizyty u fryzjera lub barbera potrafią być bardzo kosztowne, a w przypadku niektórych mężczyzn muszą być dość częste i regularne – inaczej do fryzury wkrada się nieład, gdyż kosmyki u panów zwykle rosną nieco szybciej niż u pań. Po tego typu produkt możesz sięgnąć zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Nie musisz być profesjonalistą, by móc z niego korzystać – już po kilku strzyżeniach nabierzesz wprawy, a swobodne operowanie tym urządzeniem nie będzie sprawiało Ci większych trudności.

Na rynku można znaleźć dużo urządzeń, które mają wbudowany odkurzacz. Ta mała, niepozorna funkcja sprawi, że ścięte włosy nie będą porozrzucane po całej łazience. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, a wszystkie pozostałości zostaną wciągnięte do specjalnego pojemniczka. To nie tylko bardzo praktyczne, lecz także higieniczne!

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że zakup maszynki z funkcją trymera to także oszczędność miejsca. Wystarczy, że zapakujesz urządzenie do etui (które zresztą często dodawane jest do zestawu) wraz z kompletem nakładek, a wtedy możesz śmiało ruszać na wakacje bez obawy o to, że niechciane włoski zbyt szybko odrosną w trakcie urlopu.

Wielu panów preferuje strzyżenie na mokro, dlatego też jeśli Ty również zaliczasz się do tej grupy, to sprawdź, czy produkt, który zamierzasz zakupić, jest wodoodporny. Jeśli tak, to maszynka z funkcją trymera nie tylko posłuży Ci do golenia ciała pod prysznicem, lecz także o wiele łatwiej ją wyczyścisz po zakończonym przycinaniu.

Teraz już wiesz, że maszynka z trymerem to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie minimalizm oraz wielofunkcyjne produkty. Dzięki niej możesz wykonać kompleksowy zabieg przycinania włosów zarówno na głowie, jak i na całym ciele. A dodatkowo zadbasz o kształt i długość swojej brody!

Anna Chrząstek

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.