Gorąco zachęcamy do wsparcia wspaniałego działania Dariusza Milińskiego i aktywnego uczestnictwa w szczególnej aukcji jednego z najnowszych obrazów tego wybitnego artysty, której stawką jest bezcenna radość dzieci z prezentów, na jakie przeznaczone zostaną pieniądze ze sprzedaży baśniowego dzieła o wyjątkowej wartości. W poniedziałek 4 grudnia 2023, od 10.00 do 16.00, telefonicznie licytować będziemy „Spotkanie lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy” pędzla strażnika bajek z Pławnej. Cena wywoławcza to tradycyjnie tylko 500 zł! Jest szansa na dobry uczynek i… niezły interes, ponieważ za okazjonalną cenę zdobyć można cenną pracę wziętego twórcy, którego obraz od lat sprzedają się znakomicie. Do dzieła!

Za oknami chłód jesieni i wyraźny już oddech zimy. Najwyższa więc pora na rozpalenie serc i otulenie świata ciepłem dobra stanowiącego niewyczerpalne źródło pięknej i prawdziwie ekologicznej energii życia. Pora dać się porwać szlachetnemu uniesieniu i zrobić coś dla prawdziwej urody bycia, przełamania szarej codzienności, uduchowienia świąt, lepszego współistnienia i optymistycznego spojrzenia w przyszłość. Od lat pomaga w takim uniesieniu znakomity artysta Dariusz Miliński, organizując wraz rodziną i przyjaciółmi w Pławnej zjawiskowe, mikołajkowe akcje charytatywne na rzecz dzieci mieszkających w jego wsi.

Wspaniała drużyna dobroczyńców z Pławnej pod wodzą Dariusza Milińskiego już przygotowuje się do tegorocznego mikołajkowego spotkania z dziećmi, które obsypane zostaną bajkowymi prezentami, na jakie zawsze czekają. Świąteczne wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 6 grudnia w Grodzie Rycerskim tuż przy galerii Dariusza Milińskiego.

Od lat redakcja NJ i Fundacja Nowin Jeleniogórskich wspierają to fantastyczne działanie społeczne, prowadząc specjalną aukcję dobroczynną obrazu Dariusza Milińskiego, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Pieniądze ze sprzedaży jedynego w swoim rodzaju dzieła cenionego malarza przeznaczone są właśnie na świąteczne prezenty dla wszystkich dzieci z Pławnej, które tylko zechcą przyjść na spotkanie z Mikołajem.

W gościnie u strażnika bajek

Artystyczne Mikołajki w Pławnej organizowane są już od trzech dekad! To pomysł na niezwykłe wprowadzenie w cudowny czas zbliżających się świąt, które powinny być dla wszystkich pięknym przeżyciem, walkę o oclenie bajkowego świata dziecięcych marzeń i emocji, jakie budują nas na całe życie. Dariusz Miliński nazywa siebie strażnikiem bajek i w roli tej odnajduje się znakomicie.

Niezwykłe wydarzenie zrodziło się z potrzeby serca dobrych ludzi, chęci działania na rzecz środowiska lokalnego i walki z biedą, której tak wiele było wokół. Na przestrzeni lat nieco zmieniła się ich formuła, ale niezmienna pozostała wspaniała idea i ogromna, dobroczynna wartość niezwykłego działania.

– To wszystko z miłości do świata, do ludzi i przede wszystkim do dzieci, które powinny odwiedzać bajkowe krainy, by wyrosnąć na pięknych, wrażliwych, dobrych dorosłych, tworzących piękny świat. Dziecięce przeżycia budują nas wewnętrznie i zostają w nas na zawsze. Dzięki nim stajemy się lepsi – powtarza Dariusz Miliński. – Nieustannie musimy walczyć też o bliskość, o możliwość bycia razem i nie tracić z oczu tego, co piękne. Ze szczególnym zaangażowaniem w tych okropnych czasach, pełnych zła, które musimy wspólnie przetrwać. Dlatego nie wyobrażam sobie grudnia bez Mikołajek, bez choćby najmniejszego gestu, na jaki możemy sobie pozwolić, by innym sprawić nieco radości i siebie uczynić lepszymi. Choć raz na jakoś czas trzeba zafundować sobie trochę cudu i poszybować, by dać sobie szansę przetrwania i piękniejszego jutra. Wspólnym siłami możemy zafundować sobie choć trochę koniecznej do przetrwania radości.

Tegoroczna impreza mikołajkowej w Pławnej będzie miała tradycyjny charakter. Twórcy wydarzenia szykują się do prawdziwie świątecznego spotkania w Grodzie Rycerskim. Oprócz spotkania z Mikołajem, których jak zwykle dowiezie do Pławnej blisko ponad 150 paczek z prezentami, na uczestników wydarzenia czekać ma spotkanie ze sztuką,wspólna zabawa oraz pyszne niespodzianki.

To jak bogaty będzie wór z prezentami od Mikołaja, zależy w znacznym stopniu od wyniku mikołajkowej aukcji, która nie jest zwykłą licytacją. Pieniądze, choć istotne, nie są w niej najważniejsze. Bezcenną ideą jest wciągnięcie do wspólnego działania jak największej grupy osób, gotowych do budowania piękniejszego świata i sprawienie im radości z udziału w szlachetnym przedsięwzięciu. Również z tego powodu cena wywoławcza licytowanego obrazu ustalana jest zawsze na stosunkowo niskim poziomie. Chcemy w ten sposób zachęcić do udziału w akcji możliwie najwięcej osób. Ponieważ finał aukcji trudno przewidzieć, jest szansa, by wartościowe dzieło wziętego artysty zdobyć za atrakcyjną cenę. Bywały lata, w których mikołajkowy obraz sprzedawany był tanio, ale też i takie, w których cena dzieła szybowała wysoko w górę. Nie powinno to jednak zniechęcać kogokolwiek do udziału w szlachetnej zabawie, ponieważ każdy rok jest inny i przynosi różne niespodzianki. Jedno jest pewne: aukcja, bez względu na jej efekt finansowy, zawsze kończy się sukcesem. Milińscy, bez względu na to, za ile zlicytowany zostanie obraz, przygotowują mikołajkowe prezenty dla maluchów. Jeśli obraz sprzedany zostaje za wysoką cenę, Dariusz Miliński zawsze dorzuca dodatkowe niespodzianki do bogatego zestawu mikołajkowych podarków.

Spotkanie lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy

W tym roku na szlachetnego nabywcę czeka jeden z najnowszych, tegorocznych obrazów Dariusza Milińskiego zatytułowany „Spotkanie lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy” – olej na płótnie formatu 70×70 cm, oprawiony w drewnianą ramę zdobioną także ręką artysty.

To malarski powrót do wspomnień z dzieciństwa artysty i wyprawa do świata fantazji zbudowanego na wyobrażeniu lokalnego krajobrazu.

– Dzieciaki spotykają Liczyrzepę w górach zmyślonych, w których szukają realizacji swoich marzeń. Dzieciaki mają fantazję pozwalającą unosić się nad ziemią, szybować w przestworzach, tworzyć piękne nieistniejące światy i spotykać z niezwykłymi postaciami rodzącymi się podsycanej widokami woków wyobraźni – opowiada Dariusz Miliński – Sam w dzieciństwie spędzanym w Sobieszowie nieustannie budowałem samoloty z czego tylko się dało i pędziłem w z nich z góry z nadzieją, że uniosą mnie w powietrze. Leciałem na skrzydła marzeń i byłem szczęśliwy, gdy na sekundę, na parę centymetrów udało mi się oderwać nogi od ziemi, choćby tylko podskakując w tych dziwnych konstrukcjach. I wciąż wyobrażam sobie takie dziecięce latanie w niezwykłych krainach, gdzie możliwe są wszelkie cuda. Dlatego też wracam w obrazach do moich baśniowych skrzydeł i wyimaginowanych światów, w których pragniemy być przez całe życie.

Namawiamy więc na wspólny rejs nad górskim szczytami w bajkowej krainie Darka Milińskiego, do której okno możecie Państwo zawiesić na ścianie własnego domu, biorąc udział w mikołajkowej aukcji „Spotkania lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy”.

Licytację obrazu prowadzić będziemy telefonicznie w poniedziałek, 4 grudnia 2023 r., w godz. od. 10.00 do 16.00. Prezentowany na zdjęciu obraz czeka już na nowego właściciela w biurze Fundacji NJ w Jeleniej Górze przy ul. Wojska Polskiego 91 (siedziba Wydawnictwa AD REM). Zainteresowani udziałem w aukcji mogą obejrzeć dzieło w godzinach pracy biura (od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00).

Swój udział w aukcji należy zgłosić telefonicznie, dzwoniąc na numer 601572243 (w godzinach od 9.00 do 18.00), lub pocztą elektroniczną, wysyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym licytującego na adres: fundacja@fundacjanj.pl

Do licytacji włączyć można się praktycznie do ostatniej chwili przed jej zamknięciem. Lepiej zrobić to jednak jak najwcześniej, choćby natychmiast. Kolejność zgłoszeń decyduje bowiem o kolejności, w jakiej dzwonić będziemy do licytujących z potwierdzeniem uczestnictwa w licytacji i pytaniami o ich propozycje cen.

Osoba, która zgłosi się jako pierwsza do licytacji obrazu, rozpocznie aukcję z ceną wywoławczą, która wynosi tradycyjnie 500 zł. Minimalne postąpienie w trakcie licytacji wynosi 50 zł lub wielokrotność 50 zł.

Uwaga! Do każdej z osób, które zgłoszą swój udział w aukcji, zadzwonimy z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia po rozpoczęciu licytacji. Jednocześnie poinformujemy szczegółowo o sposobie przeprowadzenia aukcji.

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej szlachetnej zabawie! Stawką jest bezcenna radość dzieciaków oraz własna satysfakcja z osobistego udziału w dobroczynnej akcji. To, jak bogate będą prezenty dla dzieciaków, zależy od hojności uczestników licytacji!

Warto pamiętać też o tym, że aukcja jest nie tylko okazją do szlachetnego uczynku, ale i szansą zdobycia wartościowego dzieła sztuki, więc być może też okazją na niezły interes… Licytujemy wszak dzieło wziętego twórcy, którego prace od lat sprzedają się znakomicie. Zawsze ciekawi nas temperatura i przebieg licytacji, który bywa zaskakujący. Jak będzie tym razem? „Spotkanie lotników z Liczyrzepą…” może okazać się przepiękne…

Oto znakomity czas na dobroczynne Spotkanie w krajobrazie gór dobra! Czekamy na zgłoszenia licytujących i stawiamy na Wasze gorące serca! Raz jeszcze zapraszamy do udziału w szlachetnej zabawie! Każdy może stać się wspaniałym Mikołajem rozdającym prezenty!

Tekst i zdjęcia: Daniel Antosik

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.