Polska będzie współorganizatorem siatkarskich Mistrzostw Świata w 2022. Nasz kraj najlepszych siatkarzy globu będzie gościł wspólnie ze Słowenią. Kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata w siatkówce? Co warto wiedzieć o turnieju? Przygotowaliśmy informacje ważne dla kibiców.

Polska i Słowenia gospodarzem MŚ 2022

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce, za czym stoją m.in. sukcesy polskiej reprezentacji. Teraz kibice mają kolejne powody do radości, bowiem Polska będzie jednym z dwóch krajów-gospodarzy turnieju rangi mistrzostw świata.

Tegoroczna impreza miała odbyć się na terenie Rosji, ale światowa federacja FIVB odebrała pierwotnym gospodarzom prawo organizacji turnieju i musiała poszukać nowego miejsca do rozegrania mistrzostw świata. Wybór padł na wspólną kandydaturę Polski oraz Słowenii, gdzie ostatecznie rywalizować będą najlepsi siatkarze świata. 

Siatkarskie Mistrzostwa Świata wystartują 26. sierpnia. Finałowe spotkanie zaplanowano na 11. września. Polska od początku twierdziła, że może podjąć się organizacji turnieju tylko do spółki z innym krajem. 

Kto wystąpi na Mistrzostwach Świata w siatkówce 2022?

Znani są już uczestnicy turnieju w Polsce i Słowenii, wraz z podziałem zespołów na grupy. Na imprezie wystąpią 24 reprezentacje, które na początku rywalizować będą w następującym zestawieniu:

  • A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
  • B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
  • C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
  • D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
  • E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
  • F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Skrócona została pierwotna formuła turnieju. Podczas zmagań odbędą się 52 zamiast 70 meczów. 

Faworyci Mistrzostw Świata w Polsce 

Głównymi kandydatami do obrony tytułu mistrzowskiego są zawodnicy reprezentacji Polski. Standardowo bardzo wysoko są oceniane też szanse Brazylii czy Francji. Nieco dalej w kolejce są jeszcze siatkarze z USA czy Włoch. Przewidywania faworytów można znaleźć m.in. u bukmacherów, takich jak LVBet. Dla nowych graczy firma przygotowała LVBet bonus powitalny. Korzystanie z oferty zakładów bukmacherskich dostępne jest dla osób pełnoletnich.

Jakie mecze zaplanowano w Polsce?

Dokładny terminarz, godziny i miejsca wszystkich meczów poznamy bliżej turnieju finałowego, ale już teraz wiadomo, że w Polsce rozegrane zostaną najważniejsze pojedynki siatkarskiego czempionatu. 

W naszym kraju odbędą się m.in. wszystkie mecze reprezentacji Polski, co z pewnością będzie gratką dla kibiców. Ponadto Polska będzie gospodarzem meczów medalowych – zarówno spotkania o 3. miejsce jak i finału Mistrzostw Świata w siatkówce. 

Co więcej, w Polsce mają być rozegrane także starcia półfinałowe i dwa mecze 1/8 finału oraz dwa spotkania 1/4 finału. Szykuje się zatem prawdziwe święto siatkówki. 

Zmiany w reprezentacji Polski

Przed mistrzostwami świata Polska rozegra jeszcze m.in. spotkania w Lidze Narodów. Już teraz wiadomo, że drużyna będzie przebudowana. Takie wnioski można wyciągnąć po powołaniach, które wysłał selekcjoner Nikola Grbić. 

W drużynie zabrakło chociażby Fabiana Drzyzgi, Piotra Nowakowskiego czy Damiana Wojtaszka. Walka w Lidze Narodów rozpoczyna się na początku maja i – uwzględniając wszystkie fazy grupowe oraz finały – może potrwać do 24 lipca.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.