Galeria Nowy Rynek”, spółka Sikla i Ultima Auto to firmy uhonorowane Nagrodą Miasta Jelenia Góra w kategorii Firma Roku 2022. Nagrody Organizacja Pozarządowa Roku 2022 przypadły Grupie Karkonoskiej GOPR i Jeleniogórskiemu Klubowi Sportowo-Rehabilitacyjnemu „Start”. Doceniono też Daniela – nastolatka z Ukrainy.
Tradycyjnie już, bo po raz 12, jeleniogórski samorząd na Spotkaniu Noworocznym honoruje firmy i organizacje, które w szczególny sposób wyróżniły się w minionym roku, a przez swoje działania oraz osiągane sukcesy wpływają na rozwój miasta i budują jego pozytywny wizerunek. Wręczenie tych nagród było głównym punktem gali, podsumowującej ostatnie 12 miesięcy funkcjonowania Jeleniej Góry. Omawiający ten okres prezydent Jerzy Łużniak przywołał najważniejsze zrealizowane inwestycje i zwrócił uwagę na problemy, z którymi musiało borykać się miasto.
Nagrody trafiły do firm i organizacji od lat obecnych w Jeleniej Górze:
Galeria „Nowy Rynek”, to nie tylko jedno z lubianych przez jeleniogórzan miejsc na zakupy, ale także całe mnóstwo organizowanych przez nią eventów dla mieszkańców i przedsięwzięć promujących miasto w kraju i za granicą. O docenieniu galerii zadecydowało jednak przede wszystkim jej zaangażowanie w czasie napływu uchodźców z Ukrainy. Galeria udostępniła miastu swoje pomieszczenia na punkty rejestrowania uchodźców, potem właśnie w galerii uciekinierzy wojenni otrzymywali numery PESEL.
Spółka Sikla produkująca systemy mocowań. W Jeleniej Górze jest obecna od 20 lat i zatrudnia tu 80 osób. W ubiegłym roku otwarła w naszym mieście nowy biurowiec i centrum logistyczne. Spółka nie zapomina tez o lokalnej społeczności, m.in. uczestnicząc w akcjach charytatywnych i sponsorując lokalny klub sportowy – Victorię. Nagrodę otrzymała za „dynamiczny rozwój, innowacyjne przedsięwzięcia i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej”.
Ultima Auto. Tej firmy chyba przedstawiać nie trzeba, bo jako regionalny lider sprzedaży trzech popularnych marek aut (Skoda, kia, isuzu) musi być dobrze znana. W ubiegłym roku znowu rozwinęła działalność, otwierając autoryzowane stacje obsługi seata i cupry. W Jeleniej Górze działa już 25 lat i – trzeba podkreślić – jest firmą u swych korzeni rodzimą. Nagroda trafiła do Ultimy za „dynamiczny rozwój, promowanie miasta i zaangażowanie na rzecz społeczności.
Grupa Karkonoska GOPR otrzymała nagrodę dla organizacji roku. Znaczenia niosącej od 70 lat pomoc w Karkonoszach organizacji nie sposób przecenić. Wymowne są liczby – 25 interwencji, pomoc dla 11 tys. poszkodowanych, 2,5 mln godzin społecznej pracy ratowników. To musiało być docenione.
Jeleniogórski Klub Sportowo-Rehabilitacyjny Start to także organizacja z długą już historią i nierozerwalnie związana z Jelenią Górą. Działalność zaczynali jako klub siatkarzy na siedząco. Dziś są organizacją wielosekcyjną, a zawodnicy każdej z sekcji (z Lucyna Kornobys na czele) każdym swoim występem promują Jelenią Górę.
Wzruszający wydźwięk miał ostatni akcent nagrodowej gali. Na scenę poproszono Damiana Dymińskiego, nastolatka z Ukrainy, który wraz z rodzicami musiał uciekać przed wojną z rosyjskim agresorem. W marcu trafił do Jeleniej Góry i od razu bezprecedensowo zaangażował się w pomoc swoim rodakom – został tłumaczem, wolontariuszem w punktach rozdzielających pomoc dla uchodźców, pomaga koleżankom i kolegom w szkole. Na takie działania poświęcał i poświęca każdą wolną chwilę. Pracownicy urzędu miasta dowiedzieli się o marzeniu Daniela – hulajnodze – i marzenie to spełnili.
1 Comment
25 interwencji G.O.P.R. ? To chyba nie dużo 🙂