W pierwszych dniach stycznia 2025 roku policjanci garnizonu jeleniogórskiego zatrzymali kilkanaście osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wśród nich znaleźli się dwaj mężczyźni, którzy łącznie posiadali środki odurzające pozwalające na przygotowanie około 200 porcji handlowych. Jeden z zatrzymanych dodatkowo podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Za posiadanie środków odurzających mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. O ich losie zadecyduje sąd.
Do pierwszego zatrzymania doszło 3 stycznia, około godziny 1:50 na ulicy Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji zauważyli 19-letniego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Wzbudziło to podejrzenia, dlatego zdecydowano się na przeprowadzenie rutynowej kontroli.
Podczas czynności okazało się, że młody mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki – marihuanę, metamfetaminę oraz tabletki ecstasy. Środki te zostały zabezpieczone, a zatrzymanemu przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
5 stycznia, około godziny 1:20 w Podgórzynie na ulicy Topolowej policjanci z Komisariatu w Karpaczu zauważyli kierowcę pojazdu marki BMW, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. To zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy natychmiast przystąpili do kontroli drogowej.
Kierującym okazał się 51-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo, co szybko znalazło swoje wytłumaczenie – próbował pozbyć się narkotyków, wyrzucając je. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę.
Dodatkowo 51-latek podejrzewany jest o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych. W związku z tym pobrano od niego krew do analizy. Jeśli badanie potwierdzi obecność środków odurzających w organizmie, mężczyzna odpowie także za to przestępstwo. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.
Funkcjonariusze apelują również o rozwagę na drodze – prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
podinspektor Edyta Bagrowska