W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida sięgnęli po tekst Woody Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam” . Przedstawienie reżyseruje Marcin Sosnowskiego. Premiera zaplanowana jest na 20 marca o godz. 19.00.
Woody Alle o amerykańskiej klasie średniej
Sztuka o satyrycznym, ale ciepłym spojrzeniu na przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej: intelektualistów, biznesmenów i psychoanalityków, była wystawiana na wielu scenach. Woody Allen w mistrzowski sposób połączył uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przeplatają się w niej wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena – kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.
Przedstawienie opowiada historię poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa, porzuconego przez swoją żonę Nancy. Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka, w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie, którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta, schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina.
Sztukę objrzycie także 21.03 o godz. 18.00 oraz 27.03 i 28.03.
Występują: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka – Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania oraz Tadeusz Wnuk. Reżyseruje Marcin Sosnowski, który dwiema jeleniogórskimi realizacjami („Szalone nożyczki) Pörtnego, „Najdroższy” Vebera) dowiódł, że czuje ducha komedii i potrafi inteligentnie rozbawić publiczność.
„Kropka z błędem” w ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na premierę 21 marca o godz. 16.00. Zobaczymy sztukę „Kropka z błędem” .
Mali widzowie przeniosą się do świata liter, cyfr, wykrzykników i myślników ale również błędów, które wcale nie są takie złe, a mogą okazać się potrzebne. „Kropka z Błędem” to historia o przyjaźni, kreatywności i radości, jaką może dawać zabawa z najlepszym przyjacielem. To opowieść o tym, że można się mylić i uczyć na błędach można również otworzyć wyobraźnię na to kto zamieszkuje nasze zeszyty, biurka i piórniki.
Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Mówi, że kiedy dorośnie, chce zostać kropką nad „i”. Ale na razie uwielbia robić fikołki, wisieć do góry nogami na najwyższej linii i rysować na brzegach kartek. Błąd jest mały, kudłaty, i ma z tyłu jakby ogonek. Odkąd przyplątał się na stronę Kropki, stał się jej najlepszym przyjacielem. Razem biegają po kartkach, psocą i taplają się w atramentowych kałużach. Gdy pewnego dnia Błąd znika bez śladu, Kropka jest zrozpaczona. Gdzie podział się jej przyjaciel? By go odnaleźć, musi wyruszyć w nieznane – poza okładki rodzinnego zeszytu.
Spektakl na podstawie książki Anny Taraski „Kropka z błędem” zrealizowała Natasza Sołtanowicz, która ma na koncie listę wyróżnień ( m.in. na rumuńskim festiwalu Theater Networking Talents, gdzie pokazała swoje „Dziwaczki”). Jest absolwentką reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, absolwentką Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury we Wrocławiu „SKiBA” i szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.
W przedstawieniu występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Zuzanna Łuczak, Jacek Maksimowicz.
Przy zachowaniu obostrzeń
Sztuki grane są przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. A to oznacza, że liczba miejsc na widowni jest okrojona o połowę. Dlatego, kto planuje obejrzeć przedstawienia, powinien wcześniej kupić bilety. Najlepiej w internecie. Zalecamy także śledzenie profili teatrów na facebooku. Gdyby spektakle zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, znajdziecie na FB informacje o tym.