Prowadzenie biznesu, niezależnie od branży działalności gospodarczej, to zadanie, która wymaga sprostania licznym wyzwaniom organizacyjnym. Podczas zarządzania przedsiębiorstwem konieczne jest zadbanie przede wszystkim o odpowiedni program do faktur. Jak wybrać odpowiedni program do fakturowania? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Jaki powinien być idealny program do wystawiania faktur?

Czy idealny program do wystawiania faktur istnieje? Oczywiście, nie. Na szczęście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że nie ma na rynku bardzo użytecznych, intuicyjnych rozwiązań komputerowych. Ważne jest, by oprogramowanie fakturujące było wyposażone w dużą ilość różnorodnych opcji. Jest to niezwykle ważne nawet w przypadku niewielkich przedsiębiorstw – wolny rynek cechuje się silnym dynamizmem i nigdy nie wiadomo, jakie wyzwania staną przed przedsiębiorcą.

Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań w zakresie fakturowania. Mimo to powinieneś poprzedzić wybór programu fakturującego ich rzetelną analizą – to, jaki wybierzesz teraz program, będzie rzutować na prowadzoną przez Ciebie działalność biznesową. Systemem komputerowym, który w ostatnich latach zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, jest program do faktur wFirma.

WFirma, czyli różnorodność jest w cenie

Nie ma nic dziwnego w tym, że wFirma to program cieszący się coraz większą popularności. Nie byłoby tak, gdyby nie multum opcji dostępnych w zamian za niewysoką opłatę miesięczną. Program ten pozwala przedsiębiorcom między innymi na skorzystanie z następujących funkcjonalności:

  • wystawianie faktur sprzedażowych w obcych językach oraz zagranicznych walutach. Jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne w przypadku przedsiębiorstw realizujących dostawy/wykonujących usługi dla odbiorców na terenie innych państw członkowskich Unii Europejskiej lub krajów spoza wspólnoty. W ramach wFirma dostępne są takie najpopularniejsze języki ja na przykład angielski czy niemiecki. To jeszcze nie wszystko. Integracja z tabelą kursów publikowaną przez Narodowy Bank Polski pozwala uniknąć mozolnych obliczeń i niweluje ryzyko błędów rachunkowych;
  • możliwość personalizowania wyglądu Jest to wbrew pozorom niewiele znaczący element, jednak odpowiednio wykorzystany może w dużym stopniu przyczynić się do wzmocnienia wizerunki marki Twojego przedsiębiorstwa w oczach kontrahentów. Dzięki wFirma możesz wybrać szablon faktury tak, by w jak największym stopniu korespondował on ze stylem firmy, a nawet – dodać logo Twojego przedsiębiorstwa;
  • wystawianie faktur korygujących, faktur pro forma itd. Nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu jest popełnianie pomyłek – wszak błądzić jest rzeczą ludzką. Na szczęście, dzięki nowoczesnemu programowi do fakturowania wystawienie faktury korekty nie stanowi najmniejszego problemu. Z jego użyciem możliwe jest także przygotowanie faktury pro formy – jest to typ dokumentu, który niejako pokazuje, jakie będą warunki transakcji w przypadku jej realizacji;
  • prowadzenie ewidencji magazynowej – takie rozwiązanie jest bardzo użyteczne szczególnie w przypadku podmiotów z branży e-commerce.

Dlaczego nowoczesny program do faktur jest niezbędny?

Choć może nie wydawać się to oczywiste, to w rzeczywistości dobrze dobrany, nowoczesny program do faktur pozwala na optymalizację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Z jego użyciem możliwe jest – oprócz wykonywania czynności typowo księgowych – tworzenie harmonogramów pracy, kalendarzy itd.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.