Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu odbędzie się w dniach 7–9 września pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. W sesjach plenarnych oraz panelach dyskusyjnych wezmą udział głowy państw, członkowie rządów, liderzy biznesu oraz wiodący dziennikarze. Wśród poruszanych tematów pojawią się kwestie przyszłości Europy oraz współprac polityczno-gospodarczych.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań elit polityczno-biznesowych. Od 1992 roku padają tam ważne deklaracje, a opinie uczestników cytowane są przez światowe media oraz omawiane przez środowiska ekspertów. Tu każdy ma możliwość prowadzenia nieformalnych rozmów z najważniejszymi ludźmi decydującymi o polskiej gospodarce.

Tegoroczne hasło „Europa w poszukiwaniu przywództwa” to zachęta do ugruntowania wizji gospodarczej i kontunuowania pozytywnych relacji między państwami. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która obnażyła słabości instytucji europejskich. Państwa zaczęły ze sobą rywalizować o zakup środków ochrony zdrowia, szczepionek czy respiratorów. Zamknięto granice, ograniczono swobodę przepływu obywateli i towarów. To wszystko pokazało, że w Europie brakuje silnego przywództwa gotowego na zmiany.

W programie XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu nie zabraknie jego stałych, mocnych punktów takich jak prezentacja Raportu SGH i Forum Ekonomicznego. Zestawienie ukaże skalę przekształceń społeczno-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich 30 lat. Odniesie się także do wpływu pandemii COVID-19 i drodze rozwoju poszczególnych gospodarek w latach 2015-2020.

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach:

  • Człowiek Roku
  • Firma Roku
  • Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która od początku istnienia prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi. Główny Partner wydarzenia to Województwo Dolnośląskie, a miasto gospodarz – Karpacz.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.